CHORWACJA (Istria, Rabac)

Od 11.09.2017

Wrzesień w Chorwacji to gwarancja słońca, spokoju, pysznych dojrzałych owoców i… dobrej ceny! Nie myśl długo – wyjedź z nami na wczasy do cichego i spokojnego Rabca, położonego na półwyspie Istria. Dzięki naszej bogatej ofercie, poza wypoczynkiem czeka Cię możliwość posmakowania prawdziwego ducha Chorwacji…

Zapytaj o ofertę

OPIS IMPREZY
CENA
WYCIECZKI LOKALNE
INFORMACJE PRAKTYCZNE
ZAPISY

RABAĆ to małe, malownicze miasteczko portowe, położone na stoku masywu górskiego Cićarija, otoczone gajami sosnowymi, oliwnymi i rozległymi winnicami. Jest to letnisko z pięknymi plażami (niebieska flaga), kryształową wodą i małymi zatokami, otoczonymi śródziemnomorską roślinnością.

HOTEL VALAMAR MARINA** znajduje się w odległości 50 metrów od morza i kamienisto-żwirowej plaży, w lesie, około 800 metrów od centrum miejscowości. Do dyspozycji gości jest w nim: basen z morską wodą (leżaki i parasole przy basenie bezpłatne), klimatyzowana restauracja, bar przy basenie (dodatkowo płatny), bar w lobby (dodatkowo płatny), kącik internetowy (dodatkowo płatny) oraz bezpłatny punkt dostępu do internetu przy recepcji. Niewątpliwą zaletą jest restauracja działająca w formie otwartego bufetu.

Pokoje 1- i 2-os. posiadają pełny węzeł sanitarny (łazienki z prysznicem i/lub wanną), telewizory TV-satelitarną i telefony. 

Sprawdź obiekt: Hotel VALAMAR MARINA**

WYŻYWIENIE: HB – śniadania i ciepłe obiadokolacje w formie zróżnicowanego bufetu.

(Napoje do obiadokolacji płatne są osobno).

TERMIN: 11.09 – 22.09.2017

Wyjazd o godzinie 20.00, powrót w godzinach rannych. Na miejscu 9 noclegów w hotelu.

TRANSPORT: AUTOKAR (WC, klimatyzacja, TV)

SPRAWDŹ NAS – jeden obraz znaczy więcej niż tysiąc słów…  zobacz jak bawiliśmy się na tej samej imprezie w 2014 roku! 

(wszystkie zdjęcia z albumu wykonane przez Dawida Wacławczyka – pilota i rezydenta)

Cena dla osoby dorosłej: 1740 zł

Zaliczka: (w momencie zapisu): 340 zł. Pozostała część płatna do 15 lipca 2017.

Zniżki:

Posiadacze karty Klub Podróżnika Orinoko: zniżka 100 zł/os.
Posiadacze karty Senior 60+ wydawanej przez Urząd Miasta Racibórz: 50 zł/os.
Dzieci do dnia poprzedzającego ukończenie 2 roku życia (pokój z dwojgiem rodziców): zniżka 830 zł/os,
Dzieci od 2 roku życia do dnia poprzedzającego ukończenie 12 lat (pokój z dwojgiem rodziców): zniżka 415 zł/os.
Dzieci od 2 roku życia do dnia poprzedzającego ukończenie 12 lat (pokój z jednym rodzicem): zniżka 250 zł/os.

Dopłata do pokoju 1-o osobowego: 220 zł/os.

W trakcie turnusu, zaproponujemy Państwu kilka wycieczek lokalnych, m.in:

– Fish Picnic

Ta wycieczka to całodzienny rejs statkiem połączony ze zwiedzaniem miejscowości Valun i Cres (oprowadzanie przez naszego pilota – w języku polskim). W trakcie rejsu obsługa częstuje rakiją i serwuje wyśmienity posiłek: świeżo grillowane ryby + piwo / wino / sok. Nie zabraknie akordeonu oraz żywej muzyki chorwackiej i międzynarodowych hitów. Wszyscy przekonamy się, że historia wyspy sięga czasów rzymskich. Chętni zdążą się wykąpać na lokalnych plażach. Przy odrobinie szczęścia być może się nam udać zobaczyć delfiny!

 fish picnin klinica     grill

 

– Najpiękniejsze miasta Istrii

Dusza Istrii to pamiątki po Rzymie, renesansowe weneckie kościoły, austrowęgierskie ratusze, to rozległe winnice i gaje oliwne… W trakcie tej wycieczki najpierw odwiedzimy magiczny i przepiękny Rovinj zwany także istryjską Wenecją. Poczujemy jego wąskie uliczki, zobaczymy dziesiątki pracowni artystów, zgubimy się wśród średniowiecznych kamienic i zwiedzimy kościół świętych Eufemii i Jerzego. W Poreću odwiedzimy jedną z najstarszych katedr Europy tzw. bazylikę Eufrazjana wraz z jej słynnymi mozaikami sięgającymi historią VI wieku. Przekonamy się, że miasto pamięta samych Rzymian. Zatrzymamy się także na punkcie widokowym, z którego widać tzw. „fiord Limski” – naturalny kanał wciskający się głeboko w ląd. Podczas wycieczki będze okazji do kupienia świetnych serów i domowej rakije o wielu smakach…

Rovinj     eufrazjana

 

– Labin, Grasciescie i wizyta w rodzinnej winnicy…

Będąc w Rabacu, nie sposób pominąć sąsiadującego z nim Labina – dawniej tętniące zyciem miasto kupców, dziś magiczny choć pustawy rezerwat architektury weneckiej z przepięknymi widokami na morze i okoliczne góry. W średniowiecznym Graścieście przekonamy się jak piękne może być małe miasteczko z kamienia i w czym środkowa Istria przypominaToskanię. Na zakończenie odwiedzimy zaprzyjaźnioną winnicę rodzinną, gdzie zapoznamy się z tajnikami jego produkcji, skosztujemy domowych specjałów (chleb, ser, prśut) i napijemy się rewelacyjnego winagatunków wina i rakije. Wrócimy weseli 😉

labin     Vina Bażon - degustacja (13)

 

Powyższe imprezy zorganizujemy dla Państwa sami. Będą prowadzone przez naszego pilota i przewodników lokalnych w języku polskim. Zdjęcia z Rabca i wycieczek z zeszłych lat zobaczycie Państwo odwiedzając ten album! (wszystkie zdjęcia z albumu wykonane przez Dawida Wacławczyka – pilota i rezydenta)

 

 

W zależności od ilości osób zainteresowanych, zorganizujemy samodzielnie lub pomożemy Państwu w zapisaniu się na inne wycieczki organizowane przez lokalne biura:

– Jeziora Plitvickie (park narodowy)

Wycieczka do jednego z najpiękniejszych Parków Narodowych w Europie obejmuje dojazd autobusem (ok. 4 h w jedną stronę), bilet wstępu i przejazdy wewnętrzne po parku (statek, pociąg).

Plitvickie

– Park Narodowy Brjuni

Wycieczka na słynny archipelag wysp stanowiących unikalny w Europie park narodowy z bogactwem niemal siedmiuset gatunków występujących tutaj roślin. Do zwiedzania udostępniona jest wyspa Veli Brijuni. Wycieczka obejmuje dojazd busem do portu Fażana, kurs promem na wyspę, przejażdżkę pociągiem turystycznym po wyspie: zwiedzanie pozostałości po will patrycjuszy, fundamenty bizantyjskiego castrum, ruiny bazyliki św. Marii z VI/VII, safari po ZOO; a także wizytę w muzeum archeologicznym znajdującym się w cytadeli z XVI oraz w kościele św. Germania ze stałą ekspozycją kopii fresków i pism w glagolitycy z Istrii. Za panowania Tity wyspy były wyłączone z ruchu turystycznego. Dziś można zwiedzać letnią rezydencję prezydenta – Białą Willę – gdzie podczas zimnej wojny gościli najwięksi przywódcy ówczesnego świata…

Brjuni

 

– Wenecja

Całodzienna wycieczka wodolotem lub katamaranem do Wenecji
Venecia

 

Płatność za wszystkie wycieczki – na miejscu. Zapisy pierwszego dnia pobytu.

Pilot: uczestnicy imprezy objęci są opieką polskiego pilota, pełniącego także rolę rezydenta. Jest on z grupą w czasie przejazdu i przez cały okres pobytu. Pilot kieruje imprezą, kwateruje, prowadzi zapisy na wycieczki lokalne a większość z nich prowadzi (w języku polskim). Pomaga także w zapisach na wycieczki organizowane przez miejscowe biura podróży.

Paszport i wiza: dla Polaków nie są wymagane wizy. Paszport w momencie wjazdu powinien być ważny minimum 3 miesiące. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Chorwacją posługując się dowodem osobistym.

Czas przejazdu: ok. 13 godzin

Czas lokalny: bez zmian, taki sam jak w Polsce.

Język: chorwacki; można porozumieć się także po angielsku i niemiecku. Ze względu na tą samą grupę językową – najprostsze sprawy w miejscowościach turystycznych udaje się załatwić posługując się językiem polskim (i rękami 😉 )

Napięcie elektryczne: 220 V.

Waluta: kuna (HRK), 1 HRK = 100 lip (niestosowane), 1 HRK = ok. 0,65 PLN.

W hotelach i restauracjach najczęściej można płacić także w Euro. Walutę można wymienić w kantorach, hotelach, na poczcie (także złotówki). Na miejscu są bankomaty wypłacające kuny.

Plaże: żwirowe, publiczne, wstęp bezpłatny; hotele prowadzą często własny płatny serwis plażowy (leżaki, parasole). Zalecane obuwie do wody a także karimaty. W niemal każdej miejscowości dostępne są plaże dla nudystów.

Zapisy na wczasy w Chorwacji przyjmujemy:

1. Osobiście:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI: ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00

2. Zdalnie:

Wystarczy wydrukować UMOWĘ, wypełnić wymagane dane, podpisać na każdej stronie i przesłać do nas na adres podany powyżej. Wpłaty można dokonać na podany w umowie numer konta.

Zapoznaj się z: OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA


© ORINOKO Art & Travel