KRÓLESTWO WOŁOSKIE

Największy i najbardziej znany w Czechach skansen Rożnov p. Radhoszczem, w którym poznajemy dalszą i bliższą historię Wolnych Pasterzy Wołoskich przybliży zwiedzającym naturalny, ale jakże przepiękny pejzaż jakiego wcześniej nie wiedzieli. Kolejną atrakcją jest wyciąg krzesełkowy, z którego udając się w stronę przełęczy w paśmie Radchoszcza, można zatrzymać się i zwiedzić  kompleks historycznych schronisk turystycznych XIX wieku. Po dotarciu na punkt widokowy, możliwość odpoczynku przy pysznej kawie z valaskim fragalem. Ale to nie koniec, malownicze miasteczko nazywane „Morawskim Betlejem” odsłoni widok na Bramę Morawska,  jak i również przeniesie podróżników w bajkowe miasteczko, które długo pozostanie w pamięci.


 

 

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA:
ZAPISY

PROGRAM:

ROŻNOV p. RADHOSZCZEM – MIASTECZKO WOŁOSKIE:

Odwiedzimy największy i najbardziej znany w Czechach skansen, w którym poznamy dalszą i bliższą historię Wolnych Pasterzy Wołoskich.
Czas na degustację słynnej kysylicy (we własnym zakresie)…

Wyciąg krzesełkowy na PUSTEVNY:

Słynna przełęcz w paśmie Radchoszcza (Beskid Śląsko – Morawski). Znajduje się tu kompleks historycznych schronisk turystycznych z końca XIX wieku. Lekkim spacerem górskim (1,5 km) dotrzemy do punktu widokowego i rzeźby słowiańskiego boga Radegasta, który dał nazwę najsłynniejszemu czeskiemu browarowi.
Krótka przerwa np. na kawę z valaskim fragalem 😉

STRAMBERK:

Malownicze miasteczko nazywane „Morawskim Betlejem”: spacer po bajkowym mieście, wejście na zamkową wieżę (Truba), widok na Bramę Morawską.
Czas na obiad lub kawę i spróbowanie słynnych stramberskich uszu! (ciasteczka cynamonowe).

 

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

– Przejazd autokarem klasy lux,

– opłaty drogowe i parkingowe,

– bilet wstępu do skansenu w Rożnovie p. Radhoszczem,

– bilet na wyciąg na Pustevny (góra i dół),

– wejście na Trubę w Stramberku,

– ubezpieczenie NNW i KL zagraniczne, opieka przewodnika – pilota wycieczek zagranicznych,

– bezpłatne miejsca dla wychowawców (1 na 15 osób)
i kierownika wycieczki.

W celu zapoznania się z ofertą cenową lub rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl


© ORINOKO Art & Travel