KRAKÓW

Bardzo ciekawy a zarazem fascynujący wyjazd do Krakowa. Wejdziemy na kopiec i zwiedzimy dodatkowe wystawy. Następnie przejdziemy „Drogą Królewską” gdzie zwiedzimy Plac Matejki, Barbakan, Bramę Floriańską, Rynek Główny ( sukiennice, kościół Mariacki). Bardzo ciekawym punktem programu są Podziemia Krakowskiego Rynku oraz Fabryka Oskara Schindlera to nowoczesna wystawa opowiadająca o życiu w Krakowie podczas II wojny światowej oraz losach krakowskiej społeczności żydowskiej. Spacerkiem powędrujemy w trasę z przewodnikiem po Krakowskim Kazimierzu. Udamy się w Rejs Krakowskim Tramwajem Wodnym po rzece Wiśle oraz Odwiedzimy Ogród Doświadczeń.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
OPCJE DODATKOWE
ZAPISY

Pierwsze spotkanie z Krakowem: Kopiec Kościuszki (panorama Krakowa) – wejście na Kopiec + zwiedzanie dodatkowych wystaw: Kaplica Bł. Bronisławy i Kolumbarium, Wystawa Kościuszkowska, Kopce Krakowskie, Twierdza a miasto Kraków 1846 – 1918, Figury Woskowe „Polaków drogi do wolności”)

Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem

„Droga Królewska”: Plac Matejki, Barbakan, Brama Floriańska, Rynek Główny (Sukiennice, zwiedzanie kościoła Mariackiego
z ołtarzem Wita Stwosza), ul. Grodzka, kościół Franciszkanów
z witrażami Wyspiańskiego, ul. Kanonicza, Wawel trasa podstawowa: dziedziniec, katedra + groby królewskie + dzwon Zygmunta, Smok Wawelski, zakole Wisły, pomnik Wiernego Psa

Podziemia Krakowskiego Rynku: wystawa multimedialna zwiedzana z przewodnikiem

Fabryka Oskara Schindlera: nowoczesna wystawa opowiadająca o życiu w Krakowie podczas II wojny światowej oraz losach krakowskiej społeczności żydowskiej

Spacer z przewodnikiem po Krakowskim Kazimierzu proponowana trasa: ulica Szeroka, Stara Synagoga, synagoga i cmentarz Remuh, synagoga Poppera, synagoga Wysoka, synagoga Izaaka (Ajzyka), synagoga Kupa, plac Nowy, synagoga Tempel, cmentarz Nowy. W planie zwiedzanie wnętrza jednej wybranej synagogi, pozostałe z zewnątrz.

Rejs Krakowskim Tramwajem Wodnym po rzece Wiśle

– Muzeum Lotnictwa Polskiego

Wizyta w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy

– Przejazd autokarem klasy lux,

– opłaty drogowe i parkingowe,

– 2 noclegi w hostelu,

– 2 ciepłe obiadokolacje,

– 2 śniadania,

– opieka pilota przez całą imprezę,

– usługa przewodnika lokalnego w Krakowie,

– bilety wstępu na Kopiec Kościuszki, do Kościoła Mariackiego, Katedry Wawelskiej, Podziemi Krakowskiego Rynku, Fabryki Schindlera, jednej synagogi, na rejs po Wiśle, do Muzeum Lotnictwa, Ogrodu Doświadczeń;

– bezpłatne miejsca dla wychowawców (1 na 15 uczestników) i kierownika wycieczki.

– Park Wodny Kraków – 2 godziny zabawy

– Muzeum Stara Synagoga zwiedzanie z przewodnikiem (stała wystawa: Dzieje i kultura Żydów krakowskich)

– Klasztor Benedyktynów w Tyńcu – zwiedzanie Muzeum (wystawa stała oraz czasowa) oraz Opactwa z przewodnikiem (w miarę dostępności także kościoła)

–  ZOO + Kopiec Piłsudskiego

– Wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce na wybranej trasie

Trasa turystyczna. Na szlaku zwiedza się ponad 20 komór, w tym najpiękniejszą Kaplicę św. Kingi. Średni czas spędzony na szlaku wraz ze zwiedzaniem Muzeum Żup Krakowskich to ok. 3h. Zwiedzanie odbywa się zawsze pod okiem przewodnika.

Trasa górnicza to niezapomniana przygoda, fascynujące spotkanie z górniczymi tradycjami i obrzędami oraz pomysł na aktywne spędzenie czasu. Zwiedzanie ma formę aktywnej wyprawy. Wyruszający pod ziemię turyści otrzymują ekwipunek: roboczy strój, kask, lampę. Szlak nie łączy się z Trasą turystyczną i związanymi z nią komorami – m.in. kaplicą Św. Kingi. Zwiedzanie Trasy górniczej rozpoczyna się w szybie Regis. Trwa ok. 3 h.

Lekcja w Ogrodzie Doświadczeń – do wyboru 1 scenariusz zajęć wg aktualnej oferty

W celu zapoznania się z ofertą cenową lub rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl


© ORINOKO Art & Travel