KATOWICE: KULTURA + NATURA 1 DZIEŃ

Muzeum Śląskie w Katowicach zaraża swoją oryginalnością. Jego misją jest przekazanie dziedzictwa regionu, dynamili jego dziejów, wielokulturowości i wiodącej roli przemysłu przy jednoczesnym ukazaniu jego dorobku intelektualnego i artystycznego. Główną atrakcją muzeum jest bogata w eksponaty oraz ilość przekazywanej wiedzy wystawa „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni wieków”.  Wizytę na terenie dawnej kopalni węgla kamiennego KATOWICE dopełnia zwiedzanie sali koncertowej NOSPR – najnowocześniejszej sali koncertowej w Europie. Po dużej dawce historii i kultury czas na odpoczynek wśród zieleni: odwiedzimy Palmiarnię Miejską w Gliwicach, która posiada pięć pawilonów tematycznych – roślin użytkowych, tropiku, historyczny, sukulentów i akwarystyczny.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
CENY I TERMINY

PROGRAM:

MUZEUM ŚLĄSKIE W KATOWICACH:

Nowoczesne, multimedialne centrum wiedzy powstałe na miejscu Kopalni Katowice. Główną atrakcją muzeum jest bogata w eksponaty oraz ilość przekazywanej wiedzy wystawa „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni wieków”. Ekspozycja w formie labiryntu pozwala poznać Śląsk od dziejów pradawnych po współczesność z gwarancją, że żadnego faktu się nie ominie. W zależności od warunków atmosferycznych możliwość wjazdu na taras widokowy na wieży szybu Warszawa

NARODOWA ORKIESTRA SYMFONICZNA POLSKIEGO RADIA: zwiedzanie z przewodnikiem gmachu najnowocześniejszej w Europie sali koncertowej. Oprócz głównej sali zobaczymy także mniejsze sale koncertowe oraz pomieszczenia dla muzyków

PALMIARNIA MIEJSKA W GLIWICACH: nowoczesna konstrukcja architektoniczna o powierzchni 2000 m2 mieszcząca ponad 5600 roślin, najstarsze okazy mają ponad 150 lat. Palmiarnia jest podzielona na pięć pawilonów tematycznych – roślin użytkowych, tropiku, historyczny, sukulentów i akwarystyczny.

 

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

Cena obejmuje:

– przejazd autokarem klasy lux,

– opłaty drogowe i parkingowe,

– bilety wstępu do Muzeum Śląskiego (zwiedzanie indywidualnie),

– zwiedzanie NOSPR z przewodnikiem,

– zwiedzanie Palmiarni Miejskiej w Gliwicach z przewodnikiem,

– towarzystwo pilota przez cały czas wycieczki,

– bezpłatne miejsca dla wychowawców (1 miejsce na 15 osób) i kierownika wycieczki.

W celu zapoznania się z ofertą cenową oraz rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

ORINOKO ART & TRAVEL

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl


© ORINOKO Art & Travel