SZLAKAMI BESKIDÓW OBÓZ WĘDROWNY

1 – 7.07.2019 (7 DNI)

Zamknij oczy i wyobraź sobie wieczory przy ognisku, dźwiękach gitary, ze śpiewem i ciepłą herbatą w ręku… Zapach lasu, delikatny szum drzew, grzejące przyjemnie słońce… Zapierające dech w piersi piękne widoki, relaks na górskich polanach, ucieczkę od cywilizacji…Pięknie, prawda? To wszystko przeżyjemy na obozie wędrownym w Gorcach, Pieninach i Beskidzie Sądeckim. Do tego codzienna wspólna wędrówka, gry i zabawy – słowem: nie będzie nudy! Masz między 15 a 19 lat, dobrą kondycję fizyczną (spokojnie, nie musisz biegać maratonów) i chcesz przeżyć przygodę? Ten obóz jest dla Ciebie!

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
WYPOSAŻENIE OBOWIĄZKOWE
ZAPISY

TRASA OBOZU:

I dzień:
Zbiórka uczestników w Raciborzu na Placu Długosza, przejazd do Nowego Targu, wspólne zakupy. Podejście z Kowańca na szczyt Turbacz – najwyższy punkt Gorców. Nocleg w Chatce ZHR Bene.

II dzień:
Z Bene ruszymy w kierunku Jaworzyny Kamienickiej i Gorca (wieża widokowa). Stamtąd zejdziemy na nocleg do Gorczańskiej Chaty nad Ochotnicą Górną.

III dzień:
Z Gorczańskiej Chaty zejdziemy do Ochotnicy Górnej, by uzupełnić zapasy. Stamtąd wejdziemy na Runek (nauka orientacji w terenie, wejście bez szlaku turystycznego). Dalej grzbietem przejdziemy na Lubań (wieża widokowa) oraz do bazy namiotowej umieszczonej pod szczytem, gdzie będziemy spali.

IV dzień:
Z bazy namiotowej ruszymy dalej Głównym Szlakiem Beskidzkim w kierunku Krościenka. Z doliny Dunajca wkroczymy w Beskid Sądecki, udając się na nocleg do Schroniska PTTK pod Bereśnikiem.

V dzień:
Z Bereśnika zejdziemy do Szczawnicy, z której wejdziemy na Palenicę, pierwsze ze wzniesień Pienin na naszej trasie. Głównym, widokowym grzbietem przejdziemy na Wysoką – najwyższy szczyt Pienin. Z Wysokiej zejdziemy do Bazy Namiotowej SKPB Łódź „Pod Wysoką”, gdzie spędzimy noc.

VI dzień:
Zejście do Jaworek wąwozem skalnym Homole. W Jaworkach zwiedzimy dawną cerkiew greckokatolicką. Następnie przez Dolinę Białej Wody, nieopodal bacówki prawdziwego bacy, wdrapiemy się na Przełęcz Rozdziela i dalej na nocleg do Chatki pod Niemcową.

VII dzień:
Powrót do domu nie musi oznaczać dnia w autobusie. Na pożegnanie z górami przejdziemy przez Wielki Rogacz, Radziejową i Prehybę do Szczawnicy, gdzie będzie na nas czekało coś pysznego! Powrót do Raciborza podstawionym busem.

CENA: 1350zł/os.

Posiadacze karty „Klubu Podróżnika Orinoko” / uczestnicy obozów „Adapciak” / rodzeństwa: 1300 zł/os.

 

ŚWIADCZENIA:

–  transport na miejsce startu i z mety przejścia;

–  noclegi (3 w chatkach studenckich, 2 na bazach namiotowych, 1 w schronisku PTTK);

–  wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji (posiłki oprócz noclegu w schronisku PTTK przygotowywane wspólnie przez uczestników obozu ze zrobionych wcześniej zakupów);

–  wykwalifikowana kadra wychowawców oraz przewodnika górskiego przez cały czas trwania obozu.

• JEDEN wygodny plecak, w który spakujesz się na tydzień oraz dopakujesz część robionych wspólnie zakupów (ok. 50 – 70 litrów), koniecznie z pokrowcem przeciwdeszczowym (czasem sprzedawane w zestawie, można także bez problemu dokupić osobno);

• Dobre buty trekkingowe, z membraną (nieprzemakalne) – koniecznie kupione co najmniej dwa miesiące wcześniej i ROZCHODZONE (chociażby zamiast kapci po domu);

• Menażka;

• Niezbędnik (turystyczne wersja łyżki, widelca, noża);

• Scyzoryk;

• Śpiwór – im lżejszy tym lepiej, na temperaturę komfortową może mieć w granicach 10-15°C;

• Nieprzemakalna kurtka przeciwdeszczowa (zalecana membrana minimum 5000 do 8000);

• Nakrycie głowy;

• Okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem;

• Zestaw czapka + ciepłe rękawiczki (wystarczy pół godziny marszu w chmurze, by stały się bezcenne);

• Latarka – czołówka + zapas baterii;

• Mile widziane: odzież termoaktywna (odzież bawełniana jest dużo cięższa i po spoceniu pozostawia uczucie przenikliwego zimna, a i po całym dniu „pachnie” dużo intensywniej), karimata, termos, apteczka (plastry, bandaż), mapa odwiedzanych grup górskich, kompas, bidon.

Zapisy na wyjazd przyjmujemy osobiście w biurze:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642.

Pobierz ofertę w PDF: OBOZ_WEDROWNY_SZLAKAMI_BESKIDOW_2019


© ORINOKO Art & Travel