ZABRZE- CZARNE SERCE ŚLĄSKA

SOBOTA (WIOSNA/LATO)

Wycieczkę rozpoczniemy od  zwiedzania kopalni węgla kamiennego. Jeszcze do niedawna najgłębiej położona trasa turystyczna w Europie. W kopalni Guido w Zabrzu możemy zwiedzać dwa poziomy wydobywcze: 170 m i 320 m. Do podziemi zjeżdża się autentyczną szolą. W kopalni poznamy pracę górników, zobaczymy stajnie końskie oraz dowiemy się o roli, jaką spełniały konie w górnictwie. Będziemy mieć również okazję zobaczyć ekspozycje maszyn górniczych. Na koniec czeka nas przejazd elektryczną kolejką podwieszaną. Kolejnym punktem programu będzie spacer po osiedlu robotniczym ZANDKA, gdzie poznamy historie śląskich familoków. Po drodze napotkamy jedyny w Europie dom ze stalowych płyt. Na naszej trasie znajdzie się również jedno z najbardziej unikatowych osiedli górniczych na Górnych Śląsku: „Osiedle Borsiga”. Ostatnim punktem naszej wycieczki będzie zwiedzanie Szybu Macieja z platformą widokową.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
ZAPISY

PROGRAM:

• KOPALNIA GUIDO: najgłębiej położona trasa turystyczna w Polsce! Zwiedzanie Kopalni rozpoczyna się zjazdem autentyczną sztolnią górniczą na 320 m pod ziemię.

• ZABRZE – OSIEDLE „ZANDKA”: spacer po osiedlu robotniczym, wybudowanym na początku XX wieku. Historia śląskich familoków.

• STALOWY DOM: jedyny taki w Europie dom ze stalowych płyt. Czy projekt uznaje się za udany?

• OSIEDLE BORSIGA: jedno z najbardziej unikatowych osiedli górniczych na Górnym Śląsku. Ok. 60 budynków na których historia górniczo – hutniczego regionu odcisnęłam swoje piętno.

• SZYB MACIEJ: zwiedzanie budynku po dawnej kopalni Concordia. Wejście na platformę widokową z widokiem na konurbację górnośląską. Wizyta w ciekawej restauracji Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”, by zakosztować śląskiego dziedzictwa.

CENA: 180 zł/os.

Emeryci 60+ 175 zł/os.

Klub Podróżnika Orinoko: 170 zł/os.

ŚWIADCZENIA:

– przejazd autobusem klasy lux,
– opłaty drogowe i parkingowe,
– bilety wstępu do Kopalni Guido, Szybu Maciej,
– opieka przewodnika oraz pilota przez cały czas podróży.

UWAGA: W obecnej sytuacji zapisy przyjmujemy na dwa sposoby:
1) W BIURZE; tak jak dotychczas
2) ZDALNIE; w takim wypadku prosimy najpierw o kontakt telefoniczny. Po podaniu przez Państwa danych do umowy – wyślemy do Państwa wypełnioną umowę (mailem), którą – po sprawdzeniu i zaakceptowaniu – odeślą Państwo do nas.Wszelkich wyjaśnień udzielamy telefonicznie!

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00

Pobierz ofertę: ZABRZE- CZARNE SERCE ŚLĄSKA


© ORINOKO Art & Travel