Główna  /  Wycieczki objazdowe  /  Zagraniczne

KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA

Kuba / --- / Havana

KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA

3 OSTATNIE MIEJSCA!

HIT SEZONU

Profil: aktywne, dla dorosłych, indywidualni, nowość, odpoczynek, wycieczka, Wycieczki objazdowe, wyprawy, zagraniczne, zwiedzanie

Cena: 11 500 zł

Rezerwuj Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 32 740 92 00
  • kom. 515 739 642 wycieczki, wczasy
  • kom. 786 805 916 wycieczki szkolne, grupy min. 15-os.

Opis:

DZIEŃ I
Przejazd w godzinach rannych na lotnisko w Wiedniu, przelot do Havany z przesiadką w Paryżu. Odbiór grupy przez przewodnika i zakwaterowanie w casas particulares, czyli kubańskich kwaterach. Obiadokolacja na miejscu.

 

DZIEŃ II    Havana cz.I
Przygodę w stolicy Kuby rozpoczniemy od godzinnej przejażdżki starymi amerykańskimi samochodami. Spacer po centrum, gdzie zobaczymy zachwycające Stare Miasto (UNESCO); obejdziemy Kapitol, zobaczymy cztery główne Place Starej Havany i zajrzymy na tzw. piąty plac, który jeszcze nie jest oazą turystyczną, a także do wnętrz najstarszych aptek i państwowych sklepów. Na koniec dnia niespodzianka -  koncert  najsłynniejszej kubańskiej grupy– Buena Vista Social Club.

 

DZIEŃ III    Havana cz.II
Muzeum Fusterlandi, czyli osiedle całe w ceramice. Następnie udamy się do willi, w której żył i tworzył Ernest Hemingway, gdzie spróbujemy ulubionego drinka „Papy” – Guarapo. Czas na zakupy w porcie, gdzie można w atrakcyjnych cenach kupić pamiątki sprzedawane przez lokalnych artystów. Wcześniej jednak zrobimy przystanek w jednym z piękniejszych budynków Hawany, znanego z filmu nominowanego do Oscara „Fresa y chocolate”. Czas wolny na spacer po Havanie. Wieczorem proponujemy wyjście na mafijnego drinka.Chętne osoby mogą zostać na pokazie bajecznie kolorowej rewii Cabaret Parisien (płatne dodatkowo).

 

DZIEŃ IV    Soroa, Viñales
Ogrody orchidei w Soroa, które znajdują się w paśmie górskim Sierra del Rosario i są rezerwatem biosfery (UNESCO). Następnie przejazd do jednego z najpiękniejszych miejsc na Karaibach – Doliny Viñales i zakwaterowanie w casas particulares. Dla chętnych wycieczka fakultatywna: przejażdżka konna po bajkowych  przyrodniczych terenach doliny, gdzie zobaczymy m.in. jak wyrabia się  cygara i uprawiana jest kubańska kawa. Kolacja o zachodzie słońca z malowniczym widokiem na perełkę Kuby - Doliny Viñales.


DZIEŃ V    Cayo Jutias
Cayo Jutias – rajska plaża na Kubie. Całodzienna wyprawa i błogi odpoczynek na małej wyspie koralowej z niebiańsko błękitno- turkusową wodą oraz delikatnym i nieskazitelnie białym piaskiem,  w pełnym słońcu i kameralnym gronie. Obiadokolacja w restauracji. Wieczorem zaproponujemy dla chętnych wyjście, aby potańczyć i posłuchać wspaniałej kubańskiej muzyki.

 

DZIEŃ VI    Viñales, Zatoka Świń
Cueva del Indio, czyli jaskinia, w której zamieszkiwali Indianie. Popłyniemy podziemną rzeką by podziwiać korytarze jaskini i wypatrywać nietoperzy. Następnie udamy się do kolejnego wspaniałego miejsca otoczonego górami mogotes, by zobaczyć jakie malowidło zażyczył sobie mieć na skałach sam Fidel Castro. Na koniec pojedziemy do Zatoki Świń, do miejscowości Playa Giron. Obiadokolację zjemy w restauracji rybaka w Playa Larga.

 

DZIEŃ VII    Półwysep Zapata
Półwysep Zapata (rezerwat biosfery UNESCO), gdzie zobaczymy wiecznie zielone lasy tropikalne, pokłady torfu i bagniska. Dzień rozpoczniemy wcześnie, ponieważ udamy się się na obserwację flamingów! Następnie odwiedzimy fermę krokodyli, a być może będzie okazja do degustacji krokodyla prosto z talerza. Kolejnym punktem programu będzie turystyczna wioska Guama, wzorowana na wioskach indiańskich, w której zobaczymy bambusowe domki na palach. Do wioski popłyniemy motorówkami przez niezwykle malownicze tereny. Dla chętnych będzie możliwość wskoczenia do magicznej groty ryb – Cueva de los Peces, która ma 70 metrów głębokości! Obiadokolacja będzie obfita w ryby prosto z morza, przygotowana przez gospodarzy.

 

DZIEŃ VIII    El Nicho Trinidad
Cienfuegos (UNESCO), gdzie zobaczymy kolonialne miasto urządzone na wzór Paryża. Podziwiać też będziemy willową dzielnicę Punta Gorda, w której Amerykanie – uciekając przed rządami Fidela Castro – zostawili najpiękniejsze domy na całej Kubie. W ciągu dnia pojedziemy zobaczyć wodospad El Nicho i zażyć rześkiej kąpieli. Przejazd do Trinidad (UNESCO), gdzie zobaczymy warsztat ceramiczny. Zakwaterowanie w casas particulares,  a wieczorem dla chętnych wybierzemy się posłuchać muzyki na żywo i zatańczyć salsę z Kubańczykami!


DZIEŃ IX    Trinidad
Spacer po centrum Trinadu.  Chętni mogą wejść na wieżę widokową, by podziwiać czerwone dachy miasta i widok na morze karaibskie. Po zwiedzaniu coś dla miłośników tańca -  lekcja salsy. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie Trinidadu. Jeżeli będzie upał, to chętni mogą udać się na plażę obok Trinidadu –Playa Ancon. Natomiast wieczorem tańce na słynnych schodach Trinidadu na fieście.

 

DZIEŃ X    Trinidad, Dolina Młynów Cukrowych
Dolina Młynów Cukrowych, czyli Valle de Los Ingenios (UNESCO), gdzie poznamy historię ówczesnego „białego złota”, a chętni wejdą na 44-metrową wieżę. Kolejnym miastem, które odwiedzimy będzie Santa Clara, czyli najbardziej opozycyjne miasto na Kubie. Zobaczymy tu mauzoleum i muzeum Che Guevary, pociąg który wykoleił argentyński rewolucjonista oraz jego pomnik z przykuwającymi uwagę detalami. Przejazd na wybrzeże Kuby na odpoczynek. W drodze do hotelu przystanek w najstarszej kubańskiej kawiarni. 

 

DZIEŃ XI – XIV    Cayo Santa Maria
Czas pożegnać rodzinne casas particulares i rozpocząć 4 – dniowy wypoczynek w niesamowitym hotelu (5* all inclusive), w którym będą czekać świetnie wyposażone bary z alkoholami z całego
świata oraz 24-godzinne wyżywienie. Podczas wspaniałego relaksu na plaży do dyspozycji gości będą takie atrakcje jak: bezsilnikowe katamarany, kajaki, rowerki wodne. Natomiast wieczory codziennie będą tętnić życiem kubańskim, poprzez muzykę, tańce i występy lokalnych grup artystycznych.


DZIEŃ XV    
Wyjazd z Cayo Santa Maria i transfer na lotnisko. Wylot w godzinach wieczornych z Havany do Paryża.

 

DZIEŃ XVI
Przylot na lotnisko do Paryża i wylot do Wiednia. 


DZIEŃ XVII
Przyjazd do Raciborza w godzinach porannych.

W cenie:

- bilety lotnicze na trasie Wiedeń - Paryż - Havana oraz Havana - Paryż - Wiedeń,
- ubezpieczenie zagraniczne Uniqa Travel XLarge Świat KL 50 000 EUR i NNW 4 000 EUR,
- składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy,
- wiza turystyczna na Kubę,
- transport komfortowym, klimatyzowanym busem lub autobusem na miejscu,
- opieka pilota przez cały czas wycieczki,
- 9 noclegów w casas particulares (zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, pokój 1-osobowy za dopłatą),
- 9 śniadań serwowanych w casas particulares,
- 5 noclegów w hotelu Dhawa 5* na Cayo Santa Maria z wyżywieniem all inclusive (zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, pokój 1- osobowy za dopłatą).

Uwagi:

Cena uczestnictwa nie obejmuje:

- 8 obiadokolacji w restauracjach,
- biletów wstępu i wszystkich atrakcji zawartych w programie: koncert Buena Vista Social Club, godzinny przejazd klasycznymi amerykańskimi kabrioletami po Hawanie, fabryka rumu w Hawanie, Muzeum Hemingwaya – Finca Vigia, wizyta w Fusterlandii, ogród orchidei w Soroa, zwiedzanie łodzią jaskini Cueva del Indio, mural de la Prehistoria, wyjazd na Cayo Jutias na plażowanie, zwiedzanie Półwyspu Zapata, zwiedzanie farmy krokodyli, zwiedzanie rekonstrukcji indiańskiej wioski Guama? łodzią motorową, Cueva de los Peces – pływanie w magicznej grocie ryb, lekcja salsy w Trinidadzie, wizyta w warsztacie ceramiki w Trinidadzie, wizyta w Dolinie Młynów Cukrowych, wycieczka nad wodospad El Nicho, muzeum Che Guevary w Santa Clara, Tren Blindado,
- opieka polskojęzycznego przewodnika.

Koszt wymienionych świadczeń wynosi 800 EUR/os. płatnych pilotowi wycieczki na miejscu w dniu przyjazdu.
 

CENA NIE UWZGLĘDNIA:

- Trasportu na lotnisko do Wiednia i z powrotem - możliwość wynajęcia busa w cenie ok. 350 zł - 400 zł/os. za oba przejazdy łącznie w przypadku grupy min. 10 osób.

- Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 1050 zł.

- Napiwków, własnych wydatków, wyżywienina nie ujętego w programie.

 

Uczestnicy imprezy będą mieli możliwość skorzystania z opcji fakultatywnych opisanych w programie:
  • Zwiedzanie konne Doliny Vinales połączone z degustacją cygar (ok. 4h.): 20 EUR/os.
  • Wejścia na wieże widokowe w Trinidadzie i Dolinie Młynów Cukrowych: 1-2 EUR/os.
  • Wyjście dla chętnych na Rewię Cabaretu Parisien w Hotelu Nacional, jeśli będzie rewia tego dnia: 40 EUR/os.

 

 

Przelot liniami Air France na trasie Wiedeń - Paryż - Havana oraz Havana - Paryż - Wiedeń

Godziny lotów:
 

Wylot:
8.03.2024  godz. 11.55 Wiedeń – godz. 14.00 Paryż

8.03.2024 godz. 16.10 Paryż - godz. 20.30 Havana

 

Powrót:
22.03.2024 godz. 23.50 Havana - 23.03.2024 godz. 13.55 Paryż

23.03.2024 godz. 21.00 Paryż - godz. 22.55 Wiedeń

Godziny lotów mogą ulec zmianie.

 

Bagaż podręczny:
1 sztuka do 8 kg i maks.wymiarach  55 x 40 x 23 cm (wys. x szer. x gł.)

 

Bagaż rejestrowany:

1 sztuka do 23 kg  suma trzech wymiarów (wys. x szer. x gl.) do 158 cm

 

Minimalną ilość uczestników Organizator ustala na 15 osób - zapisy prowadzone są do 2.01.2024. W przypadku nie zebrania minimalnej ilości uczestników we wskazanym temrinie impreza zostanie odwołana.

 

Organizator informuje, iż podczas trwania imprezy turystycznej brak jest udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej (szczegółowa informacja udzielana jest w biurze Organizatora).

Plan:

Galeria:

KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/1
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/2
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/3
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/4
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/5
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/6
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/7
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/8
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/9
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/10
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/11
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/12
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/13
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/14
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/15
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/16
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/17
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/18
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/19
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/20
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/21
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/22
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/23
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/24
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/25
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/26
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/27
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/28
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/29
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/30
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/31
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/32
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/33
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/34
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/35
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/36
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/37
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/38
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/39
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/40
KUBA: KARAIBSKA PRZYGODA/41

Terminy

08.03 pt. - 24.03.2024 nd. / 17 dni
Transport: lotnisko - VIE
Vienna
X
samolot Viennai
Pokój: TWIN Kod pokoju: TWIN
Opis: (2-os. z osobnymi łóżkami) X
opis pokojui
Wyżywienie: HB (śniadania i obiadokolacje)
11 500 zł / os. wybierz
08.03 pt. - 24.03.2024 nd. / 17 dni
Transport: lotnisko - VIE
Vienna
X
samolot Viennai
Pokój: SGL Kod pokoju: SGL
Opis: (1-osobowy) X
opis pokojui
Wyżywienie: HB (śniadania i obiadokolacje)
12 550 zł / os. wybierz
1
z   1

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...