GÓRY SOWIE

Góry Sowie z pewnością zachwycą każdego. W Srebrnej Górze zwiedzimy Fort Donjon i spotkamy się z żołnierzem 33 Historycznego Regimentu Srebrnogórskiego. W Kopalni węgla w Nowej Rudzie przejedziemy się pierwszą w Polsce koleją podziemną, a w Podziemnym  Mieście Głuszyc – Osówka przyjrzymy się największej kwaterze Hitlera wybudowanej w czasie II wojny światowej. Dalej ruszymy w stronę Sztolni kompleksu „Rzeczka – Walim”, to tajemnicze obiekty z II wojny światowej. Rekreacyjnie spacerkiem, piękną a zarazem łagodną trasą udamy się na Szczyt Gór Sowich gdzie znajduje się 100 letnia wieża widokowa. Do kolejnych atrakcji zaliczamy Zamek Grodno, Zamek Książ oraz Kościół Pokoju w Świdnicy jest to największy drewniany kościół w Europie.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
ZAPISY

Srebrna Góra: zwiedzanie Fortu Donjon (dziedziniec fortu, podziemne kazamaty, korona fortu wraz z punktami widokowym); spotkanie z żołnierzem 33 Historycznego Regimentu Srebrnogórskiego; pokaz strzelania z karabinu skałkowego; ładowanie i strzelanie z karabinów skałkowych (max 3 wybrane osoby w grupie); zwiedzanie XVIII-wiecznych kazamat

Kopalnia węgla w Nowej Rudzie – Muzeum Górnictwa: zwiedzanie sal wystawowych, zwiedzanie wyrobisk górniczych, przejazd pierwszą w Polsce koleją podziemną)

Kompleks „Riese” – Podziemne Miasto Głuszyca – Osówka: ostatnia
i największa kwatera Hitlera wybudowana w czasie II wojny światowej (w cenie trasa historyczna)

Sztolnie kompleksu „Rzeczka – Walim”: tajemnicze obiekty z II wojny światowej

Wielka Sowa: piękna, łagodna trasa (ok. 1,5 godziny), na szczycie 100 letnia wieża widokowa, z której roztacza się wspaniała panorama Sudetów, Niziny Śląskiej i Czech.

Zamek ,,Grodno” w Zagórzu Śl.: XIII-wieczna warownia, częściowo muzeum. Z wieży wspaniałe widoki na okolicę. W lochu głodowym szkielet księżniczki. Ciekawe legendy

Zamek Książ (trasa pełna tj. „od Piastów do tajemnic II wojny światowej” + tarasy + spacer wokół kompleksu zamkowego i wejście do palmiarni)

Kościół Pokoju w Świdnicy (największy drewniany kościół w Europie)

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

 

– Przejazd autokarem klasy lux,

– opłaty drogowe i parkingowe,

– 2 noclegi w pensjonacie,

– 2 ciepłe obiadokolacje,

– 2 śniadania,

– wstępy do wszystkich zwiedzanych obiektów,

– usługi przewodnickie w zwiedzanych obiektach,

– opieka pilota – przewodnika przez cały czas wycieczki,

– bezpłatne miejsca dla wychowawców (1 na 15 uczestników) oraz kierownika wycieczki.

W celu zapoznania się z ofertą cenową lub rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl


© ORINOKO Art & Travel