WCZASY W CHORWACJI – HOTEL JADRAN***

11 – 22.09.2019 (12 dni/ 9 noclegów)

Wrzesień w Chorwacji to gwarancja słońca, spokoju, pysznych dojrzałych owoców i… dobrej ceny! Nie myśl długo – wyjedź z nami na wczasy do miejscowości Seget Donji, położonej tuż obok Trogiru – miasta założonego w III w n.e., znajdującego się w Środkowej Dalmacji. Dzięki naszej bogatej ofercie, poza wypoczynkiem czeka Cię możliwość posmakowania prawdziwego ducha Chorwacji…

Zapytaj o ofertę

OPIS IMPREZY
CENA I ŚWIADCZENIA
INFORMACJE PRAKTYCZNE
WYCIECZKI I ATRAKCJE W OKOLICY
ZAPISY

SEGET DONJI jest oddalony od Trogiru zaledwie o 2 kilometry, jednak już wjeżdżając do miasta Seget Donji można poczuć ciszę, spokój i wyjątkowo kameralny klimat tego miasteczka. Wytchnienie znajdą tu rodzice z dziećmi, osoby starsze oraz wszyscy ci, którzy pragną oddalić się od wielkomiejskiego zgiełku.

HOTEL JADRAN*** umiejscowiony tuż nad morzem i kamienisto-żwirową plażą, około 500 metrów od centrum miejscowości. Do dyspozycji gości jest w nim: restauracja, restauracja-pizzeria na plaży, basen hotelowy (leżaki w cenie), darmowe Wi-Fi w miejscach ogólnodostępnych (restauracja, recepcja, lobby). Niewątpliwą zaletą jest bogata propozycja restauracji działającej w formie otwartego bufetu.

Pokoje 1- i 2-osobowe. (z możliwością dostawki) posiadają pełny węzeł sanitarny (łazienki z wannami lub prysznicami oraz suszarkami do włosów), ręczniki, klimatyzację, telewizory z TV-sat oraz telefony. Część pokoi ma widok od strony morza, część od strony lądu.

Sprawdź obiekt: Hotel Jadran

WYŻYWIENIE: HB – śniadania i ciepłe obiadokolacje w formie zróżnicowanego bufetu. Do śniadań kawa, herbata, soki oraz woda w cenie, do obiadokolacji napoje płatne osobno.

TERMIN: 11 – 22.09.2019

Wyjazd 11.09.2019 o godzinie 21:00, powrót 22.09.2019 w godzinach rannych. Na miejscu 9 noclegów w hotelu. 21.09.2019 wyjazd z hotelu po śniadaniu, po drodze czas wolny w okolicy Parku Narodowego Plitivka Jezera (wstęp płatny we własnym zakresie).

TRANSPORT: AUTOKAR klasy LUX (WC, klimatyzacja, TV, barek)

Cena za miejsce w pokoju 2-osobowym: 2140 zł/os.

Klub Podróżnika Orinoko: 2040 zł/os.
Emeryci 60+, karta Senior 60+ UM Racibórz: 2090 zł/os.

Dzieci od 4-tego roku życia do dnia poprzedzającego ukończenie 12-tu lat (dostawka w pokoju z dwojgiem rodziców): 1475 zł/os.
Dzieci od 12-tego roku życia do dnia poprzedzającego ukończenie 18-tu lat (dostawka w pokoju z dwojgiem rodziców): 1740 zł/os.
Dorosły na dostawce w pokoju z dwiema osobami dorosłymi: 1875 zł/os.

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 670 zł/os.

ŚWIADCZENIA:
– 9 noclegów w hotelu JADRAN*** w pokojach 2-osobowych z klimatyzacją, łazienkami i balkonami,
– wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji w formie bufetu, napoje do śniadań w cenie, do obiadokolacji napoje płatne osobno,
– transport autokarem klasy LUX (WC, klimatyzacja, TV, barek),
– ubezpieczenie KL 10 000 EUR i NNW 2 000 EUR,
– opieka polskiego pilota-rezydenta przez cały czas pobytu na miejscu.

Pilot: uczestnicy imprezy objęci są opieką polskiego pilota, pełniącego także rolę rezydenta. Jest on z grupą w czasie przejazdu i przez cały okres pobytu. Pilot kieruje imprezą, kwateruje, prowadzi zapisy na wycieczki lokalne a większość z nich prowadzi (w języku polskim). Pomaga także w zapisach na wycieczki organizowane przez miejscowe biura podróży.

Paszport i wiza: dla Polaków nie są wymagane wizy. Paszport w momencie wjazdu powinien być ważny minimum 3 miesiące. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Chorwacją, posługując się dowodem osobistym.

Czas przejazdu: ok. 14 godzin

Czas lokalny: bez zmian, taki sam jak w Polsce.

Język: chorwacki; można porozumieć się także po angielsku i niemiecku. Ze względu na tą samą grupę językową – najprostsze sprawy w miejscowościach turystycznych udaje się załatwić posługując się językiem polskim (i rękami 😉 )

Napięcie elektryczne: 220 V.

Waluta: kuna (HRK), 1 HRK = 100 lip (niestosowane), 1 HRK = ok. 0,65 PLN.

W hotelach i restauracjach najczęściej można płacić także w Euro. Walutę można wymienić w kantorach, hotelach, na poczcie (także złotówki). Na miejscu są bankomaty wypłacające kuny.

Plaże: żwirowe, publiczne, wstęp bezpłatny. Zalecane obuwie do wody a także karimaty.

Podczas wczasów zaproponujemy naszym turystom 3 wycieczki, absolutne „NAJ” (czyli to, co my sami uważamy za najbardziej wartościowe i najciekawsze)… Będą to:

1. Wycieczka PERŁY DALMACJI: SPLIT + TROGIR:

W programie wycieczki znajdzie się wizyta w dwóch słynnych miastach Dalmackich, które będziemy zwiedzać wraz z polskim przewodnikiem. W Splicie skoncentrujemy się na Pałacu Dioklecjana, który jest tak wielki… że nie da się go zobaczyć całego jednocześnie.

Popołudnie spędzimy w kamiennym, małym, urokliwym Trogirze – jednym z najpiękniejszych miast na świecie.

2. Wycieczka „SZYBENIK + WODOSPADY KRKA”:

W programie wycieczki znajdą się: wizyta w Paku Narodowym Wodospadów Krka (przejście z górnego punktu w Lozowacu do podnóża wodospadu Skradinski buk, czas wolny oraz możliwość kąpieli w wodach wodospadu, rejs statkiem na trasie Skradinski buk – Skradin) oraz zwiedzanie miasta Szybenik (zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym i czas wolny).

3. FISH PICNIC – rejs na wyspę Šolta:

Cały dzień spędzimy na statku, który wypływa z Seget Donji, płynie wzdłuż wybrzeża Trogiru oraz nieopodal wyspy Drvenik Veli, by po godzinie dotrzeć na wyspę Šolta, gdzie spacerujemuy po Maslinicy (osadzie rybackiej oferującej szeroką gamę świeżych owoców morza i ryb). Tu istnieje także możliwość kąpieli. Następnie udajemy się w stronę zatoki Rat na wyspie Čiovo, gdzie serwowany jest obiad: grilowana ryba, sałatka, pieczywo, wino, woda. Po lunchu czas na siestę na plaży.

4. PARK NARODOWY PLITVICKA JEZERA

21.09.2019 wyruszamy w drogę powrotną do Polski. Z Segetu wyjedziemy po śniadaniu, po drodze zatrzymamy się przy Parku Narodowym Plitvicka Jezera, który będzie można zwiedzić (bilety wstępu płatne we własnym zakresie).

Powyższe imprezy organizujemy dla Państwa sami, będą prowadzone przez naszego pilota i przewodników lokalnych w języku polskim.

Powyższe wycieczki nie są objęte ceną wczasów, będą dodatkowo płatne u pilota w dniu przyjazdu do Segetu.

Zapisy na wczasy przyjmujemy osobiście w biurze:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI, ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642

2. Pobierz ofertę w PDF: WCZASY CHORWACJA TROGIR


© ORINOKO Art & Travel