CHORWACJA (Dalmacja, Gradac)

17 – 28.09.2018

Wrzesień w Chorwacji to gwarancja słońca, spokoju, pysznych dojrzałych owoców i… dobrej ceny! Nie myśl długo – wyjedź z nami na wczasy do cichego i spokojnego Gradaca, położonego na Riwierze Makarskiej. Dzięki naszej bogatej ofercie, poza wypoczynkiem czeka Cię możliwość posmakowania prawdziwego ducha Chorwacji…

Zapytaj o ofertę

OPIS IMPREZY
CENA i ŚWIADCZENIA
INFORMACJE PRAKTYCZNE
WYCIECZKI I ATRAKCJE W OKOLICY
ZAPISY

GRADAC to małe, malownicze miasteczko, położone na stokach masywu gór Biokovo. Jest to letnisko z pięknymi plażami, kryształową wodą i małymi zatokami otoczonymi śródziemnomorską roślinnością.

HOTEL LAGUNA znajduje się w odległości 100 metrów od morza i kamienisto-żwirowej plaży, około 500 metrów od centrum miejscowości. Wszystkie pokoje mają łazienki, balkony, TV. Do dyspozycji gości hotelowych są: restauracja, aperitif bar, caffe bar na plaży, darmowe Wi-Fi w lobby oraz recepcji. Niewątpliwą zaletą jest bogata propozycja restauracji działającej w formie otwartego bufetu. Hotel prowadzi program specjalnych imprez tematycznych w caffe barze. Raz w tygodniu serwowany jest specjalny, dalmatyński regionalny obiad.

Pokoje 1-, 2- i 3-os. (z możliwością dostawki) posiadają pełny węzeł sanitarny, telewizory z TV-sat oraz balkony.

Sprawdź obiekt: Hotel Laguna

WYŻYWIENIE: HB – śniadania i ciepłe obiadokolacje w formie bufetu. Do śniadania napoje w cenie (kawa, herbata, soki, woda), do obiadokolacji napoje płatne osobno.

TERMIN: 17.09 – 28.09.2018

Wyjazd 17.09.2018 w późnych godzinach wieczornych, powrót 29.09.2018 w godzinach rannych. Na miejscu 9 noclegów w hotelu.

TRANSPORT: AUTOKAR klasy LUX (WC, klimatyzacja, TV, fotele rozsuwane)

Ostatniego dnia, podczas powrotu do Polski, zjedziemy z autostrady by zobaczyć słynne WODOSPADY na rzece KRKA. Bilet wstępu do rezerwatu (w tym rejs statkiem) płatny będzie dodatkowo (100 HRK = ok. 65 zł).

 

Cena: 1940 zł/os.

Posiadacze karty Klubu Podróżnika Orinoko: 1840 zł/os.
Posiadacze karty Senior 60+ (UM Racibórz): zniżka 1890 zł/os.
Dzieci do 12 roku życia: 1665 zł/os.
Dzieci do 12 roku życia (dostawka w pokoju 2-os.): 1000 zł/os.
Dorosły na dostawce w pokoju 2-os.: 1845 zł/os.
Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 200 zł.

Zaliczka (w momencie podpisania umowy): 600 zł/os.. Pozostała część płatna w terminie 20 – 24 sierpnia 2018.

 

ŚWIADCZENIA:

– przejazd autokarem klasy lux,

– 9 noclegów w Hotelu Laguna** z wyżywieniem HB,

– ubezpieczenie NNW, KL i bagażu,

– opieka pilota-rezydenta przez cały czas pobytu.

 

Pilot: uczestnicy imprezy objęci są opieką polskiego pilota, pełniącego także rolę rezydenta. Jest on z grupą w czasie przejazdu i przez cały okres pobytu. Pilot kieruje imprezą, kwateruje, prowadzi zapisy na wycieczki lokalne a większość z nich sam prowadzi (w języku polskim). Pomaga także w zapisach na wycieczki organizowane przez miejscowe biura podróży.

Paszport i wiza: dla Polaków nie są wymagane wizy. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Chorwacją posługując się dowodem osobistym lub paszportem.

Czas przejazdu: ok. 17 godzin (wraz z postojami)

Czas lokalny: bez zmian, taki sam jak w Polsce.

Język: chorwacki; można porozumieć się także po angielsku i niemiecku. Ze względu na tą samą grupę językową – najprostsze sprawy w miejscowościach turystycznych udaje się załatwić posługując się językiem polskim (i rękami 😉 )

Waluta: kuna (HRK), 1 HRK = 100 lip (niestosowane), 1 HRK = ok. 0,65 PLN.

W hotelach i restauracjach najczęściej można płacić także w Euro. Walutę można wymienić w kantorach, hotelach, na poczcie (także złotówki). Na miejscu są bankomaty wypłacające kuny.

Plaże: żwirowe, publiczne, wstęp bezpłatny; leżaki na plaży płatne (ok 2 EUR za dzień). Zalecane obuwie do wody a także karimaty. W miejscowości dostępna jest plaża dla nudystów.

Podczas wczasów zaproponujemy naszym turystom 3 wycieczki, absolutne
„NAJ” (czyli to, co my sami uważamy za najbardziej wartościowe i najciekawsze)… Będą to:

1. Perły Dalmacji: Split + Trogir, 35 EUR/os.

W programie wycieczki znajdzie się wizyta w dwóch słynnych miastach Dalmackich, które będziemy zwiedzać wraz z polskim przewodnikiem. W Splicie skoncentrujemy się na Pałacu Dioklecjana, który jest tak wielki… że można się nie zorientować, że się w nim było. Popołudnie spędzimy w kamiennym, małym, urokliwym Trogirze – jednym z najpiękniejszych miast na świecie.

2. Dubrownik + Ston, 35 EUR/os.

Zwiedzanie Dubrownika – spacer po perle południowej Chorwacji wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Stare Miasto (Wielka Studnia Onufrego z 16 rzeźbami, mała Studnia Onofria, Pałac Sponza, Kościół św. Błażeja, Pałac Rektorów, Klasztor Franciszkanów, Kolumna Ronalda). Przejazd na Półwysep Pelješac do miasta STON – czas wolny, spacer po starówce, możliwość wejścia na mury obronne miasta (we własnym zakresie), zakupy słynnego wina MALI PLAVAC prosto z winnicy.

3. Fish Picnic – rejs na wyspę Korčula, 280 HRK/os. lub 35 EUR/os.

Całodniowy rejs statkiem na wyspę Korčula do miejscowości Korčula. Wycieczka statkiem Felun Jedan, podczas której uczestnicy oprócz rozkoszowania się pięknymi widokami będą mogli skorzystać z poczęstunku, na który składać się będą lokalna ryba, pieczywo, doskonałe wino, lemoniada oraz sałatka. Korčula zwana „Małym Dubrownikiem” to kulturalna i turystyczna stolica wyspy. Bogaty przekrój przez epoki – wspaniałe zabytki architektury romańskiej, gotyckiej oraz renesansowej.

PROMOCJA – przy wyborze wszystkich wycieczek (1, 2 oraz 3) cena wynosi 90 EUR za całość.

4. Droga powrotna: Park Narodowy Krka, bilet wstępu 100 HRK/os.

W drodze powrotnej do Polski zatrzymujemy się w Parku Narodowym Krka. Chętni będą mogli przejść spejalnie przygotowaną ścieżką turystyczną pod najdłuższy i najczęściej odwiedzany wodospad na rzecze Krka, Skradiński buk. Wodospad utworzony z barier osadów wapiennych, wysp i jezior jest doskonale przystosowany do bezpiecznego zwiedzania – są tu ścieżki i mosty umożliwiające wygodny i bezpieczny spacer. W Skradinskim buku jest możliwość kąpieli w krystalicznie czystej wodzie wodospadów. Ostatnim etapem będzie rejs statkiem ze Skradinskiego buku do Skradina, skąd ruszymy w drogę do Polski…

Powyższe imprezy będą prowadzone przez naszego pilota i przewodników lokalnych w języku polskim.

Powyższe wycieczki są płatne u pilota w dniu przyjazdu do Gradaca.

 

Zapisy na wczasy przyjmujemy osobiście:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI: ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642

Pobierz ofertę w PDF: WCZASY CHORWACJA GRADAC

Zapoznaj się z: Ogólne Warunki Uczestnictwa ORINOKO – ART & TRAVEL


© ORINOKO Art & Travel