ART-CAMP KONIAKÓW

Od 24.07.2017

ART CAMP to obóz dla dzieci i młodzieży chcących spędzić wakacje w sposób twórczy i kreatywny, chcących poznać z bliska naturę beskidzką i kulturę góralską. Na naszym obozie połączymy twórczą pracę artystyczną z prawdziwą górską przygodą. Oczywiście będziemy też zwiedzać ważne miejsca związane z Beskidami i brać udział w ciekawych warsztatach regionalnych.

Kontynuując tradycje obozu ADAPCIAK zorganizujemy warsztaty artystyczne, wśród których znajdą się m.in. taniec, warsztaty plastyczne, historyczne oraz planszowe gry strategiczne.

Zapytaj o ofertę

O OBOZIE
CENA I ŚWIADCZENIA
INFORMACJE i ZAPISY

ART CAMP to obóz dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat, chcących spędzić wakacje w sposób twórczy i kreatywny, chcących poznać z bliska naturę beskidzką i kulturę góralską. Na naszym obozie będziemy łączyć dwa elementy: twórczą pracę artystyczną w towarzystwie profesjonalnych instruktorów oraz prawdziwą górską przygodę i poznawanie beskidzkiej przyrody w towarzystwie przewodników górskich. Oczywiście będziemy też zwiedzać ważne miejsca związane z Beskidami i brać udział w ciekawych warsztatach regionalnych.

Podczas obozu odwiedzimy wiele interesujących miejsc:

– Chlebowa Chata: warsztaty „Od ziarenka do bochenka”: mielenie ziaren, wyrób chleba, ubijanie masła i wyrabianie białego sera (+ degustacja)
– Beskidzkie Centrum Pasterstwa: warsztaty rękodzieła w wełnie oraz pokaz wyrobu bundzu + opowieść o kulturze pasterskiej i degustacja prawdziwych oscypków
– Leśny Park Niespodzianek: pokazy sokolnicze, pokazy lotów sów, ścieżka edukacyjna, izba przyrodnicza, spotkanie z licznymi zwierzętami
– Chata na Szańcach: wesołe spotkanie z gawędziarzem beskidzkim (+ wystawa słynnych koronek)
– Izba pamięci Jerzego Kukuczki (największy polski himalaista)
– Chata Kawuloka – wizyta w dawnej kurnej chacie w Istebnej, opowieść o życiu górali w XIX/XX w.
-Weźmiemy także udział w LETNIM KULIGU – przejazd wozami    na trasie Kubalonka – Stecówka – Istebna; w połowie przerwa w kolibie na ognisko z kiełbaskami (czas trwania ok. 3 godziny)

Odwiedzimy także miejsca, których nie można pominąć będąc w Beskidzie Śląskim:

– Wisłę – spacer po centrum: rynek, park, muszla koncertowa,    czas na lody „u Janeczki”, czekoladowa figura mistrza Adama Skocznia w Malince im. Adama Małysza: wjazd wyciągiem krzesełkowym na próg startowy
– Wisłę Czarne: Wodospad na Czarnej Wisełce, Zapora na Jeziorze Czerniańskim, Zamek Prezydenta RP na Zadnim Groniu
– Leśny ośrodek edukacji Ekologicznej w Istebnej – wystawa multimedialna poświęcona przyrodzie Beskidów oraz jej ochronie

Odbędziemy wiele spacerów i pieszych wędrówek…

Wśród naszych celów znajdą się m.in.: Czantoria (wjazd   wyciągiem i wejście na wieżę widokową), chatka na Pietraszonce, Trójstyk (granica Polsko – Czesko – Słowacka), widokowa Ochodzita, Koczy Zamek i Tyniok oraz schronisko PTTK na Stożku.    Wszystkie wycieczki będą dostosowane do kondycji grupy oraz panujących w górach warunków.

Gdzie będziemy spali?
W zaprzyjaźnionym Domu Wypoczynkowym „U Zawadów”, który leży w pięknie położonym zakątku Koniakowa, na zboczu Ochodzitej w Beskidzie Śląskim.
Obiekt posiada pokoje z pełnym węzłem sanitarnym. Na miejscu znajduje się stołówka, w której serwowane są domowe posiłki.  W obiekcie znajdują się również: basen 4 x 10 metrów, wspólna sala telewizyjna, bilard, wiata grillowa, boiska do piłki nożnej oraz boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw.

Strona obiektu: www.uzawadow.pl

CENA: 1395 zł/os.

Zniżki:

Rodzeństwo oraz uczestnicy poprzednich obozów letnich organizowanych przez Orinoko: 1300 zł/os.

 

ŚWIADCZENIA:
przejazd autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, DVD) do i z Koniakowa;
przejazdy autokarem lub busami na wycieczki lokalne: do Ustronia, Wisły oraz Istebnej;
podczas wycieczek przejazdy komunikacją lokalną przy dojeździe na szlaki;
9 noclegów w pensjonacie (pokoje z łazienkami, boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej, plac zabaw, basen zewnętrzny, wiata grillowa);
pełne wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje (lub  śniadania i obiadokolacje + prowiant w dniach z dalszymi wycieczkami);
wstępy do wszystkich wskazanych w programie podstawowym obiektów;
materiały do warsztatów;
opłaty za wskazane warsztaty,
opieka kierownika obozu – przewodnika beskidzkiego (pilota) przez cały czas wycieczki;
opieka wychowawców;
realizacja programu podstawowego.

Informacji udzielamy oraz zapisy przyjmujemy:

1. Osobiście:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI: ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00

2. Zdalnie:

Wystarczy wydrukować UMOWĘ, wypełnić wymagane dane, podpisać na każdej stronie i przesłać do nas na adres podany powyżej. Wpłaty można dokonać na podany w umowie numer konta.

Zapoznaj się z: OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA


© ORINOKO Art & Travel