WIELICZKA + KRAKÓW

Wycieczka edukacyjna do Wieliczki i Krakowa. Do wyboru są 2 trasy turystyczne. Trasa Turystyczna, podczas, której schodzi się na wysokość 135 m pod ziemię, pokonuje się odległość 3 km. oraz Trasa Górnicza. Wybierając Trasę Górniczą każdy otrzymuje typowy ekwipunek górniczy. Podczas obu tras poznamy historię i tajemnice kopalni. Dowiemy się jak wyglądała praca górników, zobaczymy maszyny i narzędzia. Odwiedzimy kaplicę św. Kingi oraz zobaczymy solankowe jeziora. A w Krakowie udamy się na spacer po Starym Mieście.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
OPCJE DODATKOWE
ZAPISY

– KOPALNIA SOLI W WIELICZCE – do wyboru jedna
z tras:

1. „Trasa turystyczna” – czyli wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod
ziemię…
2. „Trasa górnicza” (nowość) – czyli… górniczy kask na głowie, na sobie wygodne robocze ubranie, w dłoniach specjalistyczny sprzęt. Na trasie 21 miejsc do zobaczenia, a każde z nich zapewni silne emocje i niezapomniane wrażenia. Miłośnicy ciekawych eskapad będą z pewnością mile zaskoczeni.
Uwaga: trasa górnicza jest dostępna dla osób powyżej 10 roku życia. Trasa nie łączy się z Trasą turystyczną i związanymi z nią komorami – m.in. kaplicą Św. Kingi.

– KRAKÓW: spacer i czas wolny na Starym Mieście lub jedna z opcji
dodatkowych

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

– Transport autokarem klasy lux (klimatyzacja, dvd),

– Opłaty drogowe i parkingowe,

– Bilet wstępu do kopalni soli w Wieliczce + usługa przewodnicka w kopalni,

– Towarzystwo pilota przez cały czas wycieczki,

– Bezpłatne miejsca dla wychowawców (1 miejsce na 15 osób) i kierownika wycieczki.

– Zwiedzanie Zamku Żupnego w Wieliczce: 10 zł/os.

– Krakowski Park Wodny: 27 zł/2h/os.

– Podziemia Krakowskiego Rynku (wystawa multimedialna): 20 zł/os.

– Kościół Mariacki (część z ołtarzem Wita Stwosza): 5 zł/os.

– Wejście na wieżę mariacką: 10 zł/os.

W celu zapoznania się z ofertą cenową lub rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl


© ORINOKO Art & Travel