CHORWACJA (Dalmacja, Gradac)

17 – 28.09.2018

Wrzesień w Chorwacji to gwarancja słońca, spokoju, pysznych dojrzałych owoców i… dobrej ceny! Nie myśl długo – wyjedź z nami na wczasy do cichego i spokojnego Gradaca, położonego na Riwierze Makarskiej. Dzięki naszej bogatej ofercie, poza wypoczynkiem czeka Cię możliwość posmakowania prawdziwego ducha Chorwacji…

Zapytaj o ofertę

OPIS IMPREZY
CENA i ŚWIADCZENIA
INFORMACJE PRAKTYCZNE
WYCIECZKI I ATRAKCJE W OKOLICY
ZAPISY

GRADAC to małe, malownicze miasteczko, położone na stokach masywu gór Biokovo. Jest to letnisko z pięknymi plażami, kryształową wodą i małymi zatokami otoczonymi śródziemnomorską roślinnością.

HOTEL LAGUNA znajduje się w odległości 100 metrów od morza i kamienisto-żwirowej plaży, około 500 metrów od centrum miejscowości. Wszystkie pokoje mają łazienki, balkony, TV. Do dyspozycji gości hotelowych są: restauracja, aperitif bar, caffe bar na plaży, darmowe Wi-Fi w lobby oraz recepcji. Niewątpliwą zaletą jest bogata propozycja restauracji działającej w formie otwartego bufetu. Hotel prowadzi program specjalnych imprez tematycznych w caffe barze. Raz w tygodniu serwowany jest specjalny, dalmatyński regionalny obiad.

Pokoje 1-, 2- i 3-os. (z możliwością dostawki) posiadają pełny węzeł sanitarny, telewizory z TV-sat oraz balkony.

Sprawdź obiekt: Hotel Laguna

WYŻYWIENIE: HB – śniadania i ciepłe obiadokolacje w formie bufetu. Do śniadania napoje w cenie (kawa, herbata, soki, woda), do obiadokolacji napoje płatne osobno.

TERMIN: 17.09 – 28.09.2018

Wyjazd 17.09.2018 w późnych godzinach wieczornych, powrót 29.09.2018 w godzinach rannych. Na miejscu 9 noclegów w hotelu.

TRANSPORT: AUTOKAR klasy LUX (WC, klimatyzacja, TV, fotele rozsuwane)

Ostatniego dnia, podczas powrotu do Polski, zjedziemy z autostrady by zobaczyć słynne WODOSPADY na rzece KRKA. Bilet wstępu do rezerwatu (w tym rejs statkiem) płatny będzie dodatkowo (100 HRK = ok. 65 zł).

 

Cena: 1940 zł/os.

Posiadacze karty Klubu Podróżnika Orinoko: 1840 zł/os.
Posiadacze karty Senior 60+ (UM Racibórz): zniżka 1890 zł/os.
Dzieci do 12 roku życia: 1665 zł/os.
Dzieci do 12 roku życia (dostawka w pokoju 2-os.): 1000 zł/os.
Dorosły na dostawce w pokoju 2-os.: 1845 zł/os.
Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 200 zł.

Zaliczka (w momencie podpisania umowy): 600 zł. Pozostała część płatna w terminie 20 – 24 sierpnia 2015.

 

ŚWIADCZENIA:

– przejazd autokarem klasy lux,

– 9 noclegów w Hotelu Laguna** z wyżywieniem HB,

– ubezpieczenie NNW, KL i bagażu,

– opieka pilota-rezydenta przez cały czas pobytu.

 

Pilot: uczestnicy imprezy objęci są opieką polskiego pilota, pełniącego także rolę rezydenta. Jest on z grupą w czasie przejazdu i przez cały okres pobytu. Pilot kieruje imprezą, kwateruje, prowadzi zapisy na wycieczki lokalne a większość z nich sam prowadzi (w języku polskim). Pomaga także w zapisach na wycieczki organizowane przez miejscowe biura podróży.

Paszport i wiza: dla Polaków nie są wymagane wizy. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Chorwacją posługując się dowodem osobistym lub paszportem.

Czas przejazdu: ok. 17 godzin (wraz z postojami)

Czas lokalny: bez zmian, taki sam jak w Polsce.

Język: chorwacki; można porozumieć się także po angielsku i niemiecku. Ze względu na tą samą grupę językową – najprostsze sprawy w miejscowościach turystycznych udaje się załatwić posługując się językiem polskim (i rękami 😉 )

Waluta: kuna (HRK), 1 HRK = 100 lip (niestosowane), 1 HRK = ok. 0,65 PLN.

W hotelach i restauracjach najczęściej można płacić także w Euro. Walutę można wymienić w kantorach, hotelach, na poczcie (także złotówki). Na miejscu są bankomaty wypłacające kuny.

Plaże: żwirowe, publiczne, wstęp bezpłatny; leżaki na plaży płatne (ok 2 EUR za dzień). Zalecane obuwie do wody a także karimaty. W miejscowości dostępna jest plaża dla nudystów.

Podczas wczasów zaproponujemy naszym turystom 3 wycieczki, absolutne
„NAJ” (czyli to, co my sami uważamy za najbardziej wartościowe i najciekawsze)… Będą to:

1. Perły Dalmacji: Split + Trogir, 35 EUR/os.

W programie wycieczki znajdzie się wizyta w dwóch słynnych miastach Dalmackich, które będziemy zwiedzać wraz z polskim przewodnikiem. W Splicie skoncentrujemy się na Pałacu Dioklecjana, który jest tak wielki… że można się nie zorientować, że się w nim było. Popołudnie spędzimy w kamiennym, małym, urokliwym Trogirze – jednym z najpiękniejszych miast na świecie.

2. Dubrownik + Ston, 35 EUR/os.

Zwiedzanie Dubrownika – spacer po perle południowej Chorwacji wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Stare Miasto (Wielka Studnia Onufrego z 16 rzeźbami, mała Studnia Onofria, Pałac Sponza, Kościół św. Błażeja, Pałac Rektorów, Klasztor Franciszkanów, Kolumna Ronalda). Przejazd na Półwysep Pelješac do miasta STON – czas wolny, spacer po starówce, możliwość wejścia na mury obronne miasta (we własnym zakresie), zakupy słynnego wina MALI PLAVAC prosto z winnicy.

3. Fish Picnic – rejs na wyspę Korčula, 280 HRK lub 35 EUR

Całodniowy rejs statkiem na wyspę Korčula do miejscowości Korčula. Wycieczka statkiem Felun Jedan, podczas której uczestnicy oprócz rozkoszowania się pięknymi widokami będą mogli skorzystać z poczęstunku, na który składać się będą lokalna ryba, pieczywo, doskonałe wino, lemoniada oraz sałatka. Korčula zwana „Małym Dubrownikiem” to kulturalna i turystyczna stolica wyspy. Bogaty przekrój przez epoki – wspaniałe zabytki architektury romańskiej, gotyckiej oraz renesansowej.

PROMOCJA – przy wyborze wszystkich wycieczek (1, 2 oraz 3) cena wynosi 90 EUR za całość.

4. Droga powrotna: Park Narodowy Krka, bilet wstępu 100 HRK/os.

W drodze powrotnej do Polski zatrzymujemy się w Parku Narodowym Krka. Chętni będą mogli przejść spejalnie przygotowaną ścieżką turystyczną pod najdłuższy i najczęściej odwiedzany wodospad na rzecze Krka, Skradiński buk. Wodospad utworzony z barier osadów wapiennych, wysp i jezior jest doskonale przystosowany do bezpiecznego zwiedzania – są tu ścieżki i mosty umożliwiające wygodny i bezpieczny spacer. W Skradinskim buku jest możliwość kąpieli w krystalicznie czystej wodzie wodospadów. Ostatnim etapem będzie rejs statkiem ze Skradinskiego buku do Skradina, skąd ruszymy w drogę do Polski…

Powyższe imprezy będą prowadzone przez naszego pilota i przewodników lokalnych w języku polskim.

Powyższe wycieczki są płatne u pilota w dniu przyjazdu do Gradaca.

 

Zapisy na wczasy przyjmujemy osobiście:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI: ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642

Pobierz ofertę w PDF: WCZASY CHORWACJA GRADAC

Zapoznaj się z: Ogólne Warunki Uczestnictwa ORINOKO – ART & TRAVEL


© ORINOKO Art & Travel