GRUZJA – GÓRY TUSZETII I WASZLOWANI

26.07-3.08.2022 (9 dni)

Przeżyj z nami przygodę życia. Odwiedź Gruzję nieznaną. Zejdziemy z turystycznych szlaków, by poznać autentyczną Gruzję. Wybierzemy się nieznanymi wycieczkowiczom ścieżkami do miejsc, w których doświadczymy prawdziwej magii jednego z najpiękniejszych krajów świata.Będziemy też pić wyborne wina i przeżyjemy tradycyjną „suprę” (ucztę). Impreza typu exclusive, w małej, kameralnej grupie… 

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
ZAPISY

DZIEŃ I

Zebranie grupy w Warszawie, nocny przelot do Tbilisi ok. 3.45 godz.

DZIEŃ II

Przylot do Tbilisi (ok. godz. 4.05 czasu gruzińskiego), spotkanie z pilotem Tamada Tour, transfer z lotniska do Telawi, stolicy regionu Kachetii. Śniadanie na trasie. Przejazd do miejscowości Kvemo Alvani, skąd ruszymy przez przełęcz Abano (2926 m n.p.m.) do wioski Omalo w trudno dostępnym regionie Tuszetii (pokonanie trasy 72 km zajmie ok. 3,5 godz.). Przyjazd do Omalo, zakwaterowanie w guesthousie. Odpoczynek. Dla chętnych lekki trekking i zwiedzanie okolicy. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III

Śniadanie. Wycieczka do historycznej osady Dartlo, trekking w okolicy. Powrót do Omalo. Dla chętnych rajd konny (za dodatkową opłatą). Obiadokolacja i nocleg w guesthousie.

DZIEŃ IV

Śniadanie. Całodzienny trekking w Tuszetii. Dla chętnych rajd konny (za dodatkową opłatą). Obiadokolacja i nocleg w guesthousie.

DZIEŃ V

Śniadanie. Pożegnanie z Tuszetią, powrót przez przełęcz Abano na niziny regionu Kachetii, słynącego z produkcji wina. Przyjazd do miasta Signaghi – położone na wysokiej górze, otoczone murami obronnymi i licznymi basztami, stanowi znakomity punkt widokowy. W Signaghi zwiedzimy oddział Muzeum Narodowego ze wspaniałymi kolekcjami malarstwa gruzińskiego prymitywisty Niko Pirosmanashvilego (znanego z piosenki Ałły Pugaczowej „Milion purpurowych róż”) oraz misternych rzeźb sprzed 5000 lat! Nieopodal miasta zajrzymy też do żeńskiego klasztoru w Bodbe (IX–XVII w.), gdzie jest pochowana św. Nino, mniszka z Kapadocji, która zainicjowała chrystianizację Gruzji. Przejazd na obiadokolację z degustacją znakomitych domowych win u niesamowitego winiarza Avtantila w wiosce Zemo Magharo. Zabawa na świeżym powietrzu, wspólne przygotowanie posiłków. Nocleg w guesthousie w Telavi.

DZIEŃ VI

Śniadanie. Całodniowa wycieczka autami terenowymi do Parku Narodowego Waszlowani, nazywanego „gruzińską sawanną”. Zwiedzanie atrakcji przyrodniczych rezerwatu. Powrót na nocleg do Telavi z przerwą na obiadokolację w lokalnej restauracji.

DZIEŃ VII

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Tbilisi. Po drodze, tuż przy granicy z Azerbejdżanem, odwiedzimy imponujący zespół klasztorny na półpustyni Dawit Garedża (VI–XII w.) z freskami z XI w. Krótki trekking dostarczy nam wielu okazji do fotografowania surowego piękna dzikich krajobrazów. Z półpustyni wrócimy do najbliższej osady Udabno – miasta duchów. Czekają nas tu zdumiewające widoki i ludzkie historie, poruszający koncert swańskich pieśni oraz smaczny lunch. Dalsza droga do Tbilisi. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ VIII

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie zabytków przepięknej stolicy Gruzji – Tbilisi. Zaczniemy od wizyty w cerkwi Cminda Sameba (Sobór Świętej Trójcy, XX w.; największa cerkiew Kaukazu na 10 tys. wiernych). Następnie wjedziemy kolejką gondolową ponad dachami starego miasta na szczyt grzbietu górskiego Sololaki, aby zobaczyć panoramę Tbilisi, pomnik Kartlis Deda (Matki Gruzji, XX w.) i potężną twierdzę Narikala (VI–VIII w.), pamiętającą rządy arabskich emirów. Spacerem wzdłuż murów fortecy, z widokiem na cerkiew Metechi (XIII w.) na drugim brzegu rzeki Mtkwari, dotrzemy do najstarszej, 1500-letniej dzielnicy Abanotubani. Zobaczymy tu wodospad siarkowy Leghvtakhevi, przy którym przycupnęły kolorowe domy na skałach. Nieopodal odkryjemy słynne łaźnie siarkowe, w tym najbardziej znaną orientalną łaźnię Orbeliani (XIX w.). Czas wolny na lunch w rejonie kawiarni i restauracji. W trakcie dalszej wędrówki urokliwymi zaułkami Tbilisi zobaczymy cerkwie Sioni (XI–XII w.) i Anczischati (V–VI w.) oraz krzywą wieżę zegarową przy teatrze lalek Rezo Gabriadze. Przejdziemy także przez futurystyczny most Pokoju nad Mtkwari. Wieczorem przejazd główną arterią Tbilisi – aleją Rustawelego, gdzie obejrzymy pomnik św. Jerzego na placu Wolności, dawną siedzibę ratusza miejskiego, gmach parlamentu (w 2003 r. rozegrała się tu rewolucja róż), operę, dawny pałac gubernatora Kaukazu, cerkiew Kaszweti (XIX w.), teatr i filharmonię. Obiadokolacja w restauracji – podczas supry, tradycyjnej gruzińskiej biesiady, odkryjemy różnorodne smaki lokalnej kuchni, magię gruzińskiego wina (wyrabiane unikalną na skalę światową metodą w amforach kwewri – UNESCO), poetyckich toastów, tańców i muzyki na żywo. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ IX

Przygotowanie do powrotu do Polski, śniadanie w formie suchego prowiantu, o godz. 2.30 w nocy wyjazd na lotnisko, wylot do Warszawy. Powrót do domów.

CENA: 4500 zł (płatne w biurze) + 250 USD/os. (płatne na miejscu w Gruzji)

Dopłata do pokoju 1 osobowego 850 zł

 

ŚWIADCZENIA:

– lot Warszawa-Tbilisi-Warszawa,
– transfery terenowymi samochodami 4×4 z/na lotnisko, do/z hotelu oraz na trasie wycieczki (klimatyzacja, Wi-Fi, radio), – 6 noclegów w pensjonatach klasy ekonomicznej (pokoje 2-3 osobowe),
– dodatkowy 1 nocleg w noc wylotu,
– wyżywienie (śniadania i obfite obiadokolacje z daniami kuchni gruzińskiej i winem),
– udział w gruzińskiej biesiadzie – suprze, obiadokolacja z gruzińskimi tańcami i muzyką na żywo,
– degustacja gruzińskiego wina i czaczy,
– warsztaty kulinarne,
– wejścia biletowane do wszystkich zwiedzanych atrakcji,
– trekking i jeep tour z atrakcjami przyrodniczymi i kulturowymi,
– ubezpieczenie zagraniczne UNIQUA pakiet Kontynenty Multitravel Basic Świat (obejmuje m.in. KL 100 000 EUR, NNW 4 000 EUR),
– opieka polskojęzycznego pilota oraz przewodnika,
– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.

CENA NIE UWZGLĘDNIA:

• transportu na lotnisko w Warszawie – w momencie zebrania grupy Orinoko Art & Travel zaproponuje organizację dojazdu busem – w zależności od tego, z jakich miast pochodzić będą uczestnicy;
• wynajem koni na rajd w Tuszetii (ok. 50 GEL/os./jednorazowy rajd) dla chętnych;
• usług bagażowych w hotelach i na lotnisku;
• zakwaterowania w pokojach 1 osobowych;
• napiwków lokalnych
• napojów alkoholowych i bezalkoholowych nieujętych w programie wycieczki
• kosztów pamiątek i wydatków osobistych

W obecnej sytuacji zapisy przyjmujemy na dwa sposoby:

1) W BIURZE; tak jak dotychczas

2) ZDALNIE; w takim wypadku prosimy najpierw o kontakt telefoniczny. Po podaniu przez Państwa danych do umowy – wyślemy do Państwa wypełnioną umowę (mailem), którą – po sprawdzeniu i zaakceptowaniu – odeślą Państwo do nas.

Wszelkich wyjaśnień udzielamy telefonicznie!

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642.

Pobierz ofertę w PDF: GRUZJA GÓRY TUSZETII I WASZLOWANI


© ORINOKO Art & Travel