KRAKÓW + BOCHNIA 1 DZIEŃ

Podczas tej wycieczki możemy się dowiedzieć o początkach przyprawy, którą każdy z nas zna i zapewne stosuje – soli. W Bochni jest wiele atrakcji takich jak: trasa turystyczna, trasa historyczna, przeprawa drewnianymi łodziami, a także podziemną przejazd kolejką oraz zjazd 140 m zjeżdżalnią, która łączy dwa poziomy kopalni. Po atrakcjach kopalni soli wybierzemy się na spacer po Starym Mieście w Krakowie.

 

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
OPCJE DODATKOWE
CENY I TERMINY

– KOPALNIA SOLI W BOCHNI

Dzięki niespotykanej w skali światowej Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej zwiedzanie ma charakter podróży przez historię soli, która rozpoczyna się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch cystersa – mnicha ,z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Materiały filmowe wyświetlane na wkomponowanych w naturalną solną scenerię holoekranach stwarzają wrażenie, jakby normalne życie kopalni toczyło się tuż obok zwiedzających. Na trasie przygotowano także słuchowiska przestrzenne,animacje oraz interaktywne prezentacje, ukazujące rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków.

– KRAKÓW

Spacer i czas wolny na Starym Mieście lub jedna z opcji dodatkowych.

 

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

 

Cena obejmuje:

– przejazd autokarem klasy lux,

– opłaty drogowe i parkingowe,

– bilet wstępu do kopalni soli w Bochni + usługa przewodnicka w kopalni,

– usługę przewodnicką w Krakowie,

– towarzystwo pilota przez cały czas wycieczki,

– bezpłatne miejsca dla wychowawców (1 miejsce na 15 osób) i kierownika wycieczki.

– Krakowski Park Wodny

– Podziemia Krakowskiego Rynku (wystawa multimedialna)

– Kościół Mariacki (część z ołtarzem Wita Stwosza)

– Wejście na wieżę mariacką

– Muzeum „Fabryka Schindlera”

– Kopiec Kościuszki (panorama Krakowa, Kaplica Bł. Bronisławy i Kolumbarium, Wystawa Kościuszkowska, Kopce Krakowskie, Twierdza a miasto Kraków 1846 – 1918, Figury Woskowe „Polaków drogi do wolności”)

– Lasek Wolski: ZOO + Kopiec Piłsudskiego

– Klasztor Benedyktynów w Tyńcu – zwiedzanie Muzeum (wystawa stała oraz czasowa) oraz Opactwa z przewodnikiem (w miarę dostępności także kościoła)

– Muzeum Lotnictwa Polskiego

– Warsztaty wyrobu cukierków w Manufakturze CiuCiu

– Wizyta w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema

– Lekcja w Ogrodzie Doświadczeń – do wyboru 1 scenariusz zajęć z aktualnej oferty

W celu zapoznania się z ofertą cenową oraz rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

ORINOKO ART & TRAVEL

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl


© ORINOKO Art & Travel