KOPALNIA GUIDO + AQUADROM RUDA ŚL.

Zwiedzanie kopalni węgla kamiennego. Jeszcze do niedawna najgłębiej położona trasa turystyczna w Europie. W kopalni Guido w Zabrzu możemy zwiedzać dwa poziomy wydobywcze: 170 m i 320 m. Do podziemi zjeżdża się autentyczną szolą. W kopalni poznamy pracę górników, zobaczymy stajnie końskie oraz dowiemy się o roli jaką spełniały konie w górnictwie. Będziemy mieć również okazję zobaczyć ekspozycje maszyn górniczych. Kolejną atrakcją, która tam na nas czeka jest przejazd elektryczną kolejką podwieszaną. Kolejnym punktem wycieczki jest wizyta w parku wodnym AQUADROM, w której czeka na nas mnóstwo wodnych atrakcji.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
ZAPISY

– ZABRZE

Do niedawna najgłębiej położona trasa turystyczna
w kopalni węgla kamiennego w Europie! Trasa edukacyjna poświęcona rozwojowi górnictwa od końca XIX wieku aż po czasy współczesne. Zwiedzający mają okazję zobaczyć ekspozycję maszyn górniczych (kombajny górnicze, zbiornik na surowy węgiel o udźwigu 330 ton) oraz poznać warunki pracy pod ziemią. Czeka też nie lada gratka: przejazd elektryczną podziemną kolejką podwieszaną – jedyną na świecie taką atrakcją udostępnioną dla turystów! Długość trasy wynosi 2,5km, zwiedzanie zajmuje ok. 2h.

– AQUADROM

Najnowocześniejszy aquapark na Śląsku, którego Strefa Rekreacji dedykowana jest dla osób w każdym wieku.
2 godziny zabawy w basenach, na czterech zjeżdżalniach wodnych, w rwącej rzecze oraz na sztucznej fali.

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

 

 

– przejazd autobusem klasy lux,

– opłaty drogowe i parkingowe,

– bilety wstępu do Kopalni Guido oraz Aqadromu w Rudzie Śląskiej,

– opieka pilota – przewodnika przez cały czas trwania imprezy,

– bezpłatne
miejsca dla wychowawców (1 miejsce na 15 osób) i kierownika wycieczki.

W celu zapoznania się z ofertą cenową lub rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl


© ORINOKO Art & Travel