INDIE – MOZAIKA KULTUR I RELIGII

05 – 20.10.2019

(16 dni/14 noclegów)

To z pewnością może być Twoja podróż życia! Odwiedź z nami kolorowe, egzotyczne, piękne, tajemnicze i ciągle zaskakujące Indie – kraj pełen kontrastów, niespodzianek, cudów natury
i architektury oraz najlepszej kuchni na świecie! Wyjazd odbędzie się w małej grupie, a poprowadzi go Katarzyna Mazurkiewicz – doświadczona pilotka, ale przede wszystkim wielka miłośniczka
i znawczyni Indii. Nasza grupa będzie liczyć maksymalnie 10 osób!

 

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
NASZ PRZEWODNIK
CENA I ŚWIADCZENIA
INFORMACJE PRAKTYCZNE
ZAPISY

PROGRAM:

DZIEŃ I
Zebranie grupy na lotnisku w Warszawie, przelot do New Delhi.

DZIEŃ II
Przylot do New Delhi. Zakwaterowanie w hotelu. Po pierwszym spacerze pełną życia indyjską ulicą i wizycie na targu warzywnym, zwiedzimy leżący na południu miasta kompleks Qutab Minar. Wyjazd nocnym pociągiem w stronę Bodh Gaji.

DZIEŃ III
Wczesny przyjazd do Bodh Gaji – buddyjskiego centrum pielgrzymkowego, w miejscu gdzie Budda doznał oświecenia. Odwiedzimy kompleks świątyni Mahabodhi (lista UNESCO). Nocleg w Bodh Gaji.

DZIEŃ IV
Wycieczka do Nalandy – najstarszego uniwersytetu na subkontynencie indyjskim (lista UNESCO), zwiedzanie ruin buddyjskiego uniwersytetu. Przejazd do Patny, skąd dalej przejedziemy pociągiem do Waranasi. Nocleg w Waranasi.

DZIEŃ V
Wędrówki po Waranasi: nabrzeże Gangesu, świątynie, uliczki starego miasta, kąpiele pielgrzymów, wycieczka do Sarnath – miejsca pierwszych nauk Buddy. Wieczorem obserwacja ceremonii arti pudża. Nocleg w Waranasi.

DZIEŃ VI
Rejs łódką po Gangesie o wschodzie słońca. Wycieczka do kilku świątyń hinduskich oraz warsztatów, gdzie zobaczymy proces tkania sari. Pożegnalny spacer nad Gangesem. Wyjazd nocnym pociągiem do Satny.

DZIEŃ VII
Przejazd ze stacji Satna do Kadżuraho. Zwiedzanie misternie rzeźbionych hinduistycznych i dżinijskich świątyń (lista UNESCO). Nocleg
w Kadżuraho.

DZIEŃ VIII
Przejazd do klimatycznego miasteczka Orćha: świątynia Ćaturbudź, wieczorna ceremonia w świątyni Ram Radźy. Nocleg w Orćhy.

DZIEŃ IX
Zwiedzanie pałaców i świątyni Lakszmi. Późnym popołudniem zwiedzanie czatriis (cenotafów) upamiętniających władców, widoki na rzekę o zachodzie słońca. Nocleg w Orćhy.

DZIEŃ X
W drodze do Agry zwiedzimy Malowany Pałac i dżinijskie rzeźby w imponującym forcie w Gwaliorze. Nocleg w Agrze.

DZIEŃ XI
Legendarny Tadż Mahal (lista UNESCO) i Czerwony Fort w Agrze (lista UNESCO). Przejazd do Baratpuru, po drodze zwiedzanie opuszczonego miasta Fatehpur Sikri (lista UNESCO). Nocleg w Baratpurze.

DZIEŃ XII
Poranne obserwacje ptaków w parku narodowym Keoladeo (lista UNESCO). Przejazd do Dżajpuru. Spacer po Dżajpurze, zakupy. Nocleg w Dżajpurze.

DZIEŃ XIII
Stolica Radżastanu: obejrzymy kultową fasadę Pałacu Wiatrów, odwiedzimy obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar i pałac maharadży Dżajpuru. Po południu przejazd do Puszkaru. Nocleg w Puszkarze.

DZIEŃ XIV
Poranne wyjście na wzgórze ze świątynią Sawitri, ceremonie nad świętym jeziorem w Puszkarze. Przejazd popołudniowym pociągiem z Adżmeru do Delhi. Nocleg w Delhi.

DZIEŃ XV
Meczet Piątkowy w Delhi, spacer wąskimi, bazarowymi uliczkami starego Delhi. Po południu czas na zakupy. Nocleg w Delhi.

DZIEŃ XVI
Powrót do Polski.

UWAGA: kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie !!!

 

AUTORSKI PROGRAM STWORZYŁA ORAZ ZREALIZUJE GO NA MIEJSCU: KATARZYNA MAZURKIEWICZ:

Katarzyna Mazurkiewicz – przewodniczka wypraw poznawczych i trekkingowych, lubi opowiadać o świecie i ludziach podczas wypraw i pokazów slajdów. Wspólnie z mężem Andrzejem prowadzi od 1994 r. Agencję Podróżniczą Terra Incognita, pilotuje wyprawy do Indii i w Himalaje, prezentuje pokazy slajdów oraz organizuje festiwal TERRA. Zbierając materiały do pokazów slajdów i przygotowując nowe trasy trekkingowe odbyła wiele wyjazdów w różne rejony Himalajów. Następnie przyszedł czas na Syberię, rosyjski Daleki Wschód, Mongolię, Azję Środkową, Iran, Tybet, Turcję, Gruzję a także Wenezuelę i Tanzanię. Lubi wracać w te same miejsca, a szczególnie chętnie wraca do Indii, zwłaszcza zaś w indyjskie Himalaje, które zafascynowały ją swoją różnorodnością krajobrazową i kulturową. Jest współautorem przewodnika trekkingowego „Himalaje indyjskie” oraz albumu „Himalaje – szlakiem karawan i pielgrzymów”.

Więcej informacji: www.terra.waw.pl i www.festiwalterra.pl

CENA: 6650 zł/os. (płatne w biurze) + 260 USD/os. (płatne na miejscu w Indiach)

ŚWIADCZENIA:

– bilet lotniczy na trasie Warszawa – New Delhi – Warszawa;

– 12 noclegów w hotelach o standardzie turystycznym (pokoje 2-os. z łazienkami);

– 2 nocne przejazdy pociągiem ( miejsca leżące w kuszetce);

– transport na terenie Indii (pociągi, autobusy, wynajęte samochody, riksze);

– opieka pilota – przewodnika podczas całej imprezy;

– ubezpieczenie zagraniczne (AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.- pakiet Kontynenty XLarge  Świat (obejmuje m.in. KL 50 000 EUR, NNW 4 000 EUR);

– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;

 

CENA NIE ZAWIERA:

• wizy do Indii: 80 USD/os. (we własnym zakresie)* ;

• transportu na lotnisko do Warszawy (w momencie zebrania się całej grupy biuro Orinoko Art & Travel zaproponuje organizację dojazdu np. wspólnym busem–w zależności od tego, z jakich miast pochodzić będą uczestnicy);

• kosztów wyżywienia (pilot organizuje wspólne wyjścia do knajpek i restauracji oraz objaśnia co zamawiać i jak jeść; każdy płaci rachunek za siebie): ok. 200 USD/os.;

• biletów wstępów do zwiedzanych obiektów: ok. 120 USD/os. (cena za wszystkie atrakcje wymienione w programie).

* wizę można załatwić za pośrednictwem ORINOKO ART & TRAVEL – opłata: 50 zł/os.

Paszport
Ważny paszport i wiza są potrzebne do Indii.

Czas Przelotu – ok. 7 godzin

Pogoda
Okres od początku października do końca marca – jest optymalny na zwiedzanie północnych nizinnej części Indii. Wcześniej we wrześniu kończą się opady monsunowe a później w kwietniu zaczynają się upały przed kolejnym monsunem. Średnia temperatura w ciągu dnia to 20-30°C, wieczorem i w nocy może spaść nawet do 10°C.

Zdrowie
Do Indii nie ma obowiązkowych szczepień. Zdecydowanie zalecane to tężec, dur brzuszny oraz żółtaczka typu A i B. Zagrożenie malarią na tych terenach nie jest duże, ale Poradnie Chorób tropikalnych zalecają stosowanie profilaktyki malarii przy wyjeździe do Indii. Najlepiej w przypadku wątpliwości dotyczących szczepień i profilaktyki antymalarycznej skonsultować się z lekarzem.

Pieniądze
Rupie indyjskie, najlepiej zabrać dolary (banknoty 50 lub 100 USD). Banknoty muszą być nie zniszczone, z nowych emisji (tzw. „duże głowy” z metalicznym niebieskim paskiem), banknoty 100 lub 50 USD mają lepszy kurs wymiany.

Elektryczność, łączność
W Indiach częściej niż u nas zdarzają się wyłączenie prądu, ale dostęp do elektryczności będzie na wszystkich noclegach. Polskie wtyczki (płaskie bez bolców do uziemienia) pasują do indyjskich kontaktów. Większość polskich operatorów ma roaming w Indiach, ale rozmowy są dość drogie. W większości hoteli jest wi-fi.

Język
Można porozumieć się bez problemu po angielsku –  to pomocniczy język urzędowy w Indiach.

Zapisy na wyjazd przyjmujemy osobiście w biurze:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642.

 

Pobierz ofertę w PDF: Indie-mozaika-kultur-i-religii


© ORINOKO Art & Travel