MAROKO – DOTYK ORIENTU

1 – 9.05.2023 (9 DNI)

Długi weekend majowy spędzimy w magicznym Maroko pełnego kontrastów, słońca, przyjaznych ludzi, zapierających dech w piersiach widokach i zabytkach; pełnego orientalnych przypraw kuchni i klimatycznych targach. Maroko to egzotyczny raj, w którym zakochamy się od pierwszego wejrzenia. W czasie naszego objazdowego wyjazdu będziemy spać zarówno w hotelach, marokańskim domu jak również… na pustyni w luksusowych namiotach. W czasie naszej przygody zobaczymy historyczne zabytki, zachwycające miasta, góry i lasy cedrowe środkowego Atlasu, przepiękny wschód słońca na pustyni a także jedno z najpiękniejszych miast Chefchaouen zwane „niebieskim miastem”.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
ZAPISY

DZIEŃ I

Zebranie grupy w Warszawie w godzinach rannych, przelot do Marrakeszu z przesiadką w Monachium. Pierwszego dnia naszej wycieczki po Maroku transfer do hotelu, gdzie czekać będzie kuszący marokański posiłek i odpoczynek po podróży.

DZIEŃ II Casablanca – Chefchaouen

Śniadanie. Następnie zwiedzanie cudownego miasta Casablanca, gdzie odwiedzimy fascynujący meczet Hassana II, który jest największym meczetem w Maroku z najwyższym minaretem na świecie. Cały meczet wychodzi na Ocean Atlantycki, dając modlącym się poczucie modlitwy nad morzem. Meczet Hassana II jest doskonałym przykładem autentycznej architektury marokańsko-arabskiej. Po zwiedzeniu Casablanki opuścimy duże miasto kierując się w stronę Gór Rif. Przejedziemy przez Quazzane – pielgrzymkowe miasto, centrum muzułmańskiego sufizmu. Wieczór spędzimy w niezwykłym, jednym z najbardziej uroczych miast Maroka – niebieskim Chefchaouen, położonym w sercu Gór Rif. Pospacerujemy po fotogenicznej medynie i zakończymy dzień podziwiając zachód słońca nad miastem. Nocleg i marokańska kolacja.

DZIEŃ III Volubilis – Fes

Po śniadaniu udamy się do miasta Volubilis, aby zobaczyć starożytne rzymskie ruiny z III wieku p.n.e. Zachwycimy się starymi rzymskimi budynkami i zachowanymi mozaikami. Przystaniemy na miejscu panoramicznym z malowniczym widokiem na najświętsze miasto Maroka – Mulaj Idris (miejsce pochówki pierwszego władcy kraju) położonego na zboczu u stóp łańcucha Dzebel Zarhoun. Następnie udamy się do Fezu. Po drodze panorama na miasto i grobowce Merenidów oraz wizyta w wytwórni ceramiki. Następnie zakwaterowanie w riadzie, typowym marokańskim domu, gdzie zjemy typową kolację „Fessi” i spędzimy noc.

DZIEŃ IV Zwiedzanie Fezu

Śniadanie. Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie Fezu, najstarszego z cesarskich miast, w którym znajduje się pierwszy na świecie uniwersytet z IX wieku i jedno z najbardziej kompletnych średniowiecznych miast. Otoczony potężnymi murami obronnymi, wydaje się być zawieszony w czasie, gdzieś pomiędzy średniowieczem a nowoczesnością. Tutaj pospacerujemy po średniowiecznej Medynie pełnej warsztatów tradycyjnego rzemiosła, zwiedzimy słynne garbarnie i zobaczymy medresę Attarin Uniwersytetu Karaouine. Pod koniec niezapomnianych wycieczek po Fezie wrócimy do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ V Ifrane – Ziz – Erfoud – Merzouga Erg Chebbi

Po śniadaniu przejazd na południowy wschód przez góry i lasy cedrowe środkowego Atlasu, gdzie spotkamy małpki – Makaki Berberyjskie. Potem mijając Szwajcarię marokańską „Ifrane” – urokliwe miasto-ogród wybudowane przez Francuzów, przez dolinę Ziz, dotrzemy do Erfoud, dolinę usianą palmami. Następnie pojedziemy na wydmy Erg Chebbi przejeżdżając drogę Paryż-Dakar i obok namiotów berberyjskich Nomadów żyjących w samotności na Saharze. Stąd wybierzemy się na przejażdżkę na wielbłądach na Saharę, gdzie będziemy cieszyć się zachodem słońca, kolacją i nocą w obozie (zalecamy zabrać mały plecaczek na tę przejażdżkę).

DZIEŃ VI Merzouga – Rissani – Todra Gorges – Dades – Ouarzazate

Ci co wcześnie wstaną będą mogli podziwiać piękny wschód słońca a również spróbować przygód na wydmach, takich jak sandboarding. Jak tylko zjemy nasze wspaniałe śniadanie na Saharze, będziemy kontynuować podróż w kierunku naszego kolejnego magicznego celu – bajecznego wąwozu Dades będącego szlakiem 1001 kazb. Najpierw zatrzymamy się w Rissani, starym mieście na Saharze, które kiedyś było pierwotnym domem rządzącej dynastii. Tu będziemy mogli degustować miejscowych wyśmienitych daktyli. Następnie rozpoczniemy jazdę w kierunku słynnych wąwozów Todra, przejeżdżając przez urocze południowe wioski i niesamowite zachowane kasby, oraz słynną Dolinę Róż, gdzie pozyskuje się dla przemysłu kosmetycznego wonne płatki róży damasceńskiej Naszą podróż zakończymy w marokańskim Hollywood – Quarzazate – podziwiając przy wjeździe imponującą kazbę Taourirt. Była ona, podobnie jak tutejsze międzynarodowe studio filmowe „Atlas” – scenerią wielu dzieł filmowych (np. Lawrence z Arabii, Gra o Tron, Gladiator, Asterix i Kleopatra i inne). Następnie zakwaterujemy się i zjemy pyszną kolację.

DZIEŃ VII Ouarzazate – Ait Benhaddou – Góry Atlas – Marrakech

Rano po śniadaniu wyruszymy do Ait Bin Haddu, „ufortyfikowanego miasta”, położonego na dawnym szlaku karawan między Saharą a Marrakeszem. Znajduje się ono na wzgórzu wzdłuż rzeki Warzazat i szczyci się pięknymi przykładami kasb, z których niektóre pozostają zamieszkane. Miejsce to, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, było tłem dla wielu filmów, w tym Lawrence z Arabii i Gladiatora. Następnie będziemy kontynuować naszą podróż do Marrakeszu przez jedną z najwyższych przełęczy Atlasu, Tizi-n-Tischka (2260 metrów). Po południu zwiedzanie Marrakeszu, niegdyś oazy na szlakach karawan zmierzających na południe. W swej 1000-letniej historii było centrum handlu i niejednokrotnie stolicą. W otoczeniu prawie nienaruszonych średniowiecznych murów niewiele się zmieniło, a na centralnym placu Jemaa el Fna znajduje się jedno z największych widowisk na świecie, które zostało sklasyfikowane przez UNESCO jako dziedzictwo ludzkości. Zobaczymy: Pałac Bahia, meczet Koutoubia oraz Suk. Odwiedzimy też berberyjską aptekę z naturalnymi kosmetykami i medykamentami oraz wypijemy marokańską herbatę znaną również jako Berber Whiskey. Kolacja i zakwaterowanie w riadzie w samym centrum mediny.

DZIEŃ VIII Wylot

Po śniadaniu spacer po centrum i czas na ostatnie zakupy. Wylot ok.17.00 do Monachium.

DZIEŃ VIII Przylot

Poranny wylot z Monachium do Warszawy.

CENA: 6900 zł/os. (płatne w biurze) + 120 EUR/os. (płatne na miejscu)

ŚWIADCZENIA:

– bilet lotniczy na trasie Warszawa – Monachium – Marrakesz – Monachium – Warszawa;
– transport na miejscu komfortowym klimatyzowanym busem lub autobusem;
– 7 nocy – zakwaterowanie w: 4 x hotelu**/*** / 2 x riadzie (tradycyjny dom marokański) / 1 x w luksusowym obozie pustynnym w namiotach;
– 7 śniadań i 7 obiadokolacji;
– ubezpieczenie zagraniczne ubezpieczenie zagraniczne KL 10 000 EUR i NNW 2 000 EUR;
– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy;
– doświadczony anglojęzyczny przewodnik na miejscu z usługą tłumaczenia przez pilota;
– opieka pilota;
– opłaty wstępu do: Hassan II Mosque w Casablance, Volubilis, Karaouine University w Fezie, Bahia Palace w Marrakeszu;
– przejazd dorożką po Marrakeszu;
– jedna jazda na wielbłądzie;
– jeden sandboarding.

CENA NIE UWZGLĘDNIA:

• Transportu na lotnisko do/z Warszawy – w momencie zebrania grupy Orinoko Art & Travel zaproponuje organizację dojazdu busem lub pociągiem.
• Lunche i napoje
• Wszelkie wydatki prywatne
• Dopłata do pokoju 1 osobowego 1155 zł

Zapisy przyjmujemy w biurze:

ORINOKO ART & TRAVEL ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642

Pobierz ofertę PDF: MAROKO – DOTYK ORIENTU


© ORINOKO Art & Travel