GRUZJA – GÓRY TUSZETII I WASZLOWANI

05.08 – 13.08.2020 (9 dni)

Przeżyj z nami przygodę życia. Odwiedź Gruzję nieznaną. Zejdziemy z turystycznych szlaków, by poznać autentyczną Gruzję. Wybierzemy się nieznanymi wycieczkowiczom ścieżkami do miejsc, w których doświadczymy prawdziwej magii jednego z najpiękniejszych krajów świata.Będziemy też pić wyborne wina i przeżyjemy tradycyjną „suprę” (ucztę). Impreza typu exclusive, w małej, kameralnej grupie… 

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
ZAPISY

PROGRAM:

DZIEŃ I
Zebranie grupy w Warszawie, nocny przelot do Tbilisi

DZIEŃ II
Przylot do Tbilisi (ok. godz. 4.50 czasu gruzińskiego), spotkanie z pilotem Tamada Tour, transfer z lotniska do Telawi, stolicy regionu Kachetii. Śniadanie na trasie. Przejazd do miejscowości Kvemo Alvani, skąd ruszymy przez przełęcz Abano (2926 m n.p.m.) do wioski Omalo w trudno dostępnymregionie Tuszetii (pokonanie trasy 72 km zajmie ok. 3,5 godz.). Przyjazd do Omalo, zakwaterowanie w guesthousie. Odpoczynek. Dla chętnych lekki trekking i zwiedzanie okolicy. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III
Śniadanie. Wycieczka do historycznej osady Dartlo, trekking w okolicy. Powrót do Omalo. Dla chętnych rajd konny.

DZIEŃ IV
Śniadanie. Całodzienny trekking w Tuszetii. Dla chętnych rajd konny (za dodatkową opłatą). Obiadokolacja i nocleg w guesthousie.

DZIEŃ V
Śniadanie. Pożegnanie z Tuszetią, powrót przez przełęcz Abano do nizinnego regionu Kachetii, słynącego z produkcji wina. Przyjazd do miasta Signaghi – położone na wysokiej górze, otoczone murami obronnymi i licznymi basztami, stanowi znakomity punkt widokowy. W Signaghi zwiedzimy oddział Muzeum Narodowego ze wspaniałymi kolekcjami malarstwa gruzińskiego prymitywisty Niko Pirosmanashvilego (znanego z piosenki Ałły Pugaczowej „Milionpurpurowych róż”) oraz misternych rzeźb sprzed 5000 lat! Nieopodal miasta zajrzymy też do żeńskiego klasztoru w Bodbe (IX–XVII w.), gdzie jest pochowana św. Nino, mniszka z Kapadocji, która zainicjowała chrystianizację Gruzji. Przejazd na obiadokolację z degustacją znakomitych domowych win u niesamowitego winiarza, Nikiego Bakhia. Zabawa na świeżym powietrzu, wspólne przygotowanie posiłków. Nocleg w guesthousie w Telavi.

DZIEŃ VI
Śniadanie. Całodniowa wycieczka autami terenowymi do Parku Narodowego Waszlowani, nazywanego „gruzińską sawanną”. Zwiedzanie atrakcji przyrodniczych rezerwatu. Powrót na nocleg do Telavi z przerwą na obiadokolację w lokalnej restauracji.

DZIEŃ VII
Śniadanie. Przejazd do Tbilisi. Po drodze, tuż przy granicy z Azerbejdżanem, odwiedzimy imponujący zespół klasztorny Dawit Garedża z freskami z XI w. Czas na trekking. Przejazd do Udabno – miasta duchów i relaks w prowadzonym przez Polaków barze Oasis Club. Dojazd do Tbilisi.
Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w guesthousie.

DZIEŃ VIII
Zwiedzanie Tbilisi ( trasa alternatywna), czas wolny na zakupy, możliwość kąpieli w źródłach siarkowych, pożegnalna supra.

DZIEŃ IX
Przygotowanie do powrotu do Polski, śniadanie w formie suchego prowiantu, o godz. 2.30 w nocy wyjazd na lotnisko, wylot do Warszawy. Powrót do domów.

CENA: 4300 zł (płatne w biurze) + 250 $/os. (płatne na miejscu w Gruzji)

CENA NIE UWZGLĘDNIA:

• transportu na lotnisko w Warszawie – w momencie zebrania grupy Orinoko Art & Travel zaproponuje organizację dojazdu busem – w zależności od tego, z jakich miast pochodzić będą uczestnicy.

ŚWIADCZENIA:

– lot Warszawa-Tbilisi-Warszawa;

-transfery terenowymi autami typu Mitsubishi Delica z/na lotnisko, do/z hotelu oraz na trasie wycieczki (klimatyzacja, Wi-Fi, radio);

– 6 noclegów w pensjonatach klasy ekonomicznej (pokoje 3,4 osobowe);

– 1 nocleg w hotelu w Tbilisi;

– wyżywienie (śniadania i obfite obiadokolacje z daniami kuchni gruzińskiej i winem);

– udział w gruzińskiej biesiadzie – suprze, obiadokolacja z gruzińskimi tańcami i muzyką na żywo;

– degustacja gruzińskiego wina i czaczy;

– warsztaty kulinarne;

–  wejścia biletowane do wszystkich zwiedzanych atrakcji;

– trekking i jeep tour z atrakcjami przyrodniczymi i kulturowymi;

– ubezpieczenie zagraniczne AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. pakiet Kontynenty Multitravel Basic Świat (obejmuje m.in. KL 100 000 EUR, NNW 4 000 EUR)

– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

ORGANIZACJA POBYTU I REALIZACJA PROGRAMU:
LLC TAMADA TOUR

 

 

Zapisy na wyjazd przyjmujemy w biurze

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI
ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642.

Pobierz ofertę w PDF: GRUZJA GÓRY TUSZETII I WASZLOWANI


© ORINOKO Art & Travel