KRAKÓW

Odwiedź klimatyczną stolicę małopolski: przejdź się kolorowym Rynkiem, wmieszaj się w tłum gwarnych sukiennic, zobacz słynny ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim! Zwiedź katedrę na Wawelu wraz z grobowcami królewskimi oraz słynnym Dzwonem Zygmunta. Odkryj, co kryją krakowskie podziemia oraz ucz się przez zabawę w Ogrodzie Doświadczeń!

Zapytaj o ofertę

PROGRAM RAMOWY
ŚWIADCZENIA
OPCJE DODATKOWE

Kopiec Kościuszki (panorama Krakowa) + zwiedzanie wystaw: Kaplica Bł. Bronisławy i Kolumbarium, Kościuszkowska, Kopce Krakowskie, Twierdza a miasto Kraków 1846 – 1918, Figury Woskowe „Polaków drogi do wolności”

Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem – szlak „Droga Królewska”: Plac Matejki, Barbakan, Brama Floriańska, Rynek Główny (Sukiennice, zwiedzanie kościoła Mariackiego z ołtarzem Wita Stwosza),
ul. Grodzka, kościół Franciszkanów z witrażami Wyspiańskiego, ul. Kanonicza, Wawel (trasa podstawowa): dziedziniec, katedra + groby królewskie + dzwon Zygmunta, Smok Wawelski, zakole Wisły, pomnik Wiernego Psa

Podziemia Krakowskiego Rynku (wystawa multimedialna)

– Muzeum Historyczne „Fabryka Schindlera” (wystawa multimedialna)

– Spacer po Krakowskim Kazimierzu (przykładowa trasa): ulica Szeroka – Stara Synagoga – synagoga i cmentarz Remuh – synagoga Poppera – synagoga Wysoka – synagoga Izaaka (Ajzyka) – synagoga Kupa – plac Nowy – synagoga Tempel – cmentarz Nowy. Uwaga: w planie zwiedzanie wnętrza jednej wybranej synagogi, pozostałe – z zewnątrz.

Rejs Krakowskim Tramwajem Wodnym po rzece Wiśle

Muzeum Lotnictwa Polskiego

Wizyta w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema

 

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

– Przejazd autokarem lub busem

– Opłaty drogowe i parkingowe

– 2 noclegi w pensjonacie, 2 ciepłe obiadokolacje, 2 śniadania

– Realizacja programu podstawowego

– Opieka pilota przez całą imprezę

– Usługa przewodnika lokalnego w Krakowie

– Bilety wstępu do wszystkich obiektów

– Bezpłatne miejsca dla wychowawców (1 na 15 uczestników) i kierownika wycieczki

– Krakowski Park Wodny – 2 godziny zabawy

– Muzeum Stara Synagoga – zwiedzanie

– Przeprowadzenie lekcji muzealnej w Muzeum Lotnictwa Polskiego

– Klasztor Benedyktynów w Tyńcu – zwiedzanie Muzeum i Opactwa z przewodnikiem (w miarę dostępności także kościoła) 

– Lasek Wolski: ZOO + Kopiec Piłsudskiego 

– Bronowice: Muzeum Młodej Polski „Rydlówka” czyli dworek Tetmajera   (zwiedzanie + lekcja muzealna) 

– Wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce na wybranej trasie: 

A) trasa turystyczna: na szlaku zwiedza się ponad 20 komór, w tym najpiękniejszą Kaplicę św. Kingi. Średni czas spędzony na szlaku wraz ze zwiedzaniem Muzeum Żup Krakowskich to ok. 3h. Zwiedzanie odbywa się zawsze pod okiem przewodnika.
B) trasa górnicza: to niezapomniana przygoda, fascynujące spotkanie z górniczymi tradycjami i obrzędami oraz pomysł na aktywne spędzenie czasu. Zwiedzanie ma formę aktywnej wyprawy. Wyruszający pod ziemię turyści otrzymują ekwipunek: roboczy strój, kask, lampę. Szlak nie łączy się z Trasą turystyczną i związanymi z nią komorami – m.in. kaplicą Św. Kingi. Zwiedzanie Trasy górniczej rozpoczyna się w szybie Regis. Trwa ok. 3 h.

– Przeprowadzenie lekcji w Ogrodzie Doświadczeń – do wyboru 1 scenariusz: Piłki Einsteina, Z promieniowaniem jądrowym na „ty”, GEO – metria, Zabawy z ciśnieniem, Władca pierścieni, Trąbka kibica, W poszukiwaniu zaginionej szkatułki, Warsztaty geologiczne


© ORINOKO Art & Travel