W KRAINIE DINOZAURÓW

Przenieś się w do krainy dinozaurów… Stan oko w oko z naturalnych rozmiarów gadami, przekonaj się, które z nich występowały na naszych terenach. Zobacz jak wyglądało ich środowisko naturalne. Zwiedź wystawę usytuowaną na czynnym stanowisku paleontologicznym! Znajdują się tam największe w Europie skamieniałości triasowych płazów, od których zwiedzających oddziela tylko szklana podłoga… Co więcej, od lipca do września można uważnie przyjrzeć się codziennej pracy paleontologów, dla których przygotowano specjalne ruchome stanowisko, przemieszczające się nad polem skamieniałości.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
OPCJE DODATKOWE
ZAPISY

WARIANT 1:

Krasiejów – JuraPark – Park Nauki i Rozrywki – zwiedzanie Parku Dinozaurów – ścieżki dydaktycznej z przewodnikiem, podczas której poznamy stworzenia żyjące od Triasu, przez Jurę po Kredę. Nie zabraknie olbrzymiego diplodoka, ani groźnego Tyranozaurusa Rexa. Zobaczymy ślady dinozaurów, prawdziwe skamieniałości, a na koniec odwiedzimy olbrzymie akwarium z prehistorycznymi stworzeniami morskimi.

Po ścieżce edukacyjnej czas wolny na zabawę na placu zabaw oraz czas na odpoczynek lub pływanie na Jurajskiej Plaży.

WARIANT 2:

– Krasiejów – JuraPark (jak wyżej)
 Centrum Nauki i Ewolucji Człowieka: w niezwykłym interaktywnym pawilonie muzealnym dzieci przemierzają wspólnie podróż w czasie. Stają się świadkami fascynujących przemian i dołączają do wybranego grona podróżników w czasie – temponautów! A cała przygoda zacznie się 66 milionów lat temu, kiedy życie na Ziemi niemalże zostało zgładzone. Niemalże… bo przecież trwa nadal.

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

– Przejazd autokarem lub busem

– Opłaty drogowe i parkingowe

– Wstęp do JURA PARKU (wariant 1)

– Wstęp do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka – zwiedzanie interaktywne z audioprzewodnikiem (wariant 2)

– Opieka pilota – przewodnika przez cały czas wycieczki

– Bezpłatne miejsca dla wychowawców (1 na 15 uczestników) i kierownika wycieczki 

–  Kino Emocji Cinema 5D
–  Obiad – filet z kurczaka + frytki + surówka + woda
–  Obiad – pierogi ruskie + woda
–  Obiad – kiełbaska z grilla
–  Warsztaty (jedne do wyboru, warsztaty kończą się wręczeniem wszystkim uczestnikom dyplomów i certyfikatów. Dzieci zabierają wykonane przez siebie prace do domu.)
• Warsztaty paleontologiczne – polegające na preparowaniu z gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura oraz poznawaniu tajników pracy paleontologa.
• Warsztaty plastyczno – paleontologiczne – malowanie figurek dinozaurów i amonitów ubarwione zostaje informacjami o życiu tych wymarłych grup zwierząt.
• Płukanie złota – praktyczny kurs wypłukiwania cennego kruszcu połączony z prelekcją na temat historii tego typu działalności w Polsce i na świecie.

W celu zapoznania się z ofertą cenową lub rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl


© ORINOKO Art & Travel