ALBANIA (Durres, Golem)

TERMIN 3-14.09.2018

Wrześniowy wypoczynek na piaszczystym wybrzeżu Albanii to możliwością poznania najpiękniejszych zabytków regionu oraz posmakowania bałkańskiego orientu. Świetna oferta w dobrej cenie!

Zapytaj o ofertę

OPIS IMPREZY
CENA I ŚWIADCZENIA
INFORMACJE PRAKTYCZNE
WYCIECZKI I ATRAKCJE W OKOLICY
ZAPISY

GOLEM to wypoczynkowa dzielnica Durres, jednego z najpopularniejszych kurortów wybrzeża Albanii. Letnisko słynie z pięknych plaż, kryształowej wodą
i małych zatok otoczonycj śródziemnomorską roślinnością.

HOTEL SKAMPA*** znajduje się w odległości 300 metrów od morza
i piaszczystej plaży. Wszystkie pokoje mają łazienki, klimatyzację, lodówki, balkony, TV. Do dyspozycji gości hotelowych jest restauracja, bar, basen oraz darmowe Wi-Fi w miejscach ogólnodostępnych (recepcja, lobby). Restauracja działa w formie otwartego bufetu.

WYŻYWIENIE: BB – śniadania w formie otwartego bufetu. Istnieje możliwość dokupienia obiadokolacji w cenie 180 zł/os. na cały czas pobytu.

TERMIN: 3.09 – 14.09.2018

Wyjazd 3.09.2018 w godzinach wieczornych, powrót 14.09.2018 w godzinach rannych. Na miejscu 7 noclegów w hotelu, po drodze 2 noclegi transferowe (standard **/***) ze śniadaniami i obiadokolacjami..

TRANSPORT: AUTOKAR klasy LUX (WC, klimatyzacja, TV, barek).

Cena: 1940 zł/os.

Posiadacze karty Klubu Podróżnika Orinoko: 1840 zł/os.
Emeryci w wieku powyżej 60 lat: 1890 zł/os.
Dzieci do 4 lat: 1440 zł/os.
Dzieci do 4 lat lat: 1440 zł/os.
Dzieci w wieku 5-11 lat: 1790 zł/os.
Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 500 zł. W cenie pokoju 1-osobowego zawarte są już dodatkowe obiadokolacje.

Zaliczka (w momencie podpisania umowy): 600 zł/os.. Pozostała część zapłaty w terminie 6 – 10 sierpnia 2018.

ŚWIADCZENIA:

– przejazd autokarem klasy lux,

– 7 noclegów w Hotelu Skampa*** z wyżywieniem BB (śniadania),

– 2 noclegi transferowe z wyżywieniem HB – jeden w drodze do Albanii i jeden w drodze powrotnej,

– ubezpieczenie NNW, KL i bagażu,

– opieka pilota-rezydenta przez cały czas pobytu.

Pilot: uczestnicy imprezy objęci są opieką polskiego pilota, pełniącego także rolę rezydenta. Jest on z grupą w czasie przejazdu i przez cały okres pobytu. Pilot kieruje imprezą, kwateruje, prowadzi zapisy na wycieczki lokalne a większość z nich sam prowadzi (w języku polskim). Pomaga także w zapisach na wycieczki organizowane przez miejscowe biura podróży.

Paszport i wiza: dla Polaków nie są wymagane wizy. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Albanią posługując się dowodem osobistym lub paszportem.

Czas przejazdu: ok. 24 godziny (wraz z postojami, bez noclegu transferowego)

Czas lokalny: bez zmian, taki sam jak w Polsce.

Język: albański; można porozumieć się także po angielsku i niemiecku. Ze względu na tą samą grupę językową – najprostsze sprawy w miejscowościach turystycznych udaje się załatwić posługując się językiem polskim (i rękami 😉 )

Waluta: LEK (ALL), 100 ALL = 100 qindarek (niestosowane), 100 ALL = ok. 3,15 PLN.

Walutę można wymienić w kantorach, hotelach. Na miejscu są bankomaty wypłacające leki.

Plaże: żwirowe, publiczne, wstęp bezpłatny; leżaki na plaży płatne (ok 2 EUR za dzień).

Podczas wczasów zaproponujemy naszym turystom 3 wycieczki, absolutne
„NAJ” (czyli to, co my sami uważamy za najbardziej wartościowe i najciekawsze)… Będą to:

1. Tirana + Kruja, 30 EUR/os.

TIRANA: zamknięta dzielnica dygnitarzy komunistycznych, Pałac Prezydencki, Piramida Hodży i Plac Skanderbega z charakterystyczną mozaiką, będącą jednym z symboli kraju, wstęp do głównego meczetu. Następnie słynny komunistyczny bunkier przeciwatomowy – Bunk’art (muzeum komunizmu – wycieczka w czasie do czasów Envera Hoxhy). Na pożegnanie ze stolicą wjazd kolejką na górę Dajti (wspaniała panorama Tirany).

KRUJA: zwiedzanie twierdzy Skanderbega (najważniejsza postać w historii Albanii) i starego miasta, gdzie można poczuć ducha orientu oraz zrobić zakupy na najstarszym bazarze w Albanii (tzw. turecka uliczka). Czas wolny na zakup pamiątek lub obiad.

 

2.Macedonia – Jezioro Ochrydzkie, 35 EUR/os.

Trasa wycieczki wiedzie wokół jeziora, dzięki temu będziemy mogli zobaczyć je w pełnej krasie: zarówno od strony albańskiej, jak i macedońskiej. Po przekroczeniu granicy z Macedonią zwiedzimy najpierw zabytkową część miasta Ochryda, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru zobaczymy m.in.: zabytkowe miejskie bramy, cerkwie: św. Zofii i św. Jana Teologa w Kaneo, starożytny amfiteatr oraz twierdzę Samuela, która góruje majestatycznie nad miastem. Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy wyjątkowych „ochrydzkich pereł” oraz tradycyjnego ajvaru. Następnie przejazd piękną krajobrazowo drogą wzdłuż stromego brzegu jeziora do klasztoru św. Nauma, jednego z uczniów Cyryla i Metodego. Pośrodku zespołu klasztornego znajduje się cerkiew św. Archaniołów, gdzie zobaczymy malownicze freski przedstawiające życie i cuda Nauma oraz Jego grobowiec. Nieodłącznym symbolem tego miejsca stały się przechadzające się po dziedzińcu pawie. Droga powrotna wiedzie wzdłuż albańskiego wybrzeża jeziora…

3. Rejs morski Vlora – Sazan, 35 EUR/os.

Przejazd do Vlory czyli miasta gdzie ogłoszono w 28 listopada 1912 roku niepodległość Albanii. Jest to również jeden z największych kurortów kraju. Najważniejszą częścią wycieczki jest trwający całe popołudnie rejs! Najpierw przepływamy na wyspę Sazan, gdzie po wyjściu na brzeg zwiedzimy bazę wojskową oraz pozostałości po komunistycznym miasteczku. Kolejnym punktem będzie ogromna jaskinia pirata, do której częściowo wpłyniemy. W końcu odpoczynek na rajskiej, dzikiej plaży półwyspu Karaburum. Powrót do portu w godzinach popołudniowych.

UWAGA – przy wyborze wszystkich wycieczek łączna cena 90 EUR/os.!

Powyższe imprezy będą prowadzone przez naszego pilota i przewodników lokalnych w języku polskim.

Powyższe wycieczki są płatne u pilota w dniu przyjazdu do Golum.

 

Zapisy na wczasy przyjmujemy osobiście:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI: ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642

Pobierz ofertę w PDF: WCZASY ALBANIA GOLEM

Zapoznaj się z: Ogólne Warunki Uczestnictwa ORINOKO – ART & TRAVEL


© ORINOKO Art & Travel