KRÓLESTWO WOŁOSKIE

Wyjazd do miasteczka Wołoskiego w Rożnov. Jest to największy i najbardziej znany w Czechach skansen, w którym poznamy dalszą i bliższą historię Wolnych Pasterzy Wołoskich. Dalej, wyciągiem krzesełkowym, ruszymy na Pustevny na słynną przełęcz w paśmie Radchoszcza (Beskid Śląsko – Morawski). Znajduje się tu kompleks historycznych schronisk turystycznych z końca XIX wieku. Lekkim spacerem górskim (1,5 km) dotrzemy do punktu widokowego i rzeźby słowiańskiego boga Radegasta, który dał nazwę najsłynniejszemu czeskiemu browarowi. Następnym punktem programu jest Stramberk. To malownicze miasteczko nazwane „Morawskim Betlejem” po którym pospacerujemy i wejdziemy na zamkową wieżę (Truba). Na koniec, czas  na obiad i kawkę.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
ZAPISY

ROŻNOV p. RADHOSZCZEM – MIASTECZKO WOŁOSKIE: Odwiedzimy największy i najbardziej znany w Czechach skansen, w którym poznamy dalszą i bliższą historię Wolnych Pasterzy Wołoskich.
Czas na degustację słynnej kysylicy (we własnym zakresie)…

Wyciąg krzesełkowy na PUSTEVNY: słynna przełęcz w paśmie Radchoszcza (Beskid Śląsko – Morawski). Znajduje się tu kompleks historycznych schronisk turystycznych z końca XIX wieku. Lekkim spacerem górskim (1,5 km) dotrzemy do punktu widokowego i rzeźby słowiańskiego boga Radegasta, który dał nazwę najsłynniejszemu czeskiemu browarowi. Krótka przerwa np. na kawę z valaskim fragalem 😉

STRAMBERK: malownicze miasteczko nazywane „Morawskim Betlejem”: spacer po bajkowym mieście, wejście na zamkową wieżę (Truba), widok na Bramę Morawską.
Czas na obiad lub kawę i spróbowanie słynnych stramberskich uszu! (ciasteczka cynamonowe).

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

– Przejazd autokarem klasy lux (video, klimatyzacja itp.),

– bilet wstępu do skansenu w Rożnovie p. Radhoszczem,

– bilet na wyciąg na Pustevny (góra i dół),

– wejście na Trubę w Stramberku,

– ubezpieczenie NNW i KL zagraniczne,

– opieka przewodnika – pilota wycieczek zagranicznych.

W celu zapoznania się z ofertą cenową lub rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl


© ORINOKO Art & Travel