TAJEMNICE GÓR SOWICH

Tajemnicze Góry Sowie odkryją przed nami swoje najciekawsze zakątki. Bardzo interesującym miejscem będzie Fort Donjon, gdzie zobaczymy dziedziniec fortu, podziemne kazamaty skrywające wiele mrocznych zakamarków oraz koronę fortu wraz z punktem widokowym. Atrakcją która z pewnością zaciekawi jest spotkanie z żołnierzem 33 Historycznego Regimentu Srebrnogórskiego który wykona pokaz strzelania z pistoletu skałkowego.  Ale to nie koniec wrażeń, przejedziemy się pierwszą w Polsce koleją podziemną w Kopalni węgla w Nowej Rudzie. Zwiedzimy również największą kwaterę Hitlera wybudowaną w czasie II wojny światowej, dalej udamy się piękną, łagodną trasą na szczyt Wielkiej Sowy,z której roztacza się wspaniała panorama Sudetów, Niziny Śląskiej i Czech. Na koniec XIII-wieczna warownia!

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
ZAPISY

Srebrna Góra: zwiedzanie Fortu Donjon (dziedziniec fortu, podziemne kazamaty, korona fortu wraz z punktem widokowym); spotkanie z żołnierzem 33 Historycznego Regimentu Srebrnogórskiego; pokaz strzelania z pistoletu skałkowego, zwiedzanie XVIII-wiecznych kazamat.

Kopalnia węgla w Nowej Rudzie – Muzeum Górnictwa: zwiedzanie sal wystawowych, zwiedzanie wyrobisk górniczych, przejazd pierwszą w Polsce koleją podziemną)

Kompleks „Riese” – Podziemne Miasto Głuszyca – Osówka: ostatnia i największa kwatera Hitlera wybudowana w czasie II wojny światowej.

Wielka Sowa: piękna, łagodna trasa (ok. 1,5 godziny), na szczycie 100 letnia wieża widokowa, z której roztacza się wspaniała panorama Sudetów, Niziny Śląskiej i Czech

Zamek ,,Grodno” w Zagórzu Śl.: XIII-wieczna warownia, częściowo muzeum. Z wieży wspaniałe widoki na okolicę.

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

 

– Przejazd autokarem klasy lux,

– opłaty drogowe i parkingowe,

– nocleg w pensjonacie,

– ciepła obiadokolacja,

– śniadanie,

– wstępy do wszystkich zwiedzanych obiektów,

– usługi przewodnickie w zwiedzanych obiektach,

– opieka pilota – przewodnika przez cały czas wycieczki.

W celu zapoznania się z ofertą cenową lub rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl


© ORINOKO Art & Travel