OSTRAVA I VITKOWICE – na szlaku wielkich przemysłowców

25.02.2023 (SOBOTA)

W czasie sobotniego wyjazdu odwiedzimy 2 miejsca związane ze szlakiem wielkich przemysłowców – Ostravę i Vitkowice. W czasie spaceru z przewodnikiem zobaczymy m.in plac i Skwer Jana Husa, Kościół Św. Wacława, Teatr Antonina Dvoraka, wjedziemy na słynną wieżę widokową na ostravskim ratuszu. W Vitkowicach pospacerujemy po dawnym imperium przemysłowym, w skład którego wchodziły ogromna huta oraz towarzyszące jej kopalnia i koksownia. Zwiedzimy z polskim przewodnikiem trasę turystyczną „wokół wielkiego pieca” wraz z wejściem na punkt widokowy w Bolt Tower. POLECAMY!

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
ZAPISY

• OSTRAVA – serce regionu śląsko – morawskiego. Wspólnie z polskojęzycznym przewodnikiem ostravskim wjedziemy na słynną wieżę widokową na ostravskim ratuszu, zobaczymy panoramę miasta i przespacerujemy się przez najpiękniejsze miejsca Ostravy. Zobaczymy m.in: plac i skwer Jana Husa, Kościół św. Wacława (budynek z XII w. najstarszy w Ostrawie) oraz Teatr Antonína Dvořáka.

• Czas wolny na obiad w centrum Ostravy

• VITKOVICE – spacer po dawnym imperium przemysłowym Rotshildów, w skład którego wchodziły ogromna huta oraz towarzyszące jej kopalnia i koksownia. Zwiedzanie trasy turystycznej „wokół wielkiego pieca” z polskojęzycznymi przewodnikami wraz z wejściem na punkt widokowy w Bolt Tower.

CENA: 115 zł/os.

Klub Podróżnika Orinoko: 95 zł/os.

Bilety płatne dodatkowo (nie ujęte w cenie imprezy, przekazywane pilotowi w autokarze): trasa turystyczna w Dolni Oblast Vitkowice, wjazd na wieżę widokową Nowego ratusza w Ostrawie oraz opłata za usługi przewodnickie na mieście i w kombinacie: 450 CZK/os.

ŚWIADCZENIA:

– Przejazd autokarem klasy lux,

– opłaty drogowe i parkingowe,

– opieka pilota przez cały czas trwania wycieczki,

– ubezpieczenie zagraniczne KL 10 000 EUR i NNW 2 000 EUR,

– zestawy słuchawkowe na czas zwiedznia

W BIURZE: ORINOKO ART & TRAVEL ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642

w GODZINACH:

PN. – PT. : 9.00- 17.00

Pobierz ofertę PDF: OSTRAVA I VITKOVICE


© ORINOKO Art & Travel