GRUZJA – PRZYGODA U STÓP KAUKAZU

Od 28.09.2017

Przeżyj z nami przygodę życia. Odwiedź Gruzję znaną i nieznaną. Dotknij wiekowych zabytków i tajemniczych monastyrów; poczuj klimat surowego Kaukazu, lodowców i jaskiń; odwiedź skalne miasta i przestronne wąwozy. Będziemy też smakować dojrzałe winogrona, pić wyborne wina i przeżyjemy tradycyjną „suprę” (ucztę).

Impreza typu exclusive, w małej, kameralnej grupie… Wyjazd ma charakter trampingowy – co oznacza, że będziemy przemieszczać się po całej Gruzji i każdego dnia poznawać nowy zakątek tego wyjątkowego kraju. Nie oznacza to jednak ciągłych przeprowadzek – będziemy mieli 3 miejsca noclegowe, z których bez przeszkód odkryjemy to, co w Gruzji najciekawsze…

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
INFORMACJE PRAKTYCZNE
ZAPISY
POBIERZ PROGRAM W PDF

Wyjazd ma charakter trampingowy – co oznacza, że będziemy przemieszczać się po całej Gruzji i każdego dnia poznawać nowy zakątek tego wyjątkowego kraju. Nie oznacza to jednak ciągłych przeprowadzek – będziemy mieli 3 miejsca noclegowe, z których bez przeszkód odkryjemy to, co w Gruzji najciekawsze…

Program wyjazdu:

Dzień I: Przelot z Warszawy do Tbilisi.

Dzień II: Serce Gruzji.
Przylot do Tbilisi, zakwaterowanie, zwiedzanie głównych zabytków i atrakcji stolicy (z przewodnikiem)

Dzień III: Gruzińska Droga Wojenna.
Przejazd słynną trasą przez Wielki Kaukaz. Po drodze zwiedzimy fortecę Ananuri, gdzie oprócz wysokich wież zobaczymy także jedną z cerkwi z pięknymi zdobieniami i dobrze zachowanymi freskami. W Gudauri zatrzymamy się na nietypowej platformie widokowej. Z miasta Stepancminda wjedziemy jeepami pod słynny Monastyr Gergeti, z którego rozciąga się piękny widok na kaukaski szczyt Kazbek.

Dzień IV: Perły trasy Tbilisi – Kutaisi.
Tego dnia zatrzymamy się w Mschecie, gdzie zobaczymy katedrę Sveti Schoveli oraz monastyry Samtawro i Dżwari. Odwiedzimy też skalne miasto Uplistyche, gdzie czas stanął w miejscu… Zobaczymy również Gori, miasteczko o antycznych korzeniach, w którym urodził się Stalin (wstęp do Muzeum Stalina opcjonalny w zależności od czasu, płatny indywidualnie). Wieczorem dotrzemy do Kutaisi.

Dzień V: Wokół Kutaisi.
Zwiedzimy trzy słynne monastyry: otoczony opieką UNESCO Bagrati, sięgający XII wieku Gelati oraz związany z tragedią książęcą Motsameta. Po południu odwiedzimy słynną Jaskinię Prometeusza.

Dzień VI: Naturalna Gruzja.
Rozpoczniemy od Kanionu Okatse z podwieszoną ścieżką i platformą widokową, następnie przejedziemy do Kanionu Martwili, gdzie znajduje się także monastyr o tej samej nazwie. Dzień zakończymy suprą – czyli tradycyjną ucztą gruzińską (obficie podlaną winem 😉 )

Dzień VII: Z Kutaisi do kaukaskiej Mestii.
Po drodze zatrzymamy się w urokliwym miasteczku Zugdidi, w którym znajduje się Pałac Dadianich. Po przyjeździe do Mestii wieczorny spacer po miasteczku.

Dzień VIII: Potęga gór.
Rano udamy się pod czoło lodowca Chaladi, schodzącego białym jęzorem spod szczytu Ushba. Po południu odwiedzimy schowaną w górach, najwyżej położoną w Europie miejscowość Ushguli z jej słynnymi kamiennymi wieżami.

Dzień IX: Pożegnanie ze Svanetią.
Ostatni widok na tą piękną krainę zapamiętamy ze szczytu Zuruldi tj. góry, na którą wjedziemy wyciągiem krzesełkowym. Transfer Mestia – Tbilisi.

Dzień X: Kahetia winem płynąca.
Zwiedzimy Monastyr Bodbe, z którego przejedziemy do Signagi – miejscowości zakochanych słynącej z winnic i wina. Gruzińskie tradycje winiarskie Kahetii poznamy w zakładzie Kindżmaruli (oczywiście nie zabraknie degustacji i czasu na zakupy) oraz winiarni Khareba.

Dzień XI: Pożegnanie z Gruzją.
Pakowanie i zbiórka bagażu. Czas na ostatni spacer po Tbilisi (zakupy pamiątek etc). Wycieczka do Monastyru David Geredża, zachwycającym wykutymi w skale celami mnichów i stepowym krajobrazem. Postój w Udabno, gdzie znajduje się restauracja prowadzona przez Polaków. Wieczorem transfer na lotnisko.

Dzień XII: Przelot do Warszawy, zakończenie imprezy.

CENA: 2450 zł/os. + cena biletu lotniczego na dzień wpłacenia zaliczki

ZNIŻKI: Posiadacze karty Klubu Podróżnika Orinoko: 3550 zł/os.

 

ŚWIADCZENIA:

– Przeloty bezpośrednie (PLL LOT) Warszawa – Tbilisi – Warszawa;

– przejazdy (busem i jeepami) pomiędzy wszystkimi punktami wymienionymi w programie;

– realizacja programu;

– 9 noclegów w pensjonatach lub hotelach (4 w Tbilisi, 3 w Kutaisi, 2 w Mestii);

– 9 wspólnych śniadań, tradycyjna supra (kolacja – uczta z winem);

– ubezpieczenie zagraniczne NNW i KL;

– usługi przewodnickie (Tbilisi, Gelati i Dawid Geredża);

– opieka pilota wycieczek zagranicznych przez cały czas imprezy.

 

CENA NIE OBEJMUJE:

– dojazdu na lotnisko (w momencie zebrania się grupy biuro zaproponuje organizację dojazdu pociągiem lub busem – w zależności od tego, z jakich miast pochodzić będą uczestnicy);

– obiadów / obiadokolacji (posiłki w ciągu dnia będą miały formę wspólnych wyjść do lokalnych restauracji / knajpek, podczas których każdy będzie mógł zjeść i wypić to na co ma ochotę /rachunki płatne indywidualnie/; cena posiłku ok. 20-30 zł),

– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (komplet – ok. 25 Euro / os.).

Pilot: uczestnicy imprezy objęci są opieką polskiego pilota, pełniącego także rolę rezydenta. Jest on z grupą w czasie przejazdu i przez cały okres pobytu. Pilot kieruje imprezą, kwateruje.

Paszport i wiza: dla Polaków nie są wymagane wizy. Paszport w momencie wjazdu powinien być ważny minimum 3 miesiące. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Gruzją posługując się dowodem osobistym.

Czas przelotu: ok. 4 godzin

Czas lokalny: UTC +4, w okresie letnim w Gruzji są +2 godziny względem czasu w Polsce

Język: gruziński; można porozumieć się po rosyjsku. Po angielsku można porozumieć się z młodymi Gruzinami.

Napięcie elektryczne: 220 V. Gnizadka elektryczne takie same jak w Polsce.

Waluta: lari (GEL), 1 GEL = ok. 1,7 PLN. Na miejscu praktycznie niemożliwa jest wymiana w kantorach złotówek na lari. Najczęściej wymieniane są EUR i USD.

Zapisy przyjmujemy:

1. Osobiście:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI: ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00

2. Zdalnie:

Wystarczy wydrukować UMOWĘ, wypełnić wymagane dane, podpisać na każdej stronie i przesłać do nas na adres podany powyżej. Wpłaty można dokonać na podany w umowie numer konta.

Zapoznaj się z: OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA


© ORINOKO Art & Travel