WŁOCHY POŁUDNIOWE

13 – 20.09.2023 (8 dni)

Oderwij się od codziennych obowiązków i spędź z nami 8 dni na południu Włoch! Zobaczymy Neapol z licznymi kościołami, ciekawą architekturą, wejdziemy na Wezuwiusz z widokiem na krater oraz Zatokę Neapolitańską, zwiedzimy Pompeje, wybierzemy się na Wybrzeże Amalfitańske – słusznie uznawane za jedno z najbardziej malowniczych miejsc we Włoszech. Popłyniemy  na wyspę Capri – najsłynniejszą włoską wyspę z przepięknymi widokami, spróbujemy na degustacji w Sorrento najsłynniejszego likieru limoncello a także zwiedzimy wnętrza zamku w Casercie (wpisany na listę Unesco) z przepięknym ogrodem. Nie zabraknie czasu wolnego na zakupy, pizzę i czasu nad morzem, gdzie będzie znajdował się hotel 🙂

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
ZAPISY

I DZIEŃ
Wyjazd o północy (z 12/13.09) do Wiednia na lotnisko, wylot w godzinach porannych. Przylot do Neapolu. Przejazd autokarem do królewskiej części Neapolu: zwiedzanie Castel Nouvo, Palazzo Reale (obydwa zobaczymy z zewnątrz), Galerii Umberto I, Piazza Plebiscito z kościołem św. Franciszka, przejazd na punkt widokowy i do hotelu na kolację.

II DZIEŃ
Po śniadaniu wjazd niesamowitą górską drogą na Wezuwiusz, na parking położony na wysokości ok. 1000 m n.p.m. Spacer do krateru z widokami na Neapol i okolice. Przejazd do Pompejów – zwiedzanie z przewodnikiem wykopalisk słynnego miasta, zasypanego przez wybuch Wezuwiusza. Spacer starożytnymi ulicami z widokiem na włoski wulkan. Powrót do hotelu na kolację.

III DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do położonego nad zatoką Neapolitańską miasteczka Sorrento, słynącego z pięknych widoków. Podczas spaceru zobaczymy m.in.: Plac Tasso, handlową ulicę Via San Cesareo, XIV-wieczna katedrę, a także spróbujemy na degustacji słynnego limoncello. Czas wolny na obiad i zakupy (dla chętnych plażowanie – wstęp na plażę płatny ok. 20 euro). Powrót do hotelu na kolację.

IV DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do portu, z którego promem popłyniemy na wyspę Capri – najsłynniejszą włoską wyspę z przepięknymi widokami. Rejs statkiem turystycznym, następnie wjazd kolejką szynową do miasteczka, spacer po miejscowości z oglądaniem ogrodów Augusta. Powrót promem do portu i przejazd autokarem do hotelu na kolację.

V DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd do Neapolu – zwiedzanie Katedry św. Januara – kościół słynie z cudu przemiany grudek z krwią patrona w ciecz. Spacer z przewodnikiem po najstarszej części miasta (w tym słynnej ulicy Spaccanapoli wpisanej na listę Unesco). Czas wolny na obiad i zakupy. Powrót do hotelu na kolację.

VI DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd na Wybrzeże Amalfitańskie – najpiękniejszy fragment wybrzeża w Europie. Spotkanie z przewodnikiem, przepłynięcie statkiem do Amalfi – zobaczymy katedrę św. Andrzeja z XIII – wiecznym Dziedzińcem Raju, Arsenał. Rejs wzdłuż niesamowitego wybrzeża do Positano – odwiedziny w Kościele Matki Boskiej Wniebowziętej – znajduje się tu ikona Czarnej Madonny przywieziona wg legendy przez piratów. Czas wolny, powrót statkiem do portu i autobusem do hotelu.

VII DZIEŃ
Przejazd na Zamek w Casercie (wpisany na listę Unesco) – zwiedzanie z przewodnikiem wnętrz Zamku i czas wolny w przepięknym zespole pałacowo-parkowym. Powrót do hotelu na regionalną kolację przy winie.

VIII DZIEŃ
Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko w Neapolu, lot do Wiednia i przejazd do Raciborza.

CENA: 4750 zł/os.
Klub Podróżnika Orinoko: 4650 zł/os.
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 560 zł

Cena nie obejmuje:
– usługi przewodnickiej w Neapolu, na terenie Wezuwiusza, na Wybrzeżu Amalfii, w Positano, na zamku w Casercie,
– rejsu na Capri i z powrotem, rejsu wokół wyspy oraz biletu wstępu na kolejkę na wyspie,
– rejsu na Wybrzeże Amalfii i do Positano,
– biletu wstępu na wykopaliska w Pompejach oraz na zamek w Casercie,
– degustacji limoncello.

Koszt wyżej wymienionych świadczeń wynosi 200 EUR/os.


ŚWIADCZENIA:
– transfery autokarem na trasie Racibórz – Wiedeń – Racibórz,
– przeloty bezpośrednie na trasie Wiedeń – Neapol – Wiedeń,
– na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem,
– 7 noclegów w hotelu Holidays *** w Torre del Greco (pokoje 2-osobowe z łazienką),
– 7 śniadań bufetowych, 6 ciepłych obiadokolacji 3 -daniowych, 1 kolacja regionalna,
– polskojęzyczny pilot obecny przez całą imprezę,
– bilety wstępu na krater Wezuwiusz i do ogrodów na Capri,
– zestawy słuchawkowe na czas zwiedzania,
– ubezpieczenie turystyczne Uniqa KL 20 000 EUR i NNW 2000 EUR,
– składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Zapisy przyjmujemy na dwa sposoby:

1) W BIURZE:
ORINOKO ART & TRAVEL ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz
tel. 32 740 92 00, 515 739 642, e-mail: biuro@orinoko.pl

2) ZDALNIE:
w takim wypadku prosimy najpierw o kontakt telefoniczny. Po podaniu przez Państwa danych do umowy – wyślemy do Państwa mailem wypełnioną umowę, którą – po sprawdzeniu, zaakceptowaniu i podpisaniu – odeślą Państwo do nas.

Pobierz ofertę PDF: WŁOCHY POŁUDNIOWE


© ORINOKO Art & Travel