WĘGRY: TERMY I WINO

18-20.03.2022

(PIĄTEK, SOBOTA, NIEDZIELA)

Odkryj z nami wszystkie smaki i uroki Węgier! Wycieczkę rozpoczniemy od błogiego relaksu w ciepłych wodach termalnych łaźni Barlangfurdo w Miszkolcu –  jednych z najsłynniejszych węgierskich łaźni. Woda o temperaturze 30 – 40°C przepływa przez naturalne jaskinie, w których utworzone zostały baseny. Wypoczęci i odprężeni udamy się do Egeru – królestwa węgierskiego wina. Wieczór spędzimy w Dolinie Pięknej Pani, w której w wulkanicznych skałach wydrążono dziesiątki winnic.  W jednej z nich zjemy typowo węgierską kolację i skosztujemy tradycyjnego miejscowego wina. Drugi dzień wycieczki rozpoczniemy w Dolinie Szalajki w Górach Bukowych od spaceru wzdłuż potoku Szalajka, który tworzy po drodze malownicze wodospady, a następnie udamy się do Egeru na spacer po starym mieście. Wieczorem chętni będą mogli zażyć nocnej kąpieli w termach Demjen w Egerszalok. Trzeciego dnia udamy się do słynącego z wina Tokaju oraz zatrzymamy się w słowackich Koszycach.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
ZAPISY

I DZIEŃ

• MISZKOLC: kąpiel w łaźniach Barlangfurdo – jednych z najsłynniejszych węgierskich łaźni. Woda o temperaturze 30 – 40°C przepływa przez naturalne jaskinie, w których utworzone zostały baseny (ok. 3 godziny).

• EGER – DOLINA PIĘKNEJ PANI: wieczór w słynnym zakątku miasta położonym 5 km od centrum, w którym w wulkanicznych skałach wydrążono dziesiątki winnic. Zjemy typowo węgierską kolację i skosztujemy tradycyjnego miejscowego wina. W czasie wolnym możliwość degustacji i zakupu różnych rodzajów win.

II DZIEŃ

• GÓRY BUKOWE – wycieczka do Dolina Szalajki: spacer wzdłuż potoku Szalajka, który tworzy po drodze malownicze wodospady (zalecane wygodne buty z dobrą podeszwą)

• EGER: spacer po starym mieście m.in. Bazylika, Plac Dobo, barokowy Kościół Minorytów, pomnik Istvana Dobó, miejski ratusz, Zamek (Vár) (bez wnętrz), Minaret. Czas wolny na kawę.

• WIECZORNA KĄPIEL W DEMJEN SPAEGERSZALÓK: relaks pod gwiazdami w gorących basenach termalnych (dla chętnych)

III DZIEŃ

• TOKAJ – spacer po mieście: pałac Rákóczi-Dessewffy, będący dawną siedzibą wielkiego wodza, miejski Ratusz. Przy głównym placu Tokaju mieszczą się piwnice Rákoczy’ego, w których leżakowało wino z winnic należących do najznamienitszych postaci węgierskiej historii, a w których dziś mieści się niewielkie muzeum i sklep. Możliwość degustacji oraz zakupu wina.

• KOSZYCE: spacer po mieście + czas wolny na obiad we własnym zakresie

CENA: 790 zł/os.

Posiadacze karty „Klub Podróżnika Orinoko”: 750 zł/os.
Posiadacze karty Senior 60+ (UM Racibórz), emeryci 60+: 770 zł/os.

Cena nie zawiera biletów wstępu: (Termy w Miszkolcu, kolacja w Dolinie Pięknej Pani z degustacją wina), które są płatne pilotowi w autokarze w dniu wyjazdu: 16000 HUF/os.

Bilet wstępu na Termy Demjen Egerszalok: 2500 HUF/os. (dla chętnych)

 

ŚWIADCZENIA:

– Przejazd autokarem klasy lux (WC, video, klimatyzacja itp.),

– opłaty drogowe i parkingowe,

– 2 noclegi w hotelu Barrico Thermal Hotel**** w Demjen (pokoje 2-osobowe z łazienkami, do dyspozycji gości strefa wellness z basenami wewnętrznymi i zewnętrznymi, fińską sauną, grotą solną; szlafroki i ręczniki w cenie);

– 2 śniadania w formie bufetu,

– obiadokolacja w formie bufetu II dnia w hotelu;

– zestawy słuchawkowe na czas zwiedzania;

– ubezpieczenie zagraniczne KL 10 000 EUR i NNW 2 000 EUR,

–  składka na TFG i TFP

– obsługa przewodnicka,

– opieka przewodnika – pilota wycieczek zagranicznych.

 

W obecnej sytuacji zapisy przyjmujemy na dwa sposoby:

1) W BIURZE; tak jak dotychczas

2) ZDALNIE; w takim wypadku prosimy najpierw o kontakt telefoniczny. Po podaniu przez Państwa danych do umowy – wyślemy do Państwa wypełnioną umowę (mailem), którą – po sprawdzeniu i zaakceptowaniu – odeślą Państwo do nas.

Wszelkich wyjaśnień udzielamy telefonicznie!

KLUB PODRÓŻNIKA ORINOKO ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642.

Pobierz ofertę w PDF: WEGRY_TERMY_I_WINO


© ORINOKO Art & Travel