ZIEMIA RACIBORSKA – WYCIECZKA DLA MALUCHA

Ziemia Raciborska pełna jest ciekawych miejsc. Z chęcią pomożemy je odkryć najmłodszym zdobywcom! Proponujemy przygodę na stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach, eko-podchody w lasach Zespołu Parkowo – Pałacowego w Rudach, Muzeum Kowalstwa w Bieńkowicach oraz raciborską starówkę. Z pewnością żaden milusiński nie będzie się z nami nudził!

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
POBIERZ PROGRAM W PDF

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

Zabytkowa Stacja Kolejki Wąskotorowej w Rudach: zwiedzanie stacji z przewodnikiem, w czasie którego dzieci poznają jej historię, obejrzą ciekawe zabytki techniki oraz wejdą tam gdzie normalnie nie ma wstępu… Po zwiedzaniu przejazd kolejką wąskotorową w Rudach na odcinku do Stanicy (ok. 8 km, 40-45 minut).

– Do wyboru: Gra w eko-podchody w Parku Pałacowym w Rudach lub Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu: zwiedzanie Mini Zoo, Bajkowego Ogrodu, spacer alejkami Arboretum

Ognisko z pieczeniem kiełbasek

Muzeum Kowalstwa utworzone w Zabytkowej Kuźni w Bieńkowicach, które słynęły z kowalstwa. W latach międzywojennych było tu siedem kuźni, obecnie działają dwie. Eksponaty, związane z kowalskimi tradycjami, zgromadzone zostały w muzeum urządzonym przez Jana Sochę, potomka i imiennika założyciela pierwszej bieńkowickiej kuźni.

Racibórz: spacer na Rynek, czas na lody (we własnym zakresie uczestników).

Cena obejmuje:

– bilety wstępu do odwiedzanych miejsc: zwiedzanie stacji kolejki wąskotorowej, przejazd kolejką na trasie Rudy – Stanica – Rudy, Muzeum Kowalstwa

– ognisko z kiełbaskami

– obsługę pilota – przewodnika przez cały czas imprezy.


© ORINOKO Art & Travel