ZIEMIA ŚWIĘTA – PIELGRZYMKA

29.11 – 06.12.2020 (8 dni, 6 noclegów)

Każdy człowiek, który ma taką możliwość, powinien choć raz w życiu udać się do Ziemi Świętej. Po to, by poznać korzenie swojej kultury oraz wiary chrześcijańskiej, skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością oraz zobaczyć miejsca, w których narodził się, żył, nauczał i umarł Jezus Chrystus. Ale także po to, by przekonać się jak piękne, choć zarazem trudne jest współistnienie obok siebie Chrześcijaństwa, Judaizmu i Islamu. Fascynujący jest też obraz samego Państwa Izrael, razem z jego wielokulturowością oraz mnogością narodów, problemów, zawiłości i tajemnic. Wielką atrakcją tej wyprawy jest również bliskowschodnia przyroda: malownicze pustynie, kamienne wąwozy, wyjątkowe Morze Martwe, w którym zażyjemy kąpieli oraz… egzotyczne owoce, które będziemy kosztować.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
INFORMACJE PRAKTYCZNE
ZAPISY

PROGRAM WYJAZDU:

Dzień I: Przejazd na lotnisko, przelot z Krakowa do Izraela
Zbiórka, przejazd na lotnisko (Kraków), przelot do Tel Avivu. Po wylądowaniu spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Tel Avivu. Spacer po uliczkach Starej Jaffy. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień II: JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON
Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster, kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Odwiedziny sierocińca polskich sióstr Elżbietanek. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień III: BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM
Śniadanie. Zwiedzanie Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św.Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Przejazd do Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa (najstarszy czynny kościół na świecie), Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – miejsce gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dla chętnych wycieczka „Jerozolima nocą” (25 USD/os.): W programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

Dzień IV: WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA
Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora (możliwość wjazdu kolejką linową na Górę Kuszenia do Klasztoru Kuszenia – 15 USD/os.).

Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie: – 417 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud – możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzece Jordan Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień V: JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA
Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień VI: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA – KAFARNAUM – GÓRA TABOR
Śniadanie. Przejazd nad Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem
i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os.).Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw. szerut taxi) na górę Tabor. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień VII: – NAZARET- KANA – HAJFA – CEZAREA – ODLOT
Śniadanie. Następnie zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej – podziwianie wspaniale zachowanego akweduktu z czasów rzymskich. Przejazd na lotnisko. Wylot z Tel Avivu w godzinach późnowieczornych.

CENA: 3500+ 100 USD (płatne na miejscu)

Posiadacze karty Klubu Podróżnika Orinoko: 3400 zł/os. + 100 USD

ŚWIADCZENIA:

– Przeloty bezpośrednie (Polskie Linie Lotnicze LOT) na trasie Kraków – Tel Aviv – Kraków,

– przejazd z Raciborza na lotnisko oraz z powrotem + przejazdy klimatyzowanym autokarem w Izraelu,

– polskojęzyczny przewodnik w Izraelu,

– polskojęzyczny pilot obecny przez całą imprezę,

– 6 noclegów w hotelach klasy 3* (pokoje 2-3 osobowe z łazienką),

– 6 śniadań,

– 6 ciepłych obiadokolacji,

– wszystkie wstępy płatne do obiektów podanych w programie (imprezy i atrakcje dodatkowe – płatne na miejscu),

– taksówki na Górę Tabor,

– prom po Jeziorze Galilejskim,

– codzienne msze święte,

– ubezpieczenie turystyczne NNW i KL,

– opieka osoby duchownej na całej trasie.

 

CENA NIE OBEJMUJE:

– dopłaty do pokoju jednoosobowego (700 zł),

– napojów do posiłków wieczornych (piwo, wino, coca-cola etc.),

– opcji fakultatywnych opisanych w programie („Jerozolima nocą”, wjazd kolejka na „Górę Kuszenia”, degustacja ryby Św. Piotra),

– pamiątek, wydatków osobistych itp.

 

Pilot: uczestnicy imprezy objęci są opieką polskiego pilota. Jest on z grupą w czasie przejazdu i przez cały okres pobytu. Pilot kieruje imprezą, kwateruje etc.

Paszport i wiza: dla Polaków nie są wymagane wizy. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Izraelem posługując się paszportem.

Czas lokalny: UTC +2, w okresie letnim w Izraelu jest +1 godzina względem czasu w Polsce.

Język: hebrajski; można porozumieć się po angielsku, często po rosyjsku. Czasami można także porozumieć się po polsku.

Napięcie elektryczne: 230 V. Gniazdka elektryczne takie same jak w Polsce.

Waluta: szekel izraelski (ILS), 1 ILS= ok. 1,1 PLN. Na miejscu praktycznie niemożliwa jest wymiana w kantorach złotówek na szekle. Najczęściej wymieniane są USD i EUR. Na terytorium Palestyny w powszechnym użyciu są dolary amerykańskie.

Zapisy przyjmujemy osobiście:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI: ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00

Pobierz ofertę w PDF: ZIEMIA_SWIETA_2020

Zapoznaj się z:  OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA


© ORINOKO Art & Travel