ART – CAMP KONIAKÓW

13 – 22.07.2020 (10 dni)

ART CAMP to obóz dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat, chcących spędzić wakacje w sposób twórczy i kreatywny, chcących poznać z bliska naturę beskidzką i kulturę góralską. Na naszym obozie będziemy łączyć dwa elementy: twórczą pracę artystyczną w towarzystwie profesjonalnych instruktorów oraz prawdziwą górską przygodę i poznawanie beskidzkiej przyrody.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
KADRA
CENA I ŚWIADCZENIA
ZAPISY

Podczas obozu odwiedzimy wiele interesujących miejsc:

• Beskidzkie Centrum Pasterstwa: warsztaty rękodzieła w wełnie oraz pokaz wyrobu bundzu + opowieść o kulturze pasterskiej i degustacja prawdziwych oscypków

• Leśny Park Niespodzianek: pokazy sokolnicze, pokazy lotów sów, ścieżka edukacyjna, izba przyrodnicza, spotkanie z licznymi zwierzętami

• Chata na Szańcach: wesołe spotkanie z gawędziarzem beskidzkim (+ wystawa słynnych koronek)

• Izba pamięci Jerzego Kukuczki (największy polski himalaista)

• Chata Kawuloka – wizyta w dawnej kurnej chacie w Istebnej, opowieść o życiu górali w XIX/XX w.

• Weźmiemy także udział w LETNIM KULIGU – przejazd wozami na trasie Kubalonka – Stecówka – Istebna; w połowie przerwa w kolibie na ognisko z kiełbaskami (czas trwania ok. 3 godziny)

PROGRAM WYJŚĆ BĘDZIE DOSTOSOWANY DO AKTUALNYCH WYTYCZNYCH GIS

Odwiedzimy także miejsca, których nie można pominąć będąc w Beskidzie Śląskim:

• Wisła – spacer po centrum: rynek, park, muszla koncertowa, czas na lody „u Janeczki”, czekoladowa figura mistrza Adama

• Skocznia w Malince im. Adama Małysza: wjazd wyciągiem krzesełkowym i wejście na próg startowy

• Wisła Czarne: Wodospad na Czarnej Wisełce, zapora na Jeziorze Czerniańskim, Zamek Prezydenta RP na Zadnim Groniu

Odbędziemy wiele spacerów i pieszych wędrówek… Wśród naszych celów znajdą się m.in.: Stożek (schronisko PTTK), Trójstyk (granica Polsko – Czesko – Słowacka), widokowa Ochodzita, Koczy Zamek i Tyniok. Wszystkie wycieczki będą dostosowane do kondycji grupy oraz panujących w górach warunków.

Gdzie będziemy spali?

W zaprzyjaźnionym Domu Wypoczynkowym „U Zawadów”, który leży w pięknie położonym zakątku Koniakowa, na zboczu Ochodzitej w Beskidzie Śląskim. Obiekt posiada pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. Na miejscu znajduje się stołówka, w której serwowane są domowe posiłki. W obiekcie znajdują się również: basen 4 x 10 metrów, wspólna sala telewizyjna, bilard, wiata grillowa i boisko do siatkówki plażowej.

Skanetka (Aneta Skórnicka) – edukator z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, ilustrator, podróżnik. Rysuje wszędzie. Zajmuje się wykorzystaniem rysunku w biznesie, edukacji i życiu codziennym (notatki wielkoformatowe podczas wydarzeń, szkolenia z myślenia wizualnego, ilustracja i grafika), tworzeniem materiałów dydaktycznych oraz rozwijaniem metod i form pracy z dziećmi, które wspierają i rozwijają kreatywne myślenie i działanie. Uważa, że dzieci są najlepszymi nauczycielami I często czerpie od nich inspirację. Posługuje się płynnie językiem hiszpańskim, francuskim i angielskim, a w środowisku międzykulturowym czuje się jak ryba w wodzie.

Magdalena Makosz – zawodowy choreograf i pedagog. Swoje dyplomy uzyskała w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Od lat związana z tańcem i teatrem. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą tworząc choreografie i reżyserując spektakle. Atutem Magdy jest wszechstronność oraz energia, którą dzieli się ze swoimi podopiecznymi na zajęciach.Taniec kreatywny z elementami teatru – warsztaty jakie Magda poprowadzi na tegorocznym obozie to połączenie tańca i teatru. To rozwijanie świadomości ruchowej, wyobraźni przestrzennej oraz kreatywności uczestników zajęć.

CENA: 1645 zł/os.

Posiadacze karty „Klubu Podróżnika Orinoko” / Rodzeństwa: 1545 zł/os.

ŚWIADCZENIA:

–  przejazd do i z Koniakowa;
– przejazdy na wycieczki lokalne do Wisły oraz Istebnej;
– podczas wycieczek przejazdy komunikacją lokalną przy dojeździe na szlaki;
–  9 noclegów w pensjonacie (pokoje z łazienkami, basen zewnętrzny, wiata grillowa), śniadania, obiady i kolacje;
–  wstępy do wszystkich wskazanych w programie obiektów
– materiały do warsztatów, opłaty za wskazane warsztaty
– opieka kierownika obozu – przewodnika beskidzkiego (pilota) przez cały czas  wycieczki, opieka wychowawców;
– realizacja programu podstawowego.

 

UWAGA: Osoby zainteresowane prosimy najpierw o kontakt telefoniczny. Ze względu na bezpieczeństwo Państwa i naszych pracowników staramy się ograniczać kontakt bezpośredni w biurze i umowy o udział w imprezach będziemy zawierać drogą elektroniczną.

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI: ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00

POBIERZ OFERTĘ W PDF: ART_CAMP_KONIAKÓW


© ORINOKO Art & Travel