KULIG W SZCZYRKU + BIELSKO BIAŁA

22.01.2022 (SOBOTA)

Mały Wiedeń, Śląski Manchester… wiedzieliście, że przed wojną tak nazywano Bielsko? Albo, że Bielsko i Biała znajdowały się kiedyś w różnych księstwach, województwach, diecezjach a nawet monarchiach? Jeśli dotychczas mijaliście te wyjątkowe miasto jeżdżąc w góry… teraz macie szansę by to naprawić! Średniowieczne grodzisko, wspaniała secesja, Zamek Sułkowskich (z zewnątrz), Teatr Polski, Rynek, katedra św. Mikołaja… to wszystko poznamy w pierwszej części dnia. Następnie ruszymy na kulig do Szczyrku, czyli na jeden z obowiązkowych punktów w czasie zimy. Przejazd saniami przy blasku pochodni zakończony będzie góralską biesiadą w kolibie (schab z grilla z ziemniakami i surówką, kiełbaska zbójnicka, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, dodatki, herbata). Do biesiady (i zabawy!) przygrywać będzie kapela „Góralska Hora”.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
ZAPISY:

PROGRAM:

• BIELSKO BIAŁA– spacer z przewodnikiem: ratusz w Białej, perły secesji (m. in. kamienica „Pod Żabami”, Willa Sixta), Zamek Sułkowskich (z zewnątrz), Teatr Polski, Rynek, katedra św. Mikołaja • czas wolny na Rynku (np. na kawę – we własnym zakresie uczestników)

• SZCZYRK: kulig konny przy blasku pochodni zakończony góralską biesiadą w kolibie (schab z grilla z ziemniakami i surówką, kiełbaska zbójnicka, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, dodatki, herbata). Do biesiady (i zabawy!) przygrywać będzie kapela „Góralska Hora”

CENA: 275 zł/os.

Klub Podróżnika Orinoko: 265 zł/os.
Emeryci 60+, karta Senior 60+ UM Racibórz: 270 zł/os.

ŚWIADCZENIA:

– przejazd autokarem klasy lux, opłaty drogowe i parkingowe;
– kulig z pochodniami;
– poczęstunek w góralskiej karczmie – schab z grilla z ziemniakami i surówką, kiełbaska zbójnicka, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, dodatki, herbata;
– zabawa przy muzyce kapeli „Góralska Hora”;
– usługa przewodnicka w Bielsku-Białej;
– opieka pilota przez cały czas wycieczki

W obecnej sytuacji zapisy przyjmujemy na dwa sposoby:

1) W BIURZE; tak jak dotychczas

2) ZDALNIE; w takim wypadku prosimy najpierw o kontakt telefoniczny. Po podaniu przez Państwa danych do umowy – wyślemy do Państwa wypełnioną umowę (mailem), którą – po sprawdzeniu i zaakceptowaniu – odeślą Państwo do nas.

Wszelkich wyjaśnień udzielamy telefonicznie!

KLUB PODRÓŻNIKA ORINOKO  ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642.

Pobierz ofertę w PDF: KULIG W SZCZYRKU + BIELSKO BIAŁA


© ORINOKO Art & Travel