LEGNICA + WINNICA JAWOREK

23.07.2022 (SOBOTA)

Jedną w lipcowych sobót spędzimy w Legnicy odkrywając historie zabytków miasta. Na naszej trasie znajdzie się m.in Zamek Piastowski, Kościół Mariacki, dzielnica Tarninów zwana Małą Moskwą i wiele innych ciekawych miejsc. Przekonamy się, czy informacja na temat najcieplejszego miasta w Polsce jest prawdziwa 🙂 Oprócz walorów estetycznych czekają nas również walory smakowe – a dokładniej swojskie wina. Odwiedzimy polską rodzinną winnicę, gdzie oprócz zwiedzania czeka nas degustacja win i przekąsek. Kto zabiera się z nami? 🙂

Zapytaj o ofertę

PROGRAM:
CENA I ŚWIADCZENIA:
ZAPISY:

• LEGNICA – spacer z przewodnikiem po centrum miasta. Zobaczymy Zamek Piastowski, Kościół Mariacki, Rynek, Kramy Śledziowe, Akademię Rycerską, Katedrę, Mauzoleum Piastów Legnicko-Brzeskich. Przejedziemy również do dzielnicy Tarninów zwanej Małą Moskwą lub Kwadrat, gdzie zobaczymy Wille bogatych przedwojennych przedsiębiorców zamieszkałych po wojnie przez generałów sowieckich.

– czas wolny na obiad

• WINNICA JAWOREK: zwiedzanie polskiej rodzinnej winnicy połączone z degustacją 3 win (białego, czerwonego oraz własnej receptury – miodowego) i przekąsek (sery, wędliny, oliwki, czekoladki, paluszki chlebowe). Poznamy ciekawe historie właścicieli o pasji i marzeniu, jakim było uprawy winorośli w Miękini pod Środą Śląską – regionie, w którym tradycje winiarskie sięgają XIII wieku.

CENA: 270 zł/os.

Klub Podróżnika Orinoko: 230 zł/os.
Emeryci 60+, karta Senior 60+ UM Racibórz: 250 zł/os.

ŚWIADCZENIA:

– przejazd autobusem klasy lux, opłaty drogowe i parkingowe;
– bilet wstępu do Kościoła Mariackiego;
– usługa przewodnicka po Legnicy;
– zwiedzanie winnicy + degustacja 3 gatunków win i przekąsek;
– zestawy słuchawkowe;
– opieka pilota przez cały czas imprezy.

Zapisy przyjmujemy na dwa sposoby:

1) W BIURZE: ORINOKO ART & TRAVEL ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642

2) ZDALNIE: w takim wypadku prosimy najpierw o kontakt telefoniczny. Po podaniu przez Państwa danych do umowy – wyślemy do Państwa wypełnioną umowę (mailem), którą – po sprawdzeniu i zaakceptowaniu – odeślą Państwo do nas.

 

Pobierz ofertę PDF: LEGNICA+ WINNICA JAWOREK


© ORINOKO Art & Travel