WOKÓŁ GÓRY RADEGASTA

Wyjazd do Koprzywnicy dawniej także Pokrzywnicy. Zapraszamy do uchylenia rąbka tajemnicy, która okrywa początki produkcji pojazdów na Ziemiach Czeskich (t.j. na terenie ówczesnych Austro-Węgier a następnie Czechosłowacji). Mała pracownia w Koprzywynicy, gdzie Ignacy Szustala rozpoczął produkcję powozów, sani i bryczek, w ciągu dziesięcioleci rozwinęła się w znany na całym świecie fenomen – fabrykę samochodów TATRA. Dalej wyciągiem na Pustevny, udamy się na przełęcz w paśmie Radchoszcza. Znajduje się tam kompleks historycznych schronisk turystycznych z końca XIX wieku. Łatwym spacerem dotrzemy do punktu widokowego.  Po ciekawostkach na Pustevnej, dalszą wyprawą kierujemy się do miasta Stramberk gdzie pozachwycamy się  malowniczym miasteczkiem nazywanym „Morawskim Betlejem”.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
ŚWIADCZENIA
ZAPISY

KOPRZYWNICA – Muzeum Techniki (marki) TATRA: Spacer przez różne rodzaje pojazdów i epoki motoryzacji: od powozów bez koni, przez oldtimery, bolidy, wozy strażackie, ciężarówki, po tramwaje i pociągi…

Wyciąg na PUSTEVNY: słynna przełęcz w paśmie Radchoszcza (Beskid Śląsko – Morawski). Znajduje się tu kompleks historycznych schronisk turystycznych z końca XIX wieku. Łatwym spacerem (1,5 km) dotrzemy do punktu widokowego i rzeźby słowiańskiego boga Radegasta, który dał nazwę najsłynniejszemu czeskiemu browarowi. Krótka przerwa (czy można być w Czechach i nie napić się piwa? ;)) Spacer można kontynuować aż do szczytu góry Radchoszcz, na której znajduje się schronisko górskie i kaplica pw. św. Cyryla i Metodego (+ 1,5 godziny w obydwie strony)

STRAMBERK: malownicze miasteczko nazywane „Morawskim Betlejem”: spacer po bajkowym mieście, wejście na zamkową wieżę (Truba), widok na Bramę Morawską, czas na kawę i spróbowanie słynnych stramberskich uszu (ciasteczka cynamonowe).

 

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

– Przejazd autokarem klasy lux (video, klimatyzacja itp.),

– ubezpieczenie NNW i KL zagraniczne,

– bilety: Pustevny – wjazd wyciągiem krzesełkowym,

– wstęp do Muzeum Techniki Tatra – wejście na Trubę w Stramberku,

– opieka przewodnika – pilota wycieczek zagranicznych.

W celu zapoznania się z ofertą cenową lub rezerwacji terminu wycieczki, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem:

RACIBORSKIE CENTRUM TURYSTYKI

ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz,

tel. 32 740 92 00, 515 739 642

biuro@orinoko.pl


© ORINOKO Art & Travel