BAVARIA + OKTOBERFEST

24-27.09.2020 (CZWARTEK-NIEDZIELA)

Bawaria to wyjątkowa mieszanka atrakcji na którą składają się piękne zamki Ludwika II „Szalonego”, zielone Alpy, duma ze swojego folkloru, malownicze wioski, dostojne miasta i spokojne miasteczka. To także nowoczesne Monachium, jego fabryki samochodów, park olimpijski i… najsłynniejsza niemiecka impreza, czyli Oktoberfest! Poczujcie z nami jego smak i poznajcie atrakcje najbardziej znanego landu Niemiec!

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENY I ŚWIADCZENIA
ZAPISY

PROGRAM:

DZIEŃ I

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Czechy do Austrii, przyjazd do Miasta Mozarta – Salzburga, spacer z przewodnikiem po mieście m.in. m.in. pałac arcybiskupi i ogrody Mirabell, najstarsza uliczka miasta Getreidegasse, na której znajduje się Dom Mozarta, Katedra Św. Ruprechta, Residenzplatz, pomnik i dom urodzenia Mozarta, Arcyopactwo Św. Piotra, wjazd kolejką do twierdzy Hohensalzburg, na dziedzińce i tarasy widokowe (z pięknym widokiem na Stare Miasto i Alpy) czas wolny na salzburskiej starówce, przejazd do hotelu w Salzburgu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ II:

Śniadanie, przejazd do stolicy Bawarii i jednocześnie jej największego miasta – Monachium (München), zwiedzanie dzielnicy BMW i Parku Olimpijskiego, wjazd na Olympiaturm – wieżę olimpijską, skąd rozciąga się wspaniały widok na rozległe miasto, następnie przejazd na Błonia Teresy, gdzie co roku odbywa się największe święto ludowe na świecie – OKTOBERFEST, uczestnictwo w Święcie Piwa, wejście do słynnego namiotu piwnego Löwenbräu Festzelt i zabawa przy bawarskiej strawie i dwóch kuflach litrowego piwa, przejazd do hotelu na Bawarii, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III:

Śniadanie, przejazd do jednego z najpiękniejszych zakątków Bawarii – Hohenschwangau, gdzie wśród przepaści i jezior położony jest zamek Neuschwanstein, zwiedzanie baśniowego zamku, symbolu zamków bawarskich, który był inspiracją dla Walta Disneya, spacer na Marienbrücke (Most Marii), dla chętnych zejście Wąwozem Rzeki Pullat, czas wolny na zakup pamiątek, następnie przejazd malowniczymi trasami widokowymi Deutsche Alpenstraße i Romantische Straße do najmniejszego z zameczków króla Ludwika II – Linderhof, spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla, zwiedzanie kapliczek (Marokańskiej i Mauretańskiej), następnie wizyta w klasztorze i bazylice w Ettal – jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów Ettaler Klosterlikör wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów, spacer po przyjemnym ryneczku, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ IV:

Śniadanie, przejazd do leżącego u stóp najwyższego szczytu Niemiec – Zugspitze Garmisch-Partenkirchen, spacer po parku zdrojowym i po słynnej ulicy Ludwigstrasse, czas wolny w centrum największego niemieckiego kurortu alpejskiego, następnie wizyta na Olimpijskim Stadionie Narciarskim. Powrót do domu około północy.

CENA: 1750 zł/os.

Klub Podróżnika Orinoko: 1650 zł zł/os.
Emeryci 60+, karta Senior 60+ UM Racibórz: 1700 zł/os.

Dopłata do pokoju 1 osobowego (270 zł)

CENA NIE OBEJMUJE: biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji (wieża Olimpijska , Zamek Neuschwanstein, Zamek Linderhof), bilet na kolejkę naziemno-linową; opłaty za przewodnika lokalnego. Koszt wyżej wymienionych świadczeń wynosi 45 Eur/os. (płatne pilotowi w autobusie).

ŚWIADCZENIA

– przejazd autokarem klasy lux (toaleta, klimatyzacja, DVD), opłaty drogowe i parkingowe;
– opieka pilota przez cały czas trwania imprezy;
– ubezpieczenie turystyczne zagraniczne AXA TUiR S.A. KL 10 000 EUR, NNW 2 000 EUR;
– 3 noclegi w hotelach *** ( Salzburg i Obsteig) pokoje 2-3 osobowe z łazienkami;
– 3 śniadania w formie bufetu;
– 3 obiadokolacje serwowane;
– wejściówka do jednego z największych namiotów piwnych na Święcie Piwa w Monachium;
– miejsca siedzące w boksach lub na balkonach, opłata rezerwacyjna i opłata za obsługę;
– posiłek na Oktoberfest (pół kurczaka i 2L piwa na osobę);
– zestawy słuchawkowe na czas zwiedzania.

Zapisy na wyjazd przyjmujemy osobiście w biurze:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642

Pobierz ofertę w PDF BAVARIA I OKTOBERFEST


© ORINOKO Art & Travel