CHORWACJA (Dalmacja, Seget Donji/Trogir)

Od 15.09.2017

Wrzesień w Chorwacji to gwarancja słońca, spokoju, pysznych dojrzałych owoców i… dobrej ceny! Nie myśl długo – wyjedź z nami na wczasy do miejscowości Seget Donji, położonej tuż obok Trogiru – miasta założonego w III w n.e., znajdującego się w Środkowej Dalmacji. Dzięki naszej bogatej ofercie, poza wypoczynkiem czeka Cię możliwość posmakowania prawdziwego ducha Chorwacji…

Zapytaj o ofertę

OPIS IMPREZY
CENA I ŚWIADCZENIA
INFORMACJE PRAKTYCZNE
WYCIECZKI I ATRAKCJE W OKOLICY
ZAPISY

SEGET DONJI jest oddalony od Trogiru zaledwie o 2 kilometry, jednak już wjeżdżając do miasta Seget Donji można poczuć ciszę, spokój i wyjątkowo kameralny klimat tego miasteczka. Wytchnienie znajdą tu rodzice z dziećmi, osoby starsze oraz wszyscy ci, którzy pragną oddalić się od wielkomiejskiego zgiełku.

HOTEL JADRAN*** umiejscowiony tuż nad morzem i kamienisto-żwirową plażą, około 500 metrów od centrum miejscowości. Do dyspozycji gości jest w nim: restauracja, restauracja-pizzeria na plaży, basen hotelowy (leżaki oraz parasole w cenie), darmowe Wi-Fi w miejscach ogólnodostępnych (restauracja, recepcja, lobby). Niewątpliwą zaletą jest bogata propozycja restauracji działającej w formie otwartego bufetu.

Pokoje 1, 2 i 3 os. (z możliwością dostawki) posiadają pełny węzeł sanitarny (łazienki z wannami lub prysznicami oraz suszarkami do włosów), klimatyzację, telewizory z TV-sat oraz telefony. Część pokoi ma widok od strony morza, część od strony lądu.

Sprawdź obiekt: Hotel Jadran

WYŻYWIENIE: HB – śniadania i ciepłe obiadokolacje w formie zróżnicowanego bufetu.

TERMIN: 15.09 – 26.09.2017

Wyjazd w późnych godzinach wieczornych, powrót w godzinach rannych. Na miejscu 9 noclegów w hotelu.

TRANSPORT: AUTOKAR klasy LUX (WC, klimatyzacja, TV, barek)

Last minute! Cena 1645 zł/os. przy zakwaterowaniu w pokoju 2-osobowym!

Zniżki:

Dzieci od 4-tego roku życia do dnia poprzedzającego ukończenie 12-tu lat (dostawka w pokoju z dwojgiem rodziców): zniżka 520 zł/os.
Dzieci od 12-tego roku życia do dnia poprzedzającego ukończenie 18-tu lat (dostawka w pokoju z dwojgiem rodziców): zniżka 315 zł/os.
Dorosły na dostawce w pokoju z dwiema osobami dorosłymi: zniżka 205 zł/os.

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 435 zł/os.

ŚWIADCZENIA:
– 9 noclegów w hotelu JADRAN*** w pokojach 2-osobowych z klimatyzacją, łazienkami i balkonami
– wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji w formie bufetu
– transport autokarem klasy LUX (WC, klimatyzacja, TV, barek)
– ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
– opieka polskiego pilota przez cały czas pobytu na miejscu

Pilot: uczestnicy imprezy objęci są opieką polskiego pilota, pełniącego także rolę rezydenta. Jest on z grupą w czasie przejazdu i przez cały okres pobytu. Pilot kieruje imprezą, kwateruje, prowadzi zapisy na wycieczki lokalne a większość z nich prowadzi (w języku polskim). Pomaga także w zapisach na wycieczki organizowane przez miejscowe biura podróży.

Paszport i wiza: dla Polaków nie są wymagane wizy. Paszport w momencie wjazdu powinien być ważny minimum 3 miesiące. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Chorwacją, posługując się dowodem osobistym.

Czas przejazdu: ok. 14 godzin

Czas lokalny: bez zmian, taki sam jak w Polsce.

Język: chorwacki; można porozumieć się także po angielsku i niemiecku. Ze względu na tą samą grupę językową – najprostsze sprawy w miejscowościach turystycznych udaje się załatwić posługując się językiem polskim (i rękami 😉 )

Napięcie elektryczne: 220 V.

Waluta: kuna (HRK), 1 HRK = 100 lip (niestosowane), 1 HRK = ok. 0,65 PLN.

W hotelach i restauracjach najczęściej można płacić także w Euro. Walutę można wymienić w kantorach, hotelach, na poczcie (także złotówki). Na miejscu są bankomaty wypłacające kuny.

Plaże: żwirowe, publiczne, wstęp bezpłatny. Zalecane obuwie do wody a także karimaty. W niemal każdej miejscowości dostępne są plaże dla nudystów.

Podczas wczasów zaproponujemy naszym turystom 3 wycieczki, absolutne „NAJ” (czyli to, co my sami uważamy za najbardziej wartościowe i najciekawsze)… Będzie to:

1. Wycieczka PERŁY DALMACJI: SPLIT + TROGIR:

W programie wycieczki znajdzie się wizyta w dwóch słynnych miastach Dalmackich, które będziemy zwiedzać wraz z polskim przewodnikiem. W Splicie skoncentrujemy się na Pałacu Dioklecjana, który jest tak wielki… że nie da się go zobaczyć całego jednocześnie.

Popołudnie spędzimy w kamiennym, małym, urokliwym Trogirze – jednym z najpiękniejszych miast na świecie.

2. Wycieczka „SZYBENIK + WODOSPADY KRKA”:

W programie wycieczki znajdą się: wizyta w Paku Narodowym Wodospadów Krka (przejście z górnego punktu w Lozowacu do podnóża wodospadu Skradinski buk, czas wolny oraz możliwość kąpieli w wodach wodospadu, rejs statkiem na trasie Skradinski buk – Skradin) oraz zwiedzanie miasta Szybenik (zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym i czas wolny).

3. FISH PICNIC – rejs na wyspę Šolta:

Cały dzień spędzimy na statku, który wypływa z Seget Donji, płynie wzdłuż wybrzeża Trogiru oraz nieopodal wyspy Drvenik Veli, by po godzinie dotrzeć na wyspę Šolta, gdzie zwiedzamy Maslinicę. Tu istnieje także możliwość kąpieli. Następnie udajemy się w stronę zatoki Rat na wyspie Čiovo, gdzie serwowany jest obiad: grilowana ryba, sałatka, pieczywo, świeże owoce, wino, kawa lub sok. Po lunchu czas na siestę na plaży… W drodze powrotnej nie zabraknie lokalnych smaków (rakija, wino, ciasto) i dobrej zabawy…

Zapisy na wczasy w Chorwacji przyjmujemy:

1. Osobiście:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI: ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00

2. Zdalnie:
Wystarczy wydrukować UMOWĘ, wypełnić wymagane dane, podpisać na każdej stronie i przesłać do nas na adres podany powyżej. Wpłaty można dokonać na podany w umowie numer konta.

Zapoznaj się: OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA


© ORINOKO Art & Travel