ZIEMIA RACIBORSKA – WYCIECZKA DLA MALUCHA

Ziemia Raciborska pełna jest ciekawych miejsc. Z chęcią pomożemy je odkryć najmłodszym zdobywcom! Proponujemy przygodę na stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach, eko-podchody w lasach Zespołu Parkowo – Pałacowego w Rudach, Muzeum Kowalstwa w Bieńkowicach oraz raciborską starówkę. Z pewnością żaden milusiński nie będzie się z nami nudził!

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
ZAPISY

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

Zabytkowa Stacja Kolejki Wąskotorowej w Rudach: zwiedzanie stacji z przewodnikiem, w czasie którego dzieci poznają jej historię, obejrzą ciekawe zabytki techniki oraz wejdą tam gdzie normalnie nie ma wstępu… Po zwiedzaniu przejazd kolejką wąskotorową w Rudach na odcinku do Stanicy (ok. 8 km, 40-45 minut).

– Do wyboru: Gra w eko-podchody w Parku Pałacowym w Rudach lub Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu: zwiedzanie Mini Zoo, Bajkowego Ogrodu, spacer alejkami Arboretum

Ognisko z pieczeniem kiełbasek

Muzeum Kowalstwa utworzone w Zabytkowej Kuźni w Bieńkowicach, które słynęły z kowalstwa. W latach międzywojennych było tu siedem kuźni, obecnie działają dwie. Eksponaty, związane z kowalskimi tradycjami, zgromadzone zostały w muzeum urządzonym przez Jana Sochę, potomka i imiennika założyciela pierwszej bieńkowickiej kuźni.

Racibórz: spacer na Rynek, czas na lody (we własnym zakresie uczestników).

 

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

Cena obejmuje:

– bilety wstępu do odwiedzanych miejsc: zwiedzanie stacji kolejki wąskotorowej, przejazd kolejką na trasie Rudy – Stanica – Rudy, Muzeum Kowalstwa

– ognisko z kiełbaskami

– obsługę pilota – przewodnika przez cały czas imprezy.

W celu zapoznania się z ofertą cenową lub rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl


© ORINOKO Art & Travel