TAJEMNICE GÓR WAŁBRZYSKICH

28-29.08.2021 (WEEKEND)

Tajemnicze Góry Wałbrzyskie odkryją przed nami swoje najciekawsze zakątki. Bardzo interesującym miejscem będzie Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie, gdzie zobaczymy światowej klasy architekturę, rzeźbę i malarstwo w 4 obiektach: Kościele Klasztornym, Mauzoleum Piastów Śląskich, Kościele Brackim, kaplicy Marii Magdaleny z repliką Grobu Pańskiego z Jerozolimy. Miejscem, którym zaciekawi każdego kierowcę będzie Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych- jedyne takie Muzeum w Polsce i Europie, w którym zobaczymy m.in.: samochody rajdowe, wyścigowe, motocykla także rzeczy osobiste polskich i zagranicznych zawodników, spaloną Celicę Krzysztofa Hołowczyca, osobiste pamiątki Macieja Wisławskiego, Roberta Kubicy, Macieja Szczepaniaka, Fernando Alonso i innych.  Na koniec pierwszego dnia zwiedzimy wybudowany na szczycie góry Choina Zamek Grodno. Drugiego dnia  udamy się piękną, łagodną trasą na szczyt góry Chełmiec, z którego roztacza się wspaniała panorama Sudetów. Na koniec zwiedzimy dwie atrakcje Wałbrzycha: Muzeum Porcelany, które posiada kolekcję ponad 10 000 obiektów porcelany, jak również Starą Kopalnię – największą atrakcję turystyki poprzemysłowej w Polsce.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
ZAPISY

I DZIEŃ
• POCYSTERSKIE OPACTWO W KRZESZOWIE: perełka baroku – zwiedzanie
z przewodnikiem trasy podstawowej składającej się z 4 obiektów.
• MUZEUM GÓRNICTWA I SPORTÓW MOTOROWYCH: jedyne w Polsce
i Europie muzeum założone przez pierwszego Polaka, który przejechał najdłuższą trasę Rajdu Paryż – Dakar. Muzeum znajduje się w kompleksie budynków pokopalnianych, wpisanych w rejestr zabytków pod nazwą „Szyb Teresa”.
• ZAMEK GRODNO w Zagórzu Śląskim: wybudowany na szczycie góry Choina- zwiedzanie z przewodnikiem muzeum zamkowego.

II DZIEŃ
• GÓRA CHEŁMIEC: ok. 1,5-godzinny spacer na najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich, z którego rozpościera się przepiękny widok na okoliczne szczyty Sudetów.
• MUZEUM PORCELANY W WAŁBRZYCHU: kolekcja ponad 10.000 obiektów porcelany śląskiej (w tym pochodzącej z fabryk wałbrzyskich) oraz historycznej porcelany z manufaktur i fabryk europejskich, jak również kolekcja polskiego malarstwa współczesnego
• STARA KOPALNIA (CENTRUM NAUKI I SZTUKI): największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w Polsce, mieszcząca się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego – 2 godzinne zwiedzanie z przewodnikiem.

CENA: 510 zł/os.

Klub Podróżnika Orinoko: 490 zł/os.
Emeryci 60+, karta Senior 60+: 500 zł/os.

ŚWIADCZENIA:

–  Przejazd autokarem klasy lux, opłaty drogowe i parkingowe,
– nocleg w pensjonacie Magda w Lasocinie (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami), ciepła kolacja, śniadanie,
– bilety wstępu do Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie, Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych, Starej Kopalni, Muzeum Porcelany, Zamku Grodno;
– obiad 2-daniowy 1 dnia;
– usługi przewodnickie w zwiedzanych obiektach,
– opieka pilota i przewodnika przez cały czas wycieczki
– składka na TFG i TFP

W obecnej sytuacji zapisy przyjmujemy na dwa sposoby:

1) W BIURZE; tak jak dotychczas

2) ZDALNIE; w takim wypadku prosimy najpierw o kontakt telefoniczny. Po podaniu przez Państwa danych do umowy – wyślemy do Państwa wypełnioną umowę (mailem), którą – po sprawdzeniu i zaakceptowaniu – odeślą Państwo do nas.

Wszelkich wyjaśnień udzielamy telefonicznie!

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642.

Pobierz ofertę w PDF: TAJEMNICE_GÓR_WAŁBRZYSKICH


© ORINOKO Art & Travel