RUDY

Wycieczka do Rud w Powiecie Raciborskim. Jednym z punktów wycieczki jest przejazd kolejką wąskotorową. Dostępna obecnie trasa wynosi 6 km, a my podczas naszej wycieczki pojedziemy 4 km odcinkiem. Największą atrakcją kolejki jest zabytkowa stacja w Rudach, w której możemy zobaczyć stare maszyny. W Rudach znajduje się również Pocysterski Zespół Klasztorno- Pałacowy, który posiada przepiękny park, do którego udamy się na spacer.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
OPCJE DODATKOWE
ZAPISY

– Zabytkowa stacja kolejki wąskotorowej:
• historia kolejki wąskotorowej
• zwiedzanie stacji
• przejazd kolejką na trasie Rudy – Stanica – Rudy

– Przypałacowe Założenie Ogrodowe – spacer po przyklasztornym
parku.

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

– Przejazd autokarem klasy lux,

– Opieka pilota i przewodnika przez cały czas trwania imprezy,

– Bilet na przejazd kolejką wąskotorową oraz zwiedzanie stacji.

– Godzinny pobyt w parku linowym Stacyjkowo: 15 zł/os.

– Pobyt w parku linowym Stacyjkowo wraz z dodatkowymi zajęciami (szkolenie z pierwszej pomocy; żywa lekcja historii średniowiecza lub II wojny światowej; ciepły posiłek): 20 – 35 zł/os. w zależności od wybranych opcji

– Warsztaty stacjonarne Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego– tematy: Formy ochrony przyrody; Gatunki rzadkie i chronione; Czy wiesz co jesz?; Rady na odpady; Życie w lesie – czyli las jako ekosystem; Woda źródłem życia na Ziemi”; Gwarki rudne – festyn edukacyjny; Zielona Wielkanoc; Ekologiczne spotkanie przy choince; Idea zrównoważonego rozwoju na przykładzie cystersów; Piękno stylowych ogrodów” – warsztaty prezentujące style ogrodów wielkoobszarowych połączone ze zwiedzaniem parku angielskiego w Rudach: 10 zł/os.

– Warsztaty terenowe Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego – tematy: Ornitofauna na tle ekosystemu rezerwatu „Łężczok”; Dymarki – warsztaty interdyscyplinarne; Nadrudzkie spotkania z historią; Krajobraz wokół nas; Ekopodchody; Zimowa szata PK CKKRW; Nasz Park – plener plastyczny; Rajdy
piesze/rowerowe doliną Rudy. Ścieżki dydaktyczne: Żywy Las, Ekosystemy PK, Łężczok, Przyroda Zimą: 15zł/os

W celu zapoznania się z ofertą cenową lub rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl


© ORINOKO Art & Travel