WARSZTATY W CIESZYNIE + WISŁA

Jednodniowa wycieczka dla grup szkolnych połączona ze wspaniałymi warsztatami ” Opowiadamy o świecie”, które prowadzi para podróżników Anna i Piotr Mojżyszek. Dodatkowo w programie zobaczymy piękną Wisłę.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
OPCJE DODATKOWE
ZAPISY

– Wzgórze Zamkowe: spacer po wzgórzu zamkowy, zwiedzanie Rotundy św. Mikołaja (najstarszy obiekt murowany na Śląsku i jednym z nielicznych przykładów architektury romańskiej w Polsce)

– „Opowiadamy o świecie” to autorskie warsztaty etnologiczne, które prowadzą Anna i Piotr Mojżyszek. Powstają z połączenia ich wiedzy (są etnologami), doświadczeń (zdobywanych podczas podróży) i pasji do poznawania ludzi i świata, z pośród wielu tematów warsztatów m. in.:

– SZLAKIEM HERBATY – Doskonalenie zmysłów – poznajemy nowe smaki i zapachy. Mapa świata – śledząc jak dotarła herbata do Europy. Rozbudzenie ciekawości na temat świata roślin i ich właściwości. Poznanie historii herbaty. Rozwijanie zdolności manualnych (samodzielne nalewanie herbaty z oryginalnych naczyń i popijanie z czarek). Rozwijanie słownictwa (co to jest oksydacja, fermentacja, poznamy nazwy różnych herbat).

– PAPIEROWY ZAWRÓT GŁOWY – Śledząc dzieje kilku cywilizacji poznamy historię papieru. Poznamy odkrywców i wynalazców, których praca zmieniała świat. Zapoznanie z materiałami, na których pisano w przeszłości. Przybliżenie kreatywnego recyklingu – jak dbać o środowisko naturalne. Rozwijanie zdolności manualnych i wyobraźni (wyrabianie papieru, tworzenie własnych wzorów, odciskanie, wtapianie kwiatów).

– DZIKI ZWIERZ – Rozbudzenie wrażliwości na świat zwierząt. Dowiemy się o sposobach ochrony zwierząt, a także miejsc, w których żyją. Pokazanie, że zwierzęta mieszkające obok nas są niezwykłe. Rozwijanie słownictwa dotyczącego zwierząt i ich zwyczajów (czym różni się trop od śladu, wataha, gawra, basior, rykowisko…). Rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych (malowanie piaskiem).

– WISŁA – spacer po centrum: rynek, park, muszla koncertowa, lodyw Cukierni u Janeczki (we własnym zakresie uczestników), czekoladowa figura mistrza Adama

– Skocznia w Malince im. Adama Małysza: wjazd na wysokość wieży startowej,

– wodospad na Czarnej Wisełce,

– zapora na Jeziorze Czerniańskim.

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

– Przejazd autokarem klasy lux,

– opłaty drogowe i parkingowe,

– realizacja programu,

– warsztaty „opowiadamy o świecie” (jeden temat do wyboru),

– wjazd i zjazd koleją na skocznie,

– opieka doświadczonego przewodnika górskiego i pilota przez cały czas wycieczki. Bezpłatne miejsca dla wychowawców (1 miejsce na 15 osób) i kierownika wycieczki.

 

Możliwość zorganizowania wspólnego obiadu.

W celu zapoznania się z ofertą cenową oraz rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

ORINOKO ART & TRAVEL

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl


© ORINOKO Art & Travel