BIELSKO BIAŁA + PĘTLA SZCZYRKOWSKA

25.07.2020 (SOBOTA)

Mały Wiedeń, Śląski Manchester… wiedzieliście, że przed wojną tak nazywano Bielsko? Albo, że Bielsko i Biała znajdowały się kiedyś w różnych księstwach, województwach, diecezjach a nawet monarchiach? Jeśli dotychczas mijaliście te wyjątkowe miasto jeżdżąc w góry… teraz macie szansę by to naprawić! Średniowieczne grodzisko, wille przemysłowców, dzielnica ewangelicka, dwie katedry, wspaniała secesja… to wszystko poznamy w pierwszej części dnia. Potem ruszamy w Beskidy! Dzięki nowemu projektowi jakim jest „Pętla Szczyrkowska” zobaczymy przepiękne widoki… zbytnio się nie męcząc 😉 Wsiądziemy na 4 kolejki, zakosztujemy wspaniałych widoków a także… dobrej kuchni i zimnego piwa w słynnej, widokowej restauracji „Kuflonka”…

 

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
ZAPISY

PROGRAM:

• Wyjazd z Rybnika 6.15 Raciborza ok. 7.00

• BIELSKO BIAŁA
– zwiedzanie z przewodnikiem. Na trasie znajdą się między innymi: Stare Bielsko (grodzisko, gotycki kościół św. Stanisława), zabytkowy dworzec kolejowy, willa Sixta, „Bielski Syjon” (dzielnica ewangelicka; kościół Zbawiciela, pomnik Marcina Lutra), zabytkowy rynek, katedra św. Mikołaja, Zamek Sułkowskich (z zewnątrz), Teatr Polski, kamienica secesyjna „Pod Żabami”, pomniki Reksia oraz Bolka i Lolka

• SZCZYRK
– Rodzinna trasa rekreacyjna tzw. „Pętla Szczyrkowska”.
W czasie wycieczki pokonamy 6 km kolejkami górskimi i przejdziemy 2 km wyjątkowo widokową granią pomiędzy szczytem Skrzycznego (najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, schronisko PTTK) a Halą Skrzyczeńską, gdzie będzie czas na piwko / obiad etc w słynnej restauracji „Kuflonka”.

 

CENA: 190 zł

Klub Podróżnika Orinoko: 175 zł/os.
Emeryci „60+”: 180 zł
Dzieci do lat 15: 150 zł

ŚWIADCZENIA

Przejazd autokarem klasy lux, bilet wstępu na Pętlę Szczyrkowską (przejazd 4 kolejkami – 3 kanapy i gondola); opieka przewodnika beskidzkiego i pilota przez cały czas wycieczki.

UWAGA: W obecnej sytuacji zapisy przyjmujemy na dwa sposoby:
1) W BIURZE; tak jak dotychczas
2) ZDALNIE; w takim wypadku prosimy najpierw o kontakt telefoniczny. Po podaniu przez Państwa danych do umowy – wyślemy do Państwa wypełnioną umowę (mailem), którą – po sprawdzeniu i zaakceptowaniu – odeślą Państwo do nas.Wszelkich wyjaśnień udzielamy telefonicznie!

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00

POBIERZ OFERTĘ W PDF: BIELSKO BIAŁA+PĘTLA oferta


© ORINOKO Art & Travel