SANDOMIERZ – KAZIMIERZ DOLNY – PUŁAWY

Zwiedź z nami krainę Ojca Mateusza! Odkryj Sandomierz z innej perspektywy: przejdź się Wąwozem Królowej Jadwigi, którego pionowe ściany sięgają 10 metów; spójrz w dół z 30-metrowej Bramy Opatowskiej zapewniającej wspaniałą, dookolną panoramę. Z wieży zejdź w podziemia, by na ukrytej tam trasie turystycznej spotkać kata, a może nawet i duchy… Po wyjściu na powierzchnię zapraszamy na spacer po starówce.
Oprócz Sandomierza zwiedzimy także inne miejsca: Galicyjski Kazimierz Dolny, w którym czas się zatrzymał. Wciąż urzeka piękną starówką, ruinami zamku obronnego oraz spichlerzami. Istnieje możliwość także godzinnego rejsu statkiem po Wiśle. Zahaczymy także o Park Zdrojowy w Nałęczowie, gdzie można skosztować leczniczych wód mineralnych oraz znaleźć miłość życia przy Źródełku Miłości… Warto także zajrzeć do Pałacu Zamoyskich, m.in. dla wystawy socrealizmu. Pozostając w świecie zamków i pałaców polecamy także Pałac Czartoryskich w Puławach oraz przylegające do niego piękne ogrody…

Zapytaj o ofertę

PROGRAM RAMOWY
ŚWIADCZENIA
OPCJE DODATKOWE

– BARANÓW SANDOMIERSKI:

     – Zwiedzanie słynnego zamku Lubomirskich i spacer po ogrodzie

– SANDOMIERZ:

     – Wąwóz Królowej Jadwigi

     – Wejście na Bramę Opatowską

     – Turystyczna Trasa Podziemna

     – Czas wolny (ok. 1 h) na sandomierskim rynku

     – Spacer po starówce: ucho igielne, katedra, dom Długosza…

– KAZIMIERZ: 

     – Zwiedzanie: Duży i Mały Rynek, jatki żydowskie, wejście na basztę obronną i ruiny zamku obronnego, zabytkowe kamienice na starówce, stare spichlerze, Góra Trzech Krzyży, Fara (organy barokowe)

     – Czas wolny na starówce (ok. 1 h)

     – Rejs statkiem po Wiśle (1 h)

– NAŁĘCZÓW:

     – Zwiedzanie Parku Zdrojowego: pijalnia wody, źródełko miłości, pomnik Bolesława Prusa

– KOZŁÓWKA:

     – Pałac Zamoyskich i wystawa socrealizmu

– PUŁAWY:

     – spacer po parku Izabeli Czartoryskiej (pałac Czartoryskich, świątynia Sybilli,
domek gotycki – tylko z zewnątrz), oranżeria, schody angielskie

 

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

– Przejazd autokarem

– Opłaty drogowe i parkingowe

– 2 noclegi w pensjonacie (pokoje 2-3-4 osobowe z łazienkami) z obiadokolacjami i śniadaniami

– Realizacja programu podstawowego

– Opieka pilota – przewodnika przez cały czas imprezy

– Bilety wstępów do odwiedzanych obiektów: Baranów Sandomierski: zamek i ogród, Sandomierz: Brama Opatowska, Trasa Podziemna, Kazimierz: Góra Trzech Krzyży, ruiny zamku i baszta, rejs statkiem po Wiśle w Kazimierzu, palmiarnia i pijalnia wody w Nałęczowie, Kozłówka: Pałac Zamoyskich i wystawa socrealizmu

– Katedra w Sandomierzu

– Dom Długosza (Muzeum Diecezjalne) w Sandomierzu

– Zamek Krzyżtopór w Ujeździe

– Zwiedzanie Muzeum Czartoryskich w Puławach


© ORINOKO Art & Travel