WCZASY W ALBANII – DIVJAKA RESORT ****

30.06 – 11.07.2022

(12 dni / 9 noclegów)

Lipcowe wczasy w pięknej Albanii to możliwość komfortowego odpoczynku z dala od zgiełku miasta, poznania najciekawszych zabytków regionu oraz posmakowania bałkańskiego orientu. Po drodze zaplanowane są 2 noclegi transferowe, pierwszy odbędzie się w Medjugorie, dzięki czemu będziemy mieli możliwość zwiedzenia słynnego sanktuarium a także w Chorwackim Trogirze, który zwiedzimy z miejscowym przewodnikiem.

Zapytaj o ofertę

OPIS IMPREZY
CENA I ŚWIADCZENIA
WYCIECZKI I ATRAKCJE W OKOLICY
ZAPISY

DIVJAKA RESORT**** to bardzo wygodny, obszerny ośrodek położony  w samym sercu Parku Narodowego Divjaka-Karavasta (50 km od Durrës), słynącego z pięknych lagun, rozległych lasów piniowych i obecności licznego ptactwa. Położenie blisko najciekawszych atrakcji Albanii  i Macedonii (m.in. Tirana, Kruja, Ochryda, Vlora, Durres) daje możliwość wyjazdów na bardzo interesujące wycieczki.

DIVJAKA RESORT**** znajduje się bezpośrednio przy linii brzegowej, w odległości 200 metrów od morza i piaszczystej plaży. Hotel usytuowany jest w otoczeniu bujnego ogrodu, posiada prywatny basen  i plażę. Wszystkie pokoje są klimatyzowane i wyposażone w telewizory, lodówki oraz suszarki do włosów. Do dyspozycji gości jest restauracja i drink-bar przy basenie. W okolicy panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych form aktywnego wypoczynku, w tym turystyki pieszej, rowerowej i wędkarstwa.

Po drodze planowane są 2 noclegi transferowe (standard min. **/***) ze śniadaniami i obiadokolacjami. Pierwszy odbędzie się w Medjugorie, dzięki czemu będziemy mieli możliwość zwiedzenia słynnego sanktuarium. W drodze powrotnej zwiedzimy Chorwacki Trogir.

Wyżywienie: 7 śniadań bufetowych i 7 obiadokolacji bufetowych.

Transport: autokar klasy lux (WC, klimatyzacja, DVD, barek).

Wyjazd bezpośrednio z Raciborza!

 

Cena: 2650 zł/os.

Posiadacze karty Klubu Podróżnika Orinoko: 2550 zł/os.

Dzieci:

3 – 5 lat: 900 zł/os.

6 – 11 lat: 1500 zł/os.

12 – 17 lat: 2250 zł/os.

Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 600 zł.

 

ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem klasy lux (WC, barek, TV);

– 7 noclegów w Divjaka  Resort**** z wyżywieniem HB (śniadania, obiadokolacje bufetowe);

– 2 noclegi transferowe z wyżywieniem HB;

– ubezpieczenie zagraniczne KL 10 000 EUR i NNW 2 000 EUR;

– opieka polskiego pilota  -rezydenta przez cały czas pobytu;

– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy;

–  usługa przewodnicka w Medjugorie i w Trogirze.

Podczas wczasów zaproponujemy naszym turystom 3 wycieczki, absolutne
„NAJ” (czyli to, co my sami uważamy za najbardziej wartościowe i najciekawsze)… Będą to:

1. Tirana + Kruja (45 EUR/os.)

TIRANA: zamknięta dzielnica dygnitarzy komunistycznych, Pałac Prezydencki, Piramida Hodży i Plac Skanderbega z charakterystyczną mozaiką, będącą jednym z symboli kraju, wstęp do głównego meczetu. Następnie słynny komunistyczny bunkier przeciwatomowy – Bunk’art (muzeum komunizmu – wycieczka w czasie do czasów Envera Hoxhy). Na pożegnanie ze stolicą wjazd kolejką na górę Dajti (wspaniała panorama Tirany).

KRUJA: zwiedzanie twierdzy Skanderbega (najważniejsza postać w historii Albanii) i starego miasta, gdzie można poczuć ducha orientu oraz zrobić zakupy na najstarszym bazarze w Albanii (tzw. turecka uliczka). Czas wolny na zakup pamiątek lub obiad.

2. Berat+ winiarnia Cobo (45 EUR/os.)

BERAT: nazwane miastem tysiąca okien ze względu na charakterystycznie usytuowane na stoku wzgórza białe domy z drewnianymi, ciemnobrązowymi oknami. Położone w środkowej Albanii, nad rzeką Osum, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Na naszej trasie zobaczymy ruiny zamku wraz z Muzeum Ikon Onufrego, stary most Gorica, wzgórze z tysiącem okien i pospacerujemy nowym deptakiem nad rzeką Osum.

WINIARNIA COBO: Rodzina Çobo od około stu lat chroni to, co najlepsze w ziemi i winnicach. W całej krainie i tajemnicy Berati Çobo strzeże 2400-letniego ducha tego miasta destylowanego w butelkach. Podczas zwiedzania winiarni dowiemy się się ciekawych rzeczy o procesie produkcji wina. Na koniec zwiedzania odbędzie się degustacja najlepszego albańskiego wina, połączona z poczęstunkiem (albańskie tradycyjne sery oraz lokalnie uprawiane słynne oliwki z Beratu).

3. Rejs morski Vlora – Sazan (45 EUR/os. + dla chętnych lunch 10 EUR/os.)

Przejazd do Vlory czyli miasta gdzie ogłoszono w 28 listopada 1912 roku niepodległość Albanii. Jest to również jeden z największych kurortów kraju. Najważniejszą częścią wycieczki jest trwający całe popołudnie rejs! Najpierw przepływamy na wyspę Sazan, gdzie po wyjściu na brzeg zwiedzimy bazę wojskową oraz pozostałości po komunistycznym miasteczku. Kolejnym punktem będzie ogromna jaskinia pirata, do której częściowo wpłyniemy. W końcu odpoczynek na rajskiej, dzikiej plaży półwyspu Karaburum. Powrót do portu w godzinach popołudniowych.

Powyższe imprezy będą prowadzone przez naszego pilota i przewodników lokalnych w języku polskim.

Powyższe wycieczki są płatne u pilota w dniu przyjazdu do Albanii.

PROMOCJA: Przy zakupie 3 wycieczek cena wynosi 120 EUR/os. bez lunchu w czasie rejsu.

 

Zapisy przyjmujemy na dwa sposoby:

1) W BIURZE: ORINOKO ART & TRAVEL ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642

2) ZDALNIE: w takim wypadku prosimy najpierw o kontakt telefoniczny. Po podaniu przez Państwa danych do umowy – wyślemy do Państwa wypełnioną umowę (mailem), którą – po sprawdzeniu i zaakceptowaniu – odeślą Państwo do nas.

 

Pobierz ofertę w PDF: WCZASY ALBANIA DIVJAKA RESORT


© ORINOKO Art & Travel