ART – CAMP „JURA”

19-28.07.2021  (10 dni)

ART CAMP to obóz dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat, chcących spędzić wakacje w sposób aktywny, twórczy i kreatywny, ceniących kontakt z naturą jurajską.Na naszym obozie będziemy łączyć dwa elementy: twórczą pracę artystyczną w towarzystwie profesjonalnych instruktorów oraz prawdziwą aktywną przygodę i poznawanie jurajskiej przyrody.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
KADRA
CENA I ŚWIADCZENIA
ZAPISY

Podczas obozu odwiedzimy wiele interesujących miejsc:

•  Ojcowski Park Narodowy: Zamek w Pieskowej Skale (z zewnątrz), gdzie poznamy jego długą historię i spojrzymy na Dolinę Prądnika z lotu ptaka, po czym oglądniemy Maczugę Herkulesa, a w Ojcowie, idąc pomiędzy malowniczymi skałkami odwiedzimy Grotę Łokietka, wąwóz Ciasne Skałki, wejdziemy na Górę Chełmową oraz zwiedzimy Muzeum Przyrodnicze!

• Zamek Ogrodzieniec– największy i najbardziej znany obiekt zamkowy na Śląsku, a także najpopularniejszy ze wszystkich zamków na Szlaku Orlich Gniazd.

• Gród na Górze Birów– to prawdziwa gratka dla miłośników historii i poszukiwaczy śladów przeszłości. W masywie ostańca, na którym usytuowano drewniane grodzisko, znajdują się liczne jaskinie, dawniej zamieszkiwane przez naszych praprzodków. Poznamy także życie ludzi w okresie wczesnego średniowiecza.

• Jaskinia Głęboka– największa znana aktualnie podziemna forma krasowa rezerwatu przyrody „Góra Zborów” (zwiedzanie trasy turystycznej)

Weźmiemy także udział w LETNIM KULIGU – przejażdżce konnym zaprzęgiem po pięknych i ciekawych zakątkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej zakończoną ogniskiem z kiełbaską.

PROGRAM WYJŚĆ BĘDZIE DOSTOSOWANY DO AKTUALNYCH WYTYCZNYCH GIS

Odbędziemy wiele spacerów i pieszych wędrówek…
Wśród naszych celów znajdą się m.in.Góra Zborów, pustynia Błędowska, lasy jurajskie. Wszystkie wycieczki będą dostosowane do kondycji grupy oraz panujących warunków.

Gdzie będziemy spali?

W Centrum Turystyki Aktywnej w miejscowości Żelazko, w pięknie położonym otoczeniu lasu i skałek, zaledwie 5 km od Zamku w Ogrodzieńcu. Tereny w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka stwarzają doskonałe możliwości do aktywnego wypoczynku. W pobliżu lasy, skały, jaskinie, zamki, atrakcyjne szlaki turystyczne. Obiekt posiada pokoje 4, 6 i 8 osobowe z łóżkami piętrowymi z pełnym węzłem sanitarnym (młodsi),  jak również pokoje z łazienką na korytarzu (starsi). Na miejscu znajduje się stołówka, w której serwowane są domowe posiłki z regionalnych produktów.
W obiekcie znajdują się również świetlica, stół do ping ponga, miejsce do grillowania, duża przestrzeń zielona.

Skanetka (Aneta Skórnicka) – edukator z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, ilustrator, podróżnik. Rysuje wszędzie. Zajmuje się wykorzystaniem rysunku w biznesie, edukacji i życiu codziennym (notatki wielkoformatowe podczas wydarzeń, szkolenia z myślenia wizualnego, ilustracja i grafika), tworzeniem materiałów dydaktycznych oraz rozwijaniem metod i form pracy z dziećmi, które wspierają i rozwijają kreatywne myślenie i działanie. Uważa, że dzieci są najlepszymi nauczycielami I często czerpie od nich inspirację. Posługuje się płynnie językiem hiszpańskim, francuskim i angielskim, a w środowisku międzykulturowym czuje się jak ryba w wodzie.

Magdalena Makosz – zawodowy choreograf i pedagog. Swoje dyplomy uzyskała w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Od lat związana z tańcem i teatrem. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą tworząc choreografie i reżyserując spektakle. Atutem Magdy jest wszechstronność oraz energia, którą dzieli się ze swoimi podopiecznymi na zajęciach.Taniec kreatywny z elementami teatru – warsztaty jakie Magda poprowadzi na tegorocznym obozie to połączenie tańca i teatru. To rozwijanie świadomości ruchowej, wyobraźni przestrzennej oraz kreatywności uczestników zajęć.

CENA: 1850 zł/os.

Posiadacze karty „Klubu Podróżnika Orinoko” / Rodzeństwa: 1800 zł/os.

ŚWIADCZENIA:

-przejazd do i z Żelazka;
-przejazdy na wycieczki lokalne;
– 9 noclegów w pensjonacie (pokoje z łazienkami, jak również łazienką na korytarzu), śniadania, obiady i kolacje;
– wstępy do wszystkich wskazanych w programie obiektów
– materiały do warsztatów;
– opieka instruktora wspinaczkowego;
– gra terenowa na orientację;
– kulig z prowiantem;
– opieka kierownika obozu – przewodnika beskidzkiego (pilota) przez cały czas wycieczki;
– opieka wychowawców;
– realizacja programu podstawowego.

UWAGA: W obecnej sytuacji zapisy przyjmujemy na dwa sposoby:

1) W BIURZE; tak jak dotychczas

2) ZDALNIE; w takim wypadku prosimy najpierw o kontakt telefoniczny. Po podaniu przez Państwa danych do umowy – wyślemy do Państwa wypełnioną umowę (mailem), którą – po sprawdzeniu i zaakceptowaniu – odeślą Państwo do nas.Wszelkich wyjaśnień udzielamy telefonicznie!

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00

POBIERZ OFERTĘ W PDF: obóz_jura_2021


© ORINOKO Art & Travel