WCZASY W CHORWACJI- HOTEL CENTINERA RESORT***

25.06 – 05.07.2021 (NOWY TERMIN)

Wakacje 2021 rozpoczniemy nad pięknym Adriatykiem, w Banjole pod Pulą. Nasza propozycja to połączenie wygodnego nadmorskiego wypoczynku z możliwością poznania najpiękniejszych miasteczek i zabytków pięknej Istrii. To wyjątkowa oferta w dobrej cenie!

Zapytaj o ofertę

OPIS IMPREZY
CENA I ŚWIADCZENIA
WYCIECZKI FAKULTATYWNE
ZAPISY

Banjole jest miejscowością oddaloną 8 km od centrum Medulinu, 8 km od parku przyrody Kamenjak, 8 km od centrum Puli. Można poczuć ciszę, spokój i wyjątkowo kameralny klimat tego miasteczka. Wytchnienie znajdą tu rodzice z dziećmi, osoby starsze oraz wszyscy ci, którzy pragną oddalić się od wielkomiejskiego zgiełku.

HOTEL CENTINERA RESORT*** umiejscowiony przy plaży w zatoce Centinera, w cieniu pięknego stuletniego lasu sosnowego, w spokojnej okolicy, idealnej na rodzinne wakacje. Do dyspozycji gości jest w nim: restauracja, darmowe Wi-Fi w miejscach ogólnodostępnych (restauracja, recepcja, lobby). Niewątpliwą zaletą jest restauracja działająca w formie otwartego bufetu. Pokoje 2-3 osobowe z możliwością dostawki posiadają pełny węzeł sanitarny , klimatyzację, telewizory z TV-sat, lodóweczki (mini bar) oraz telefony.

Sprawdź obiekt: Hotel Centinera

WYŻYWIENIE: śniadania i ciepłe obiadokolacje w formie smacznego
i zróżnicowanego bufetu (lane piwo, wino i soki – zawarte w cenie).

TRANSPORT: AUTOKAR klasy LUX (WC, klimatyzacja, TV, barek)

CENA: 2550 ZŁ/OS.

Posiadacze karty Klubu Podróżnika Orinoko: 2450 zł/os.
Emeryci 60+, karta Senior 60+ (UM Racibórz): 2500 zł/os.

Dzieci 0-5 lat ( dostawka w pokoju 2-os) 950 zł/os.
Dzieci 6 – 9 lat (dostawka w pokoju 2-os.): 1350 zł/os.
Dzieci 10-14 lat ( dostawka w pokoju 2-os). 1650 zł/os.
Dzieci 14 – 17 lat (dostawka w pokoju 2-os.): 2050 zł/os.

Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 450 zł/os.

ŚWIADCZENIA:

– przejazd autokarem klasy lux (WC, barek, TV),

– 8 noclegów w hotelu *** z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje)

– ubezpieczenie KL 10 000 EUR, NNW 2 000 EUR,

– opieka polskiego pilota przez cały czas pobytu

– turystyczny fundusz gwarancyjny

Podczas wczasów zaproponujemy naszym turystom wycieczki, absolutne „NAJ” (czyli to, co my sami uważamy za najbardziej wartościowe i najciekawsze)… Będą to:

1. Najpiękniejsze miasta Istrii (40 Euro + wstęp do bazyliki Eufrazjana)

Dusza Istrii to pamiątki po Rzymie, renesansowe weneckie kościoły, austrowęgierskie ratusze, rozległe winnice i gaje oliwne… Wycieczkę rozpoczniemy od największego na półwyspie Istri miasta – Puli. Zwiedzimy m.in. Amfteatr rzymski, który został zbudowany przez cesarza rzymskiego Wespazjana, który mógł pomieścić 23 tys. ludzi, a na jego terenie organizowane były walki gladiatorów oraz dzikich zwierząt. Obecnie jest on jednym z trzech najlepiej zachowanych amfteatrów Starożytnego Rzymu.

Drugim miejscem do którego się udamy będzie magiczny i przepiękny ROVINJ zwany także istryjską Wenecją. Poczujemy jego wąskie uliczki, zobaczymy dziesiątki pracowni artystów, zgubimy się wśród średniowiecznych kamienic i zwiedzimy kościół świętych Eufemii i Jerzego. W POREĆU odwiedzimy jedną z najstarszych katedr Europy tzw. bazylikę Eufrazjana wraz z jej słynnymi mozaikami sięgającymi historią VI wieku. Przekonamy się, że miasto pamięta samych Rzymian. Zatrzymamy się także na punkcie widokowym, z którego widać tzw. „ford Limski” – naturalny kanał wciskający się głęboko w ląd. Podczas wycieczki będzie okazja do kupienia świetnych serów i domowej rakije o wielu smakach…

2. Smaki Istrii: Labin, Grasciescie i wizyta w rodzinnej winnicy  (40 Euro)

Wycieczkę rozpoczniemy od miasteczka Labin – tętniące dawniej życiem miasto kupców, dziś magiczny choć pustawy rezerwat architektury weneckiej z przepięknymi widokami na morze i okoliczne góry. W średniowiecznym Graścieście przekonamy się jak piękne może być małe miasteczko z kamienia i w czym środkowa Istria przypomina Toskanię. Na zakończenie odwiedzimy zaprzyjaźnioną winnicę rodzinną, gdzie zapoznamy się z tajnikami jego produkcji, skosztujemy domowych specjałów (chleb, ser, prśut) i napijemy się rewelacyjnego wina (4 rodzaje) i rakije. Wrócimy weseli 🙂

3. Całodzienny rejs – FISH PICNIC (Cena: 35 Euro)

Wycieczkę rozpoczynamy z Puli (dojazd busem) skąd wypływamy na rejs i opływamy wyspy Brijunskie. Dopływamy do Fazany, gdzie cumujemy – jest możliwość kąpieli i spaceru po miasteczku (czas wolny na kawę i lody). Powrót na statek, gdzie serwowany będzie obiad (rybny, mięsny i wege) do tego wina i rakija. Powrót do portu około godziny 17.00.

Powyższe imprezy zorganizujemy dla Państwa sami. Będą prowadzone przez naszego pilota i przewodników lokalnych w języku polskim.

PROMOCJA: Przy zakupie wszystkich 3 wycieczek – cena tylko: 100 EUR !

5.07.2020 wyruszamy w drogę powrotną do Polski. Z Istrii wyjedziemy po śniadaniu, po drodze zatrzymamy się przy największej Jaskini w Europie (Postojna), którą będzie można zwiedzić (bilety wstępu płatne we własnym zakresie ok. 30 euro).

Zapisy na wyjazd przyjmujemy osobiście w biurze:

ORINOKO ART & TRAVEL

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

Pobierz ofertę PDF: WCZASY CHORWACJA ISTRIA


© ORINOKO Art & Travel