WOKÓŁ BRAMY MORAWSKIEJ

25.05.2019 (SOBOTA) 

Zapierający dech w piersiach wyjazd wokół Bramy Morawskiej, z pewnością zachwyci nie jednego turystę. Odwiedzimy Lipnik nad Beczwą, miasto szczycące się najlepiej zachowanymi murami miejskimi i oryginalnym średniowiecznym układem urbanistycznym. Piękne barokowe fontanny, ogród medytacyjny św. Jakuba oraz zbraszowskie jaskinie aragonitowe są idealnym miejscem na zrobienie wyjątkowych zdjęć. Co ciekawe, stalagmity gejzerowe oraz kuliste nacieki aragonitowe przypominają… pączki, kto nie widział koniecznie musi zobaczyć! Na koniec, zwiedzimy Zamek Hukvaldy który stanowi jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych regionu, można powiedzieć, że duże zainteresowanie jest przebiegającym tam niegdyś szlakiem bursztynowym. Zapraszamy!

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
ZAPISY

PROGRAM:

LIPNIK NAD BECZWĄ: miasto szczycące się najlepiej zachowanymi murami miejskimi i oryginalnym średniowiecznym układem urbanistycznym. Spacer po historycznym centrum, m. in. renesansowy ratusz, barokowe fontanny, ogród medytacyjny św. Jakuba. Czas wolny na kawę.

ZBRASZOWSKIE JASKINIE ARAGONITOWE: najcieplejsze jaskinie w Czechach, w których przez cały rok panuje stała temperatura 14 °C. Gorąca woda mineralna wytryskuje tu z dużej głębokości, tworząc oryginalną szatę naciekową. Na trasie zobaczymy m. in. stalagmity gejzerowe oraz kuliste nacieki aragonitowe o kształcie przypominającym… pączki 🙂

ZAMEK HUKVALDY: częściowo odrestaurowane malownicze ruiny zamku (największe na Morawach) stanowią jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych regionu. Z zamkowej wieży rozpościera się malowniczy widok na pasmo Beskidu Śląsko-Morawskiego oraz Bramę Morawską, przez którą przebiegał niegdyś szlak bursztynowy.

Cena: 130zł/os. + 230 CZK/os.

Klub Podróżnika Orinoko: 110 zł/os. + 230 CZK/os.
Emeryci 60+, karta Senior 60+ UM Racibórz: 120 zł/os.  + 150 CZK/os.


Świadczenia:

– przejazd autokarem klasy lux,

– opłaty drogowe w Polsce i Czechach,

– bilety wstępu do Zbraszowskich Jaskiń Aragonitowych oraz na zamek Hukvaldy,

– ubezpieczenie zagraniczne KL 10 000 EUR i NNW 2 000 EUR,

– opieka doświadczonego przewodnika – pilota wycieczek zagranicznych przez cały czas wycieczki.

Zapisy na wyjazd przyjmujemy osobiście w biurze:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642.

Pobierz ofertę w PDF: WOKÓŁ BRAMY MORAWSKIEJ

 


© ORINOKO Art & Travel