WĘGRY: TERMY I WINO

12 – 14.07.2019

(PIĄTEK, SOBOTA, NIEDZIELA)

Odkryj z nami wszystkie smaki i uroki Węgier! Wycieczkę rozpoczniemy od błogiego relaksu w ciepłych wodach termalnych łaźni Barlangfurdo w Miszkolcu – jednych
z najsłynniejszych węgierskich łaźni. Woda o temperaturze 30 – 40°C przepływa przez naturalne jaskinie, w których utworzone zostały baseny. Wypoczęci i odprężeni udamy się do Egeru – królestwa węgierskiego wina. Wieczór spędzimy w Dolinie Pięknej Pani, w której w wulkanicznych skałach wydrążono dziesiątki winnic.  W jednej z nich będziemy uczestniczyć w degustacji 5 rodzajów win oraz zjemy typowo węgierską, 3-daniową kolację. Drugi dzień wycieczki spędzimy w Dolinie Szalajki w Górach Bukowych gdzie oprócz spaceru wzdłuż potoku Szlajka przejedziemy się kolejką wąskotorową a następnie udamy się do Egeru, by po krótkim spacerze uczestniczyć w największym festiwalu węgierskiego wina. Wieczorem chętni będą mogli zażyć nocnej kąpieli w termach Demjen w Egerszalok. Trzeciego dnia udamy się do słynącego z wina Tokaju oraz zatrzymamy się w słowackich Koszycach.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIDCZENIA
ZAPISY

I dzień:

– MISZKOLC: kąpiel w łaźniach Barlangfurdo w naturalnych jaskiniach, w których utworzone zostały baseny (ok. 3 godzin);

– EGER – Dolina Pięknej Pani: wieczór w słynnym zakątku miasta położonym 5 km od centrum, w którym w wulkanicznych skałach wydrążono dziesiątki winnic. Zjemy typowo węgierską kolację i skosztujemy tradycyjnego miejscowego wina. W czasie wolnym możliwość degustacji i zakupu różnych rodzajów win.

 

II dzień:

– GÓRY BUKOWE: wycieczka do Doliny Szalajki. Przejazd kolejką wąskotorową i spacer wzdłuż potoku Szalajka, który tworzy po drodze malownicze wodospady.

– EGER: spacer po starym mieście m.in. Bazylika, Plac Dobo, barokowy Kościół Minorytów, pomnik Istvana Dobó, miejski ratusz, Zamek (Vár) (bez wnętrz), Minaret.

– EGRI BIKAVÉR ÜNNEP: czas wolny na najsłynniejszym festiwalu węgierskiego wina (degustacja i zakupy we własnym zakresie)

– WIECZORNA KĄPIEL W DEMJEN SPA EGERSZALÓK: relaks pod gwiazdami w gorących basenach termalnych (dla chętnych)

 

III dzień:

– TOKAJ – spacer po mieście: pałac Rákóczi-Dessewffy, będący dawną siedzibą wielkiego wodza, miejski Ratusz. Przy głównym placu Tokaju mieszczą się piwnice Rákoczy’ego, w których leżakowało wino z winnic należących do najznamienitszych postaci węgierskiej historii, a w których dziś mieści się niewielkie muzeum  i sklep. Możliwość degustacji oraz zakupu wina.

– KOSZYCE – spacer po mieście + czas wolny na obiad we własnym zakresie

CENA: 700 zł/os.

Posiadacze karty „Klub Podróżnika Orinoko”: 650 zł/os.
Posiadacze karty Senior 60+ (UM Racibórz), emeryci 60+: 680 zł/os.

 

Cena nie zawiera biletów wstępu: (Termy w Miszkolcu, kolacja w Dolinie Pięknej Pani, kolejka wąskotorowa – Dolina Szalajki), które płatne są pilotowi w autokarze w dniu wyjazdu: 12 000 HUF/os. (ok. 180 zł)

Bilet wstępu na Termy Demjen Egerszalok: 2 000 HUF/os. (ok. 30 zł)

 

ŚWIADCZENIA:

– Przejazd autokarem klasy lux (WC, video, klimatyzacja itp.),

– opłaty drogowe i parkingowe,

– 2 noclegi w ekskluzywnym pensjonacie PETRENY*** (pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami i TV),

– 2 śniadania w formie bufetu,

– obiadokolacja w restauracji,

– ubezpieczenie zagraniczne KL 10 000 EUR i NNW 2 000 EUR,

– obsługa przewodnicka,

– opieka przewodnika – pilota wycieczek zagranicznych.

Zapisy na wyjazd przyjmujemy osobiście w biurze:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642.

Pobierz ofertę w PDF: WĘGRY_TERMY_I_WINO_2019

 


© ORINOKO Art & Travel