OŚWIĘCIM

Auschwitz-Birkenau to zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych. Do marca 1942 w obozie przeważali więźniowie narodowości polskiej, jednak przebywali tam również Niemcy, Czesi, jeńcy Radzieccy. W 1942 roku zaczęto kierować transporty Zydów z gett całej okupowanej Europy. Warunki do życia były tragiczne co do tej pory można tam zobaczyć. Jedyny obóz koncentracyjny znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Obecne kompleks jest przekształcony w muzeum i udostępniony dla zwiedzających.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
OPCJE DODATKOWE
ZAPISY

Zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau (ok. 3,5 godz.):

– zwiedzanie wystawy stałej oraz obiektów na terenie obozu macierzystego Auschwitz I;
– zwiedzanie najważniejszych obiektów poobozowych w obozie Auschwitz II-Birkenau: baraki więźniarskie, rampa wyładowcza, ruiny komór gazowych i krematoriów II lub III.

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

– Przejazd autokarem klasy lux,

– Opłaty drogowe i parkingowe,

– Ziedzanie muzeum – usługi lokalnych przewodników w muzeum,

– Wypożyczenie zestawów słuchawkowych,

– Bilet wstępu na projekcje filmową,

– Opieka pilota przez cały czas wycieczki,

– Bezpłatne miejsca dla wychowawców (1 miejsce na 15 osób) i kierownika wycieczki

Pszczyna: spacer po parku, pałac (z zewnątrz), czas wolny na Rynku.

Zagrody Żubrów w Pszczynie: 12 zł/os.

– Istnieje możliwość połączenia zwiedzania Oświęcimia ze zwiedzaniem Wadowic – rodzinnego miasta Jana Pawła II (bazylika, czas wolny): 25 zł/os.

W celu zapoznania się z ofertą cenową lub rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl


© ORINOKO Art & Travel