NADWIŚLAŃSKI PARK ETNOGRAFICZNY W WYGIEŁZOWIE

Zwiedzanie Skansenu, Dworu, Muzeum i Zamku w jeden dzień. Z Zamku z wyniosłej zamkowej wieży rozciąga się ku południowi daleki widok na okolice Zatora i Oświęcimia. Przy sprzyjającej pogodzie dojrzeć można odległe Beskidy: Żywiecki, Śląski i Mały.  Na terenie skansenu o powierzchni 5,3 ha znajduje się 25 cennych zabytków budownictwa drewnianego, nie licząc małej architektury. W malowniczym terenie znajdują się zagrody chłopskie z sadami i ogródkami kwiatowymi, obiekty związane z wiejską produkcją rzemieślniczą, kościół z dzwonnicą, zespół małomiasteczkowy i inne przykłady architektury wsi nadwiślańskiej.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
ZAPISY

Zwiedzanie skansenu – na terenie skansenu znajduje się 25 cennych zabytków budownictwa drewnianego, nie licząc małej architektury. W malowniczym terenie znajdują się zagrody chłopskie z sadami i ogródkami kwiatowymi, obiekty związane z wiejską produkcją rzemieślniczą, kościół z dzwonnicą, zespół małomiasteczkowy i inne przykłady architektury wsi nadwiślańskiej.

Lekcja muzealna – do wyboru spośród tematów: Łucznictwo; O pszczółce, co w ulu mieszka; Papier ręcznie czerpany; Nie święci garnki lepią; Od ziarna do chleba; Jak to z lnem było; Strój Krakowski, Na szkle malowane; Życie rodziny wiejskiej; Heraldyka i genealogia; Czerwone korale, Budownictwo ludowe

Dwór z Drogini

Zamek Lipowiec – wejście na wieżę widokową

Ognisko z pieczeniem kiełbasek na dolnym dziedzińcu

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

– Przejazd autokarem klasy lux,

– opłaty drogowe i parkingowe,

– bilety wstępu do skansenu + opłata za przewodnika,

– opłata za lekcję muzealną,

– bilet wstępu na Zamek,

– Lipowiec,

– opłata za rozpalenie ogniska i wypożyczenie kijów do smażenia kiełbasek,

– kiełbaski + chleb + ketchup i musztarda (napoje własne),

– opieka pilota – przewodnika przez cały czas trwania wycieczki,

– bezpłatne miejsca dla wychowawców (1 miejsce na 15 osób) i kierownika wycieczki.

W celu zapoznania się z ofertą cenową lub rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl


© ORINOKO Art & Travel