KULIG W BESKIDACH (impreza integracyjna)

Na naszej imprezie łączymy element krajoznawczy ze świetną zabawą i integracją.

Najpierw odwiedzamy Wisłę i Koniaków, a potem udajemy się na kulig, na który składa się przejazd saniami przez piękny i malowniczy wąwóz Białej Wisełki położony u stóp Baraniej Góry oraz impreza na leśnej polanie.

W góralskiej kolibie odbędzie się biesiada z wybranymi przez Was przysmakami góralskimi, której towarzyszyć będzie muzyka na żywo…

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
ZAPISY

Nasz wyjazd to nie tylko kulig. Każdej grupie proponujemy chwilę czasu wolnego w Wiśle, a także odwiedzenie kilku ciekawych miejsc…

Co robimy podczas naszych wyjazdów na kuligi?

– Wyjeżdżamy z miejsca wskazanego przez Waszą grupę (tam Was także odwozimy po imprezie)

– W Wiśle dajemy Wam chwilę czasu dla siebie (jeśli chcecie – możemy zorganizować Wam też wspólny obiad lub kawę z deserem)

– Jedziemy do Koniakowa (jeśli macie ochotę), gdzie rozweselą nas opowieści wesołego gawędziarza w Chacie na Szańcach.

W Koniakowie odwiedzamy też Beskidzkie Centrum Pasterstwa, gdzie poznajemy historię karpackiego pasterstwa i możemy zaopatrzyć się w oryginalne sery pasterskie (oscypki, bundz, bryndzę, redykołki, gołki) i prawdziwe beskidzkie pamiątki (m.in. rzemiosło, produkty z wełny, rękodzieło)

– Bawimy się na kuligu w Wiśle Czarne tj: jedziemy saniami wzdłuż pięknej doliny Białej Wisełki (wieczorem – przy świetle pochodni) i biesiadujemy w góralskiej kolibie (muzyka na żywo, jedzenie według wybranego menu np. kita (tzw. świńsko dupa) z kapustą, chleb ze smalcem, ogórki kiszone, herbata); możliwe też wino grzane oraz inne dania typu bigos, żurek i kwaśnica.

– Wracamy do domu około północy

Cena imprezy zależna jest od ilości uczestników, wybranego menu oraz zakresu programu krajoznawczego realizowanego przed rozpoczęciem kuligu.

ZAKRES ŚWIADCZEŃ PODSTAWOWYCH:

– Przejazd autokarem turystycznym, opłaty drogowe, opłaty parkingowe

– Ciepły posiłek (odpowiednio do wariantu cenowego – patrz poniżej)

– Muzyka na żywo: towarzystwo muzyka ludowego

– Opieka pilota – przewodnika górskiego przez cały czas wycieczki.

 

CENA – WARIANT 1: posiłek składający się z kiełbasy z ogniska, chleba ze smalcem, dodatków (ketchup, musztarda), kiszonych ogórków i herbaty: od 95 zł / os.

CENA – WARIANT 2: posiłek składający się ze świńskiej kity, kapusty zasmażanej, chleba ze smalcem, dodatków (ketchup, musztarda), chleba ze smalcem, ogórków, herbaty: od 115 zł / os.

Pełną ofertę wysyłamy na wskazany adres e-mail, a szczegóły ustalamy z każdą zainteresowaną grupą.

 

OPCJE DODATKOWE:

1. Kapela góralska (3 lub 4 muzyków) zamiast muzykanta: 500 zł/grupa
2. Żurek lub kwaśnica lub bigos: 8 zł/porcja
3. Wino grzane: 8 zł/porcja (kubek 0,2l)

MOŻLIWOŚCI WZBOGACENIA PROGRAMU (przed kuligiem):

Proponujemy rozszerzenie programu imprezy o wizytę w ciekawych miejscach
w okolicy:

Wizyta w „Chacie na Szańcach”: spotkanie z wesołym gawędziarzem: 5 zł/os.

Beskidzkie Centrum Pasterstwa: opowieść o historii Wolnych Pasterzy Wołoskich i współczesnym pasterstwie; możliwość zakupu prawdziwych oscypków: 3 zł/os.

Wizyta w Chacie u Kawuloka w Istebnej: spotkanie z folklorem beskidzkim, opowieść o dawnym życiu górali (w oryginalnej kurnej chacie góralskiej z XIX wieku), pokaz gry na instrumentach beskidzkich: 10 zł/os.

Wszelkich informacji udzielamy:

1. Osobiście:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI: Racibórz, ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc),

2. Telefonicznie: tel. 32 740 92 00 lub +48 502 557 238 (Dawid Wacławczyk)

3. Mailowo: prosimy o wysłanie do nas zapytania – poprzez formularz w dziale „kontakt” lub wysyłając nam maila na adres biuro@orinoko.pl. Z przyjemnością wyślemy Państwu pełną ofertę dotyczącą wyjazdu w formacie pdf.


© ORINOKO Art & Travel