BYCZYNA

Kompleksowy pobyt w średniowiecznym grodzie rycerskim jest niezapomnianą przygodą, a uczestniczenie w rozmaitych zajęciach rycerskich, przynosi wiele satysfakcji i radości. Pisanie gęsim piórem, zwiedzanie wystawy tortur czy strzelanie z łuku i włóczni, z pewnością nie należy do codzienności, dlatego jest to najlepsza forma oderwania się od obowiązków i nudy. Dla uzupełnienia przygód, widowiska dostarczają zwierzątka w pobliskim mini zoo.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
ZAPISY

      

PUNKTY PROGRAMU:

 • Kompleksowy pobyt w średniowiecznym grodzie rycerskim w Byczynie – warsztaty rycerskie.
  Podczas pobytu dzieci biorą udział w żywych lekcjach historii i warsztatach edukacyjnych o szerokiej tematyce średniowiecznej: w zależności od możliwości czasowych grupy i aktualnego składu warowni, są to: pisanie gęsim piórem, nauka tańca dawnego, ceramika, tkactwo, wybijanie monet, zabawy plebejskie, zwiedzanie wystawy tortur, przymierzanie strojów i uzbrojenia, pokazy walk rycerskich, fechtunek, nauka strzelania z łuku i rzutu włócznią.
 • Mini-zoo, sklepiki z pamiątkami
 • Ognisko z kiełbaskami

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

 

 

 • Przejazd autokarem klasy lux,
 • opłaty drogowe i parkingowe,

 • wstęp do grodu wraz z warsztatami rycerskimi (3 – 4 godziny),

 • ognisko z pieczeniem kiełbasek,

 • opieka pilota przez cały czas trwania imprezy,

 • bezpłatne miejsca dla wychowawców (1 miejsce na 15 osób) i kierownika wycieczki.

W celu zapoznania się z ofertą cenową lub rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl

 


© ORINOKO Art & Travel