POZNAŃ

Zwiedzanie z przewodnikiem Poznańskiej Starówki pokażę nam gdzie miało miejsce Chrzest Polski, jak wygląda Stare Miasto, Zamek Królewski, bardzo ciekawe i pocieszające Poznańskie Koziołki, Barokowa Fara oraz Teatr Wielki. W Centrum Kultury Zamek posłuchamy o historii dawnej rezydencji, natomiast w Rogalowym Muzeum Poznania dowiemy się więcej o Poznaniu, jego tradycji, kultury z uwzględnieniem Rogali Świętomarcińskich. Wśród wielu naszych atrakcji znajduje się Laboratorium Wyobraźni które przede wszystkim nie pozwoli nam się nudzić i pobudzi naszą ciekawość świata.

 

 

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
ZAPISY

Zwiedzanie Poznańskiej Starówki z przewodnikiem: Ostrów Tumski (Katedra św. Piotra i Pawła – miejsce chrztu Polski (Złota Kaplica – sarkofagi Mieszka I i Bolesława Chrobrego), Stare Miasto (Stary Rynek, Ratusz, Zamek Królewski, Pałac Górków i Działyńskich (obiekty oglądamy z zewnątrz), Poznańskie Koziołki, Barokowa Fara, Teatr Wielki).

Centrum Kultury Zamek: bogatą historię dawnej rezydencji można poznać podczas zwiedzania zamku z przewodnikiem

Rogalowe Muzeum Poznania: żywe centrum poznańskich tradycji i kultury. W kameralnej, swobodnej atmosferze pokazów na żywo poznajemy lepiej Poznań, jego specyfikę, język oraz symbole, ze szczególnym uwzględnieniem Rogali Świętomarcińskich.

Brama Poznania – Centrum Historii Ostrowa Tumskiego: multimedialne centrum interpretacji dziedzictwa, które łączy opowieść o dziejach katedralnej wyspy, rozwoju miasta Poznania z narracją o początkach Państwa Polskiego.

Malta nad Jeziorem Maltańskim: część kulturalno – rozrywkowa Poznania mieszcząca m.in. stok narciarki, tor regatowy, park linowy etc. Przejazd kolejką wąskotorową do Nowego ZOO.

Nowe Zoo: drugi pod względem powierzchni ogród zoologiczny w Polsce, słynie z kolekcji ptaków drapieżnych oraz sów, która należy do jednej z najbogatszych w Europie.

ŠKODA AUTOLAB: zaawansowane technicznie i przyjazne Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa w Polsce. W każdej z 5 stref można skorzystać z interaktywnych eksponatów, doświadczyć wielu sytuacji drogowych i nauczyć się wiele
w kwestii bezpieczeństwa dobrze się przy tym bawiąc!

Laboratorium Wyobraźni: multimedialne centrum edukacyjne pozwalające na zdobycie wiedzy, zrozumienie otaczających nas zjawisk i pobudzenie ciekawości świata.

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

 

– Przejazd autokarem,

– 2 noclegi w pensjonacie/hostelu,

– 2 ciepłe obiadokolacje,

– 2 śniadania,

– wstępy do Centrum Kultury Zamek, Rogalowego Centrum Poznania, centrum Historii Ostrowa Tumskiego, Nowego Zoo wraz z dojazdem kolejką wąskotorową, Skoda AutoLab i Laboratorium Wyobraźni;

– bezpłatne miejsca dla wychowawców (1 na 15 uczestników) i kierownika wycieczki.

W celu zapoznania się z ofertą cenową lub rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl


© ORINOKO Art & Travel