ŚWIĘTO WINA NA MORAWACH

8-9.09.2018 (WEEKEND)

Przez Południowe Morawy przejeżdżamy zawsze jadąc do Wiednia, Włoch czy Chorwacji. Najwyższa pora zatrzymać się w nich na dłużej. Naszym oczom ukaże się kolorowy świat bajkowych miasteczek, romantycznych zamków, cudownych widoków i niekończących się winnic. Bo o ile Czechy kojarzą się najczęściej z piwem, to w Południowej części Moraw, w regionie zwanym „Czeskie Slovacko” wszyscy hodują winorośl i produkują wino. Ważne miejsce ma też śliwowica. Zresztą… ruszajmy i przekonajmy się 😉

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
ZAPISY

I dzień:

• Wyjazd według rozkładu: Rybnik: 6.15, Rydułtowy: 6.30, Racibórz: 7.00, Krzyżanowice: 7.15, Chałupki: 7.30.

• LEDNICE:
• zespół parkowo – pałacowy w stylu angielskim wpisany na listę UNESCO,
• XIX wieczna rezydencja Liechteinsteinów (zwiedzanie reprezentacyjnych komnat pałacowych),
• Ogród Europy, a w nim m.in. 60-metrowy minaret (najwyższy w Europie)

• VALTICE:
• barokowy zespół pałacowy z rozległym ogrodem (zwiedzanie z zewnątrz)
• Salon Win Republiki Czeskiej – prezentacja najlepszych czeskich win wraz z degustacją
• WIECZÓR W PIWNICZCE WINNEJ (zwiedzanie i degustacja 4 rodzajów win, następnie kolacja dwudaniowa + 0,5l wina do kolacji)

II dzień:

ZESPÓŁ PIWNICZEK WINNYCH w PLŽE /PETOV/: żywy rezerwat architektury ludowej: piwniczki winiarskie malowane w kolory „Czeskiego Slovacka” zdobione ludową ornamentyką. Możliwość degustacji i zakupów

PALAVSKIE VINOBRANIE – MIKULOV: zwiedzanie historycznego miasteczka oraz uczestnictwo w święcie morawskiego wina, a przede wszystkim świeżego Burčaka, którym żyje całe miasteczko. W czasie imprezy centrum wypełnia kilka scen, miasto zatapia się w muzyce, tańcach i wystawach, na starówce rozstawione są setki kramów, w których lany jest młody burčak i serwowane są wina z poprzednich roczników.

CENA: 425 zł/os.

Posiadacze karty „Klub Podróżnika Orinoko”: 395 zł/os.
Emeryci w wieku 60+: 410 zł/os.
Dzieci do lat 15 (z rodzicami): 350 zł/os.

BILETY płatne dodatkowo (nie ujęte w cenie imprezy, przekazywane pilotowi w autokarze): Lednice (komnaty reprezentacyjne), Salon Win Republiki Czeskiej w Valticach (degustacja 4 rodzajów białego wina i 2 rodzajów czerwonego wina), Mikulov – bilet wstępu na teren miasta zamknięty na całe Palavskie Vinobranie:

Dorośli: 650 CZK
Emeryci w wieku 60+: 600 CZK
Dzieci (nie degustują wina w Salonie Win): 450 CZK

ŚWIADCZENIA:
Przejazd autokarem klasy lux (video, klimatyzacja itp.), nocleg w hotelu Panon*** w Hodoninie (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami), śniadanie w hotelu (bufet), wieczór w piwniczce winnej (kieliszek domowej śliwowicy, degustacja 4 rodzajów win, kolacja dwudaniowa + 0,5l wina do kolacji), ubezpieczenie NNW i KL zagraniczne, opieka przewodnika – pilota wycieczek zagranicznych.

Zapisy przyjmujemy osobiście:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI: ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00

Pobierz ofertę w PDF: ŚWIĘTO WINA NA MORAWACH

Zapoznaj się z: OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA


© ORINOKO Art & Travel