TORUŃ + BYDGOSZCZ

4-6.03.2022 (PIĄTEK – NIEDZIELA) 

Kim był i jak żył Mikołaj Kopernik? Skąd się wzięły słynne toruńskie pierniczki? Jak duże odchylenie ma Krzywa Wieża w Toruniu? Tego wszystkiego i dużo więcej ciekawostek dowiemy się w czasie naszego 3-dniowego wyjazdu do Torunia i Bydgoszczy. Przygodę rozpoczniemy spacerem w uroczym uzdrowiskowym miasteczku jakim jest Ciechocinek. Następnie udamy się do Torunia, gdzie jak przystało na prawdziwych miłośników podróży, zwiedzimy Muzeum Podróżników i Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu. Drugiego dnia czeka nas spacer z przewodnikiem uliczkami Starego Miasta. Na trasie zobaczymy m.in Kamienicę pod Gwiazdą, ruiny zamku a także słynną Krzywą Wieżę.  Odwiedzimy Muzeum Kopernika poznając ciekawą historię jego życia i dokonań. Dla miłośników słodyczy ciekawym miejscem będzie Żywe Muzeum Piernika, w którym usłyszymy historię toruńskiego specjału a także będzie można zakupić przepyszne pierniki. Na koniec owocnego dnia udamy się do Planetarium na ciekawy seans z tysiącami gwiazd nad głowami. Ostatniego dnia pożegnamy Toruń i udamy się do Bydgoszczy na spacer po Starym Mieście zakończony obiadem.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
ZAPISY:

I DZIEŃ

• CIECHOCINEK: spacer po uzdrowiskowym miasteczku: słynna tężnia solankowa, muszla koncertowa, pijalnia wód mineralnych.

• TORUŃ – część I:

– czas wolny na Rynku

– Muzeum Podróżników: głównym motywem przewodnim wystawy jest pasja do podróżowania i nieodparta potrzeba odkrywania i poznawania różnorodności świata. Część eksponatów pochodzi z telewizyjnego programu Pieprz i wanilia, który prowadzili Elżbieta Dzikowska i Tony Halik.

– Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu: indywidualne zwiedzanie wystawy poświęconej m. in. dalekowschodniej porcelanie, nefrytowym rzeźbom czy kamiennym płaskorzeźbom.

II DZIEŃ

• TORUŃ – część II:

– spacer z przewodnikiem uliczkami Starego Miasta, na trasie m. in.: Kamienica pod Gwiazdą; Piernikowa Aleja Gwiazd; pomnik Mikołaja Kopernika ; ruiny zamku krzyżackiego oraz fragmenty murów miejskich ze słynną Krzywą Wieżą.

– Dom Mikołaja Kopernika: ekspozycje prezentujące sylwetkę wielkiego astronoma oraz jego dokonania. Miejsce łączące najnowsze technologie multimedialne z historyczną tkanką zabytkowego domu średniowiecznego. Cała wystawa ogniskuje się wokół trzech tematów: nauki dawnej i współczesnej, życia codziennego rodziny mieszczańskiej w późnogotyckim hanzeatyckim domostwie oraz życia i dzieła Mikołaja Kopernika..

– Żywe Muzeum Piernika: w czasie pokazów poznamy tradycję wypieku toruńskiego piernika oraz historię miasta. Będzie można również kupić toruńskie pamiątki i przepyszne pierniki wypiekane na bazie starych receptur w Muzeum.

– Centrum Popularyzacji Kosmosu – Planetarium: ok. 40 minutowy seans, podczas którego nad głowami widzów pojawiają się tysiące gwiazd i kosmiczne animacje.

III DZIEŃ

• BYDGOSZCZ :

spacer po Starym Mieście: na trasie m. in.: Wyspa Młyńska, Katedra Bydgoska, Łuczniczka, Ratusz, Kościół Piotra i Pawła, Opera Nova, Hala Targowa, Biały Spichlerz.

– Obiad 2-daniowy + woda

CENA: 790 zł/os.

Klub Podróżnika Orinoko: 750 zł/os.
Emeryci 60+, karta Senior 60+ UM Racibórz: 770 zł/os.
Dzieci do lat 12: 690 zł

ŚWIADCZENIA:

– Przejazd autokarem klasy lux, opłaty drogowe i parkingowe
– nocleg w hotelu ** Gromada w Toruniu (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
– 2 śniadania bufetowe
– 2 obiadokolacje 2-daniowe
– bilety wstępu do tężni w Ciechocinku, Muzeum Podróżników, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu, Domu Mikołaja Kopernika, Żywego Muzeum Piernika, Planetarium
– usługa przewodnicka w Toruniu i w Bydgoszczy
– obiad 3-go dnia
– zestawy słuchawkowe
– składka na TFG i TFP
– opieka pilota przez cały czas wycieczki

W obecnej sytuacji zapisy przyjmujemy na dwa sposoby:

1) W BIURZE; tak jak dotychczas

2) ZDALNIE; w takim wypadku prosimy najpierw o kontakt telefoniczny. Po podaniu przez Państwa danych do umowy – wyślemy do Państwa wypełnioną umowę (mailem), którą – po sprawdzeniu i zaakceptowaniu – odeślą Państwo do nas.

Wszelkich wyjaśnień udzielamy telefonicznie!

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642.

Pobierz ofertę w PDF: TORUŃ + BYDGOSZCZ


© ORINOKO Art & Travel