KATOWICE + PALMIARNIA

Muzeum Śląskie w Katowicach zaraża swoją oryginalnością. Jego misją jest zobowiązane dziedzictwem regionu, dynamiką jego dziejów, wielokulturowością i wiodącą rolą przemysłu, przy jednoczesnym uznaniu jego dorobku intelektualnego i artystycznego. Główną atrakcją muzeum jest bogata w eksponaty oraz ilość przekazywanej wiedzy wystawa „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni wieków”.  Jednym z punktów programu jest Palmiarnia, która posiada nowoczesną i robiącą wrażenie konstrukcję architektoniczną oraz pięć pawilonów tematycznych – roślin użytkowych, tropiku, historyczny, sukulentów i akwarystyczny.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
ZAPISY

PROGRAM:

MUZEUM ŚLĄSKIE W KATOWICACH:

Nowoczesne, multimedialne centrum wiedzy powstałe na miejscu Kopalni Katowice. Główną atrakcją muzeum jest bogata w eksponaty oraz ilość przekazywanej wiedzy wystawa „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni wieków”. Ekspozycja w formie labiryntu pozwala poznać Śląsk od dziejów pradawnych po współczesność z gwarancją, że żadnego faktu się nie ominie. W zależności od warunków aatmosferycznych możliwość wjazdu na taras widokowy na wieży szybu Warszawa

NARODOWA ORKIESTRA SYMFONICZNA POLSKIEGO RADIA: zwiedzanie z przewodnikiem, na trasie m.in sala koncertowa mieszcząca 1800 osób

PALMIARNIA MIEJSKA W GLIWICACH: nowoczesna konstrukcja architektoniczna o powierzchni 2000 m2 mieszcząca ponad 5600 roślin, najstarsze okazy mają ponad 150 lat. Palmiarnia jest podzielona na pięć pawilonów tematycznych – roślin użytkowych, tropiku, historyczny, sukulentów i akwarystyczny.

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

 

 

ŚWIADCZENIA:

– Przejazd autokarem klasy lux,

– opłaty drogowe i parkingowe,

– bilety wstępu do Muzeum Śląskiego (zwiedzanie indywidualnie),

– zwiedzanie NOSPR z przewodnikiem,

– zwiedzanie Palmiarni Miejskiej w Gliwicach
z przewodnikiem,

– towarzystwo pilota przez cały czas wycieczki,

– bezpłatne miejsca dla wychowawców (1 miejsce na 15 osób) i kierownika wycieczki.

W celu zapoznania się z ofertą cenową lub rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl


© ORINOKO Art & Travel