SŁONECZNA TOSKANIA (wycieczka objazdowa)

7-15.09.2021 (9 dni) (NOWY TERMIN)

Wyjątkowe zabytki, niekończące się winnice, smak włoskiego Chianti i Montepulciano, malownicze krajobrazy, klimatyczne ryneczki i wąskie uliczki niewielkich miast, które rozłożyły się na wzgórzach… Toskania, którą poznawać będziemy w chwili, kiedy wszystko budzi się do życia, nikogo nie pozostawia obojętnym. A przecież zawitamy także do Padwy, Werony, w Alpy i nad Jezioro Garda…

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
ZAPISY

PROGRAM*:

DZIEŃ I
Wyjazd z Raciborza w godzinach wieczornych. Przejazd nocny przez Czechy, Austrię do Włoch.

DZIEŃ II: PADWA
Przyjazd do Padwy: W programie zwiedzanie m.in. placu Prato de la Valle, bazyliki św. Antoniego, krótki spacer po centrum miasta, przejazd do hotelu.

DZIEŃ III: WERONA, SIRMIONE
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Werony (miasta znanego z historii nieszczęśliwej miłości Romea i Juli), w którym zobaczymy m.in. słynny balkon Julii (Casa di Giulietta), Rzymski Amfiteatr (z zewnątrz), Via Mazzini, Piazza delle Erbe. Następnie udamy się do Sirmione – malowniczego miasteczka, położonego nad Jeziorem Garda (rejs). Po zwiedzaniu przejedziemy do Montecatini Terme na nocleg.

DZIEŃ IV: LUKKA, PIZA
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Lukki, jednego z najpiękniejszych miejsc regionu Toskanii. Zobaczymy m.in. place (Piazza dell Amfiteatro, Piazza San Michele, Piazza San Martino, przy którym znajduje się przepiękna Katedra Duomo di San Martino. Następnie udamy się do Pizy, gdzie zobaczymy Krzywą Wieżę (z zewnątrz), Katedrę i Baptysterium. Na koniec dnia pojedziemy do Montecarlo na kolację z tańcami i degustacją wina. Powrót do hotelu w Montecatini Terme.

DZIEŃ V: VOLTERRA, SAN GIMIGNANO
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu w kierunku Volterry – krótki spacer po starówce, a następnie przejazd do San Gimignano, zwanego miastem wież. Spacer po starym mieście: Palazzo del Podestà z najwyższą wieżą w mieście, Kolegiata Santa Maria Assunta (z zewnątrz). Przejazd do Chianciano Terme na nocleg.

DZIEŃ VI: CHIANTI
Po śniadaniu przejazd przez krainę Chianti (region winiarski w środkowej części Toskanii): Greve, Castellina, miasteczko Colle Val D Elsa. W czasie zwiedzania udamy się na degustację 3 rodzajów win. Następnie powrót do hotelu w Chianciano Terme.

DZIEŃ VII: SIENA
Po śniadaniu wyjazd do jednego z najpiękniejszych miast Toskanii – Sieny- spacer po starówce – ratusz, Katedra, fontanna Gaina, Piazza del Campo, czas wolny. Powrót do hotelu Chianciano Terme.

DZIEŃ VIII: MONTEPULCIANO, TARVISIO
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Montepulciano- niewielkiego miasteczka o średniowiecznej architekturze położone jest na wzgórzu, w przepięknej toskańskiej scenerii. Spacer plus czas wolny. Przejazd na nocleg w alpejskim Tarvisio.

DZIEŃ IX
Wyjazd z hotelu. Wjazd kolejką na Monte Lussari ( w miarę możliwości pogodowych), gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej Królowej Trzech Narodów. Powrót do autokaru i przejazd do Polski. Przyjazd do domu w późnych godzinach wieczornych.
*Program zwiedzania może ulec nieznacznej zmianie ze względu na warunki drogowe i pogodowe.

CENA: 2600 zł/os.

Klub Podróżnika Orinoko: 2500 zł/os.
Emeryci 60+, karta Senior 60+ UM Racibórz: 2550 zł/os.
Dopłata do pokoju 1 osobowego (500 zł)

CENA NIE OBEJMUJE: biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji; opłat za przewodników lokalnych (licencja); degustacji 3 rodzajów wina w Chianti; kolacji regionalnej z degustacją win i tańcami w Montecarlo. Koszt wyżej wymienionych świadczeń wynosi 120 Eur/os. (płatne pilotowi w autobusie).

ŚWIADCZENIA:

– przejazd autokarem klasy lux (DVD, klimatyzacja, WC), opłaty drogowe, parkingowe i checkpointy;
– 7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2 osobowe z łazienkami);
– 7 śniadań i 6 obiadokolacji;
– opieka polskiego pilota-przewodnika;
– ubezpieczenie zagraniczne KL 10 000 EUR, NNW 2 000 EUR,
– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
– zestawy słuchawkowe podczas zwiedzania.

Zapisy na wyjazd przyjmujemy osobiście w biurze:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642.

Pobierz ofertę w PDF: Toskania


© ORINOKO Art & Travel